Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikidó, vagy Defendo? Vagy...

Aikidó, vagy Defendo? Vagy Krav Maga?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdés adott, igazából két lehetőségem van, az Aikidó, és a Defendo. Krav Magát azért írtam oda, mert nagyon hasonló mint a Defendo(Vagy fordítva) és gondoltam ide tartozik Ő is. Ha lehetne akkor inkább a Def, és a Aikidó között válasszatok, és kérem indokoljátok meg miért ez, és a másik miért nem jó! Célom? Minél gyorsabban elsajátítani legalább annyira egy önvédelmi rendszert, hogy az utcán tudjam használni. Defendonál fél évet mondanak, Aikidónál nem tudom, ma kérdezem meg, mert mindenki azt mondja, hogy sok év stb. de nem hiszem, hogy a puszta kezes önvédelem ott több év lenne. fél-egy év ott is, a tippem szerint. Válaszokat előre is köszönöm!



2012. júl. 31. 17:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Rossz helyre nyitottam, elnézést..
2012. júl. 31. 17:16
 2/6 anonim ***** válasza:

Az Aikido egy életstílus, harcművészet, nem arra való, hogy utcán verekedj, ettől függetlenül meg tudod magad védeni vele, de nem erre való, ettől sokkal több.

Krav maga, ami neked kell.

Több év, mire használható tudást kapsz, de ez bármelyikkel így van. Ha gyorsan kell, akkor box, megtanulsz gyorsan és pontosan ütni.

2012. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Krav Magát meg Defendo-t felejtsd el. A tudást sok idő és munka megszerezni nincs kivétel. Ezek csak hamis önbizalmat adnak, Amit mindig ajánlani szoktak, boksz és szabadfogású bírkózás.
2012. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Megnyitom a témát újra, a megfelelő helyére, ezt pedig töröltetem.


Hát nem tudom, mindkettőnek vannak múltjai(KM,Defendo) Még ha nem is évszázados, de van. Nem hiszem, hogy fent maradtak volna, a csak ámítás lenne.. Bár nekem eléggé tetszik a Aikidó, meg a Defendo is, ahogy kontrollálod az ellenfeled..

2012. júl. 31. 17:34
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy moderátort kérem törölje ezt a témát, megnyitottam a másik helyen: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..
2012. júl. 31. 18:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Rossz a hozzáállásod. az ilyenfajta tudást nem akarod használni. Ha használnod kell, akkor már valszeg egy rakás hibát követtél el.


az aikidót nem gyakorolják reális, küzdelmi szituban. Önvédelemre ezért nem túl jó. persze ha 10 évig aikidózol, akkor jó valamire. de ha 10 évig csinálod, akármi jó.


a krav, meg a def önvédelmi rendszerek. ezekből kihagyták a felesleges technikákat, és a gyakorlás is sokkal életszerűbb. A probléma viszont az, hogy ilyen órákra többnyire nyuszik járnak, nem farkasok. értem ezalatt, hogy békés normális emberek, a gyilkos ösztön híján. itt igazán senki sem fog seggberúgni. ez pedig kell a fejlődéshez. amit rajtuk megcsinálsz, azt nem feltétlenül fogod tudni az "utcán". Pl elég valószínűtlen, hogy 83 kilósan egy 52 kilós csaj próbál meg kizsebelni... érted?

2012. aug. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!