Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Box-al vagy a Savate-val...

A Box-al vagy a Savate-val lehet gyorsabban megtanulni "kur*vajól" bunyózni 1-1,5 év alatt?

Figyelt kérdés

Box edzést a Perfect Fight Club-ban tanulnék heti 4X.

Savate edzés sajnos csak heti 2X van.


Vagy érdemes lenne heti 2 Savate és heti 2 Box?


Melyik a jobb?


2015. dec. 25. 13:18
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
boxxal elég punci leszel már nem azért. Thai box a minimum ha jó akarsz lenni állóharcban, mivel megtanítja hogy használd a könyököd,térdedet és a sípcsontod
2016. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Akkor inkább Savate.

A Savate-sok mindenhol elverik a Muay Thai-osokat.

Ez a robotmozgás ára meg az egy helyben való rúgásé.

Míg a Savate-s röpködni is tud rúgás közben addig a Muay Thai-os csak akkor tud használhatót rúgni ha az ellenfél bent áll az arcában és nem mozdul onnan.

2016. jan. 12. 18:01
 23/35 anonim ***** válasza:
röpködni is tud rugás közben? ugye tudod hogy nincsen sok értelme annak amit most írtál. Thai box igenis a legkeményebb állóharc, hiszen az ütéstől a rugásig minden van benne és emelett még az ellenfeled nyakát is befoghatod.
2016. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Ha nekem nem hiszel nézz utána.

Na jó hozok pár videót, hogy a Savate-sok hogy nyomják le az egy helyben terpeszben rúgós ürgéket.


De például ott van a Baukaw aki a Thai Box "Istene" Japánban simán lenyomta egy Kickbox-os. Pedig a Kickbox-osok még nem is tudnak fákat kivágni a lábszárukkal. :))



Itt látható hogy a Muay Thai a Savate-hoz képest lassú és a rúgása is lassú. Amire rúg egyet addigra a Savate-os már a közelben sincs. Valamint a Muay Thai béna ököllel, de viszont mivel a Savate a box-ra épül így az jó ököllel.


https://www.youtube.com/watch?v=9X4iQQwIrCg



Továbbá itt is megfigyelhető, hogy a Muay Thai egyszerűen túl lassú harcban.


https://www.youtube.com/watch?v=JzMvsgScjoU

2016. jan. 14. 12:04
 25/35 A kérdező kommentje:

Nem a Muay Thai a legjobb.

Ahogy írtad a legkeményebb, ez igaz de ettől még nem a legjobb. Azért kemény mert bikából rúgják egymást, van ahol fát vág ki a harcos a lábával. Szóval azért kemény mert szétvered magad benne.



A legjobb az a Savate és a Kickbox.

Ott volt a Vörös Skorpió aki Thaiföldön is volt edzeni igazi mestereknél. De a ringben mégis kikapott egy Kickbox-ostól. És a Kickbox-os az nem rúg fát. Nem vágja át az idegeket a lábában és nem csinál egyéb őrült dolgokat de mégis elveri a Muay Thai-ost.

2016. jan. 14. 12:06
 26/35 aikiboxer ***** válasza:
Nincs olyan, hogy a "muay thai béna ököllel" vagy hogy "a kick-box jobb, mint a muay thai". Ezek a stílusok kb annyira hasonlítanak, hogy az egyéni képességek döntenek.
2016. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
mégis elveri a muay thaiost... tehát most attól hogy feltesznek egy videót ahol egy 'savatés' elver egy muay thait az nem azt jelenti hogy a savate jobb.:D remélem szoktál nézni ketrecharco ugye itt a legkötetlenebb a harc és elég sokan rendelkeznek muay thai stílussal. Speciel savatésról nem nagyon hallottam még. Az hogy buakawot elverte egy 'kickboxos' nyilván annak tudható be hogy k1 szabály lehetett és nem muay thai de ez sem bizonyítja azt hogy a kickbox jobb lenne
2016. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

MMA?

Mert az utcán az aszfalton majd birkózni fogsz ha megtámadnak.


Ha MMA-ban a Savate rossz akkor a Muay Thai-ról beszélni se érdemes. Tömegcikk, pózolással. Egy helyben totyogással a ringben. Én nem egy videót láttam amin a Muay Thai-ost elverik a csiga lassú mozgása miatt.


Én nem bíznék nagyon benne.

2016. jan. 14. 18:34
 29/35 anonim ***** válasza:

He ? Szerintem 20/20-szor én is úgy földhöz tudlak k*rni a betonon, hogy nekem semmi bajom nem lesz, téged meg jobb esetben a mentőtiszt kapar fel (és nem a helyszínelő rendőr) pedig nem vagyok mma bajnok. Mi az, hogy az mma birkója használhatatlan az utcán ? Akkor mi a használható ? Úgy felcsszi az agyam az ilyen. Közöd nincs az mmahoz, a savatéról és a muhay thairól is csak érdeklődsz, de fikázni azt tudsz...


ember az hogy ki milyen gyors az egyéntől függ nem a stílustól. Nem jobb a savate a thai boxnál és a thai box sem az savaténél. Az mmaban mind a kettő ott vam.

Az mmasok egy helyben toporognak ? Értem. Akkor savatézz 2 évet, indulj el egy amatőr mma versenyen és amikor majd úgy tosz földhöz a brazil jiu jitsus vagy birkózó ellenfeled ahogy nem akar, akkor eldöntheted, hogy ki is toporog egy helyben.

2016. jan. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Nem izgat az MMA és nem is kritizáltam.

Azt mondtam a Muay Thai nem jó semmire.

Főleg hogy csak lábszárral varázsolgat folyton ami nem lesz bevethető akkor amikor az ellenség a fejedet üti.


Ütni ugyebár nem tudnak.

Arra külön el kell menni box-ot tanulni.

Ami jó is lenne ha az ember nem tanulna vagy dolgozna.

De akkor is a rúgásokat csak akkor tudja bevinni egy Muay Thai-os ha beáll elé az ellenség és ott vár.


De amíg beindít a Muay Thai-os egy rúgást addigra a Savate-s az már messze jár. Nem beszélve arról, hogy a Savate-t híres emberek tanítják a Muay Thai-t meg mindenki fia-borja.


Mind a Savate mind a Muay az idők során átmentek bizonyos változásokon. De míg a Muay a technikái 80%-át elveszítette a ringes kakaskodás miatt addig a Savate csak pár technikát vetett el. Nem beszélve arról, hogy a Muay Thai-ban jnó ha van 2-3 rúgásfajta és azzal szórakoznak addig a Savate-ban többféle van és betudják vetni. Ellenben a Muay Thai-al ahol csak egy helyben állva rugdosnak. De ha az ellenfél arrébb megy akkor oda kell battyogni, beállni a fosógalamb állásba és onnan rúgni. Míg a Savate-ban gyorsan közlekedve, pattogva-ugrálva gyorsan be lehet vetni a legkülönfélébb rúgásokat.

2016. jan. 14. 19:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!