Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Utcára a Box jobb vagy a Savate?

Utcára a Box jobb vagy a Savate?

Figyelt kérdés

Én úgy veszem észre, hogy a Savate nagyon ilyen ugrálós harc. Itt felmerül bennem a kérdés, hogy ha mondjuk szűk helyen vagy vagy sarokba szorítva akkor nem tudsz annyira ugrálni, így a Savate-os nincs hátrányban ha nem nagy a harctér?


Meg nekem úgy tűnik (sok meccset nézek), hogy a Muay Thai-osok akkorákat szoktak rúgni, hogy az ellenség majd felborul, de legalábbis húzza a lábát az ellen ha betalál a Muay Thai-os rúgása. Ellenben a Savate meccsekben vagy 20X megrúgja egymást a két Savate-s mégse borulnak fel vagy húzzák a lábukat. Ez nem azt jelenti, hogy gyengén rúgnak?


2015. nov. 7. 10:44
1 2
 1/11 aikiboxer ***** válasza:
Utcán tök más minden, mint a ringben, de még a ringben is harcostól, súlycsoporttól, szabályoktól, taktikától függ. Az utcán a lényeg, hogy minél gyorsabban és biztonságosabban elintézd, nem pontozásra megy, és jó esetben nem is edzésben lévő harcosok ellen.
2015. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyik sem jobb, tőled függ! Amelyiket te jobban meg tudod tanulni, az lesz neked a jobb. A Box az praktikus, egyszerű, gyorsan tanulható és bár rengeteg hiányossága van, utcára egy nagyszájú, verekedni nem tudó ember ellen tökéletes. Szóval, amelyiket te úgy érzed, hogy jobban el tudnád sajátítani, azt csináld. :)
2015. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tudja valaki, hogy Pestlőrincen vagy a közelében hol van olyan terem ahol a Box-ot és a Muay Thai-t egyszerre oktatják? Vagy egy helyen van a kettő?
2015. nov. 7. 12:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Minek akarod egyszerre tanulni a kettőt? Az általános tévhittel ellentétben a Thai Box nem gyengébb kézzel, mint a Box, sőt, még erősebb is nála, mert tud védekezni és ringen kívül ne akarj vele összefutni. Mert ott borzalmasan gyilkol. Tehát nincs értelme a Thai Box mellett Boxolni.
2015. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minek írsz ki egy csomó ugyanolyan kérdést? Elmélkedés helyett kezdd el valamelyik stílust mielőbb, aztán max. menet közben váltasz, ha mégsem jön be. A boksszal pl. nehéz melléfogni, ad egy nagyon jó alapot, amire utána tudsz építkezni (ha akarsz).
2015. nov. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Minek akarod egyszerre tanulni a kettőt? Az általános tévhittel ellentétben a Thai Box nem gyengébb kézzel, mint a Box, sőt, még erősebb is nála, mert tud védekezni és ringen kívül ne akarj vele összefutni. Mert ott borzalmasan gyilkol. Tehát nincs értelme a Thai Box mellett Boxolni."


Atyaúristen!!! Te hol élsz b+???

5 év ökölvívás és 4 év kickbox van mögöttem. De voltam már nem egy thai box edzésen is. Nagyon sok olyan thai boxos ismerősöm van, akik a muay thai MELLÉ eljárnak bokszolni, hogy JAVULJON a kéztechnikája! Egy 6 éve thai boxoló egyén sem tud úgy ütni, mint egy olyan aki 2 éve jár bokszolni. Amikor a haladó thai boxolók lemennek ökölvívó edzésre, akkor kb. a kezdő bokszolók is elverik őket. És ez nem az én véleményem, hanem tény, és több ember tapasztalata! Ha a thai box ütései ugyanolyan hatékonyak lennének, mint az ökölvívásé, akkor a nevesebb thai box egyesületeknél, nem lenne külön(!) ökölvívó szakedző....

Szóval hülyeségeket ne állítsunk. Kemények és szívósak a muay thai-osok, nagy harcosok, bitangpusztulatos nagy combosokat tudnak rúgni, de pont a kéztechnikájuk a gyengéjük.


Jelenleg pedig, zipotázok 2,5 éve (zipota= a savate baszk verziója, némi birkózással és bot-és késharccal keverve. Spanyolországban élek, ott is tanulom).

Egy savatés már tényleg tud ugyanúgy ütni, mint egy ökölvívó! Mert a boksz és a savate testvérstílusok.


Kérdező!

Állandóan kérdéseket teszel fel, egyszer Hung gar kungfut akarsz tanulni, máskor muay thai + hung gar, most pedig boksz + muay thai, aztán birkózás + boksz. De volt már Chow gar + boksz is.


Mi lenne, ha VÉGRE LEMENNÉL EDZENI????! Válassz egyet aztán csináld! Ha nem tetszik, akkor válts másik stílusra. TAPASZTALJ SAJÁT MAGAD! Ne naponta 3-4 kérdést tegyél fel.....

Rengeteg választ kaptál már. Most már kellene tudnod dönteni.

2015. nov. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szeretem előbb eltervezni, hogy mégis mi hogy legyen.

Azt írtad hogy az ökölvívók rendszerint leverik a thaiboxolókat. Ha tényleg így van akkor a thaibox nem egy béna valami? Mert mondjuk jó a boxoló ökölben erősebb, de a thaiboxolónak ott a könyök, a térd és a lábszár. Aztán mégse tudja leverni a boxolót? Pedig még a teste is baszottul fel van keményítve.


De Korbács azt ajánlotta hogy illetve na... együtt találtuk ki:

Heti:

2 Savate edzés

1-2 Box

2015. nov. 8. 11:07
 8/11 anonim ***** válasza:
A boxnak a legjobb az ütőtechnikája mivel csak ezzel foglalkozik. Megkérném itt sűrített levegőt, hogy ne írogasson mindenhova baromságokat mert a kérdező elhiszi. A ringben a thai boxos ki comb kozza a bokszolót az utcán pedig helyzettől függően az nyer aki először pontosan betalál. Ha nem tudsz ütni járj el boxra ez a legtöbb ksporthoz jó alap, 1-2 év után nézelődhetsz másfelé ami érdekel, de utcai harcnál az ütést nem tudod elkerülni, úgyhogy a box mindenképpen jó választás.
2015. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Végül is a Box + Savate-nál kötöttem ki.

De egyszerre mivel kezdő vagyok csak egyet csinálnék.

Mivel érdemes kezdeni?

2015. nov. 8. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Box.
2015. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!