Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik önvédelmi rendszer a...

Melyik önvédelmi rendszer a legalkalmasabb egy nőnek? Defendo, kempo, jkd?

Figyelt kérdés
A küzdősportok nem nekem valók, én nem vagyok erős, és nem sportolni akarok elsősorban. A harcművészetek pedig elsősorban művészetek, amik sok mást is tartalmaznak, nem csak küzdést. Az önvédelmi rendszerekben gondolkodom, hogy vajon melyik ad reális tudást? Főleg egy nőnek. Vélemények?

2015. aug. 31. 09:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Most a viccet félretéve az Aikidó lehet hogy szimpatikus lenne.
2015. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 kovpet ***** válasza:
50%

Az intimbetéteket is reklámozzák, meg az Aspirint is. Egyikben sem hiszel?


Azért remélem, fogkrémet használsz :)

2015. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Az a furcsa, hogy küzdősportot nem akarsz, erre az első, amit említesz, az a Savate. Először döntsd el, mit is akarsz.
2015. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 aikiboxer ***** válasza:
71%

Normális válasz.


Az önvédelemben a legfontosabb a lélekjelenlét, stresszkezelés, ezt pedig egyrészt küzdelmi készséggel, másrészt specifikus rágyakorlással tudod fejleszteni.


Küzdelmi készségnek minden olyan jó, ahol van éles küzdelem, ezért valamilyen szintű küzdősportot nem tudsz megúszni. Azt javaslom nézz rá egy ökölvívás, thai box vagy kick box edzésre és kezdj el gyakorolni.


A szituációk gyakorlására pedig a defendo és a krav maga valók, DE csak ha már van küzdelmi készséged.


Azaz egy jó kombi például a thai-box és krav maga; vagy box és defendo.


Ha semmiképpen nem akarsz puhakesztyűs küzdősportra járni -- ami nagy kár, mert itt megbukik az egész --, akkor a defendót javaslom, ez esetleg önmagában is ér valamit.

2015. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a JKD-t. Hiszen az egy olyan rendszer, ami magába foglalja pl. a box ütéseit, a vívás lépéseit, rúgásokat feszítéseket csavarásokat és rengeteg más hasznos dolgot. Igen reális, én is tanulom, és használható. Melyik városban tudnád tanulni?
2015. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Debrecenben.
2015. szept. 5. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!