Szerintetek van értelme annak, hogy ju jitsu mellé
eskrimát/kalit is tanuljak?
ha önvédelem az elsődleges cél akkor mindenképp, a legnagyobb eséllyel akkor tudod magad megvédeni ha van nálad valami segéd eszköz amit használni is tudsz
2015. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
Bizony van értelme! Igazából a kalinak van a nagyobb értelme és nem a ju-jitsunak.
2015. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
ez igaz de tegyük hozzá, hogy a hazai escrima és hasonló eszközhasználó edzéseken nem igazán készítenek fel rendesen a pusztakezes "küzdelemre"(vagy arra, hogy elég időt szerezz magadnak elővenni a viperádat vagy ami épp nálad van) szóval valamilyen kiegészítő mindenképp kell mellé(vagy utána/előtte ha nincs most annyi pénzed, hogy a kettőt egyszerre űzd)
2015. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
hát pont nem, se a boxnak se a savaténak a mozgásvilága nem passzol az escrimához, max ha véletlenül csoda történne és mégis elég időt fordítanak a pusztakezes részre akkor jó lehet a plusz küzdelmi rutin meg látókör tágítás miatt. a jujitsuval meg az égvilágon semmi baj nincs azt leszámítva, hogy általában nem tartanak annyi edzést mint kéne így rohadt lassan lehet benne haladni ha nem edzesz keresztbe bjj-t, judot vagy thai/sima/kickboxot ahol pluszba tudod gyakorolni az ott tanultakat.
2015. jan. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
Szerintem is az lehet a gond, vagy inkább zavaró, hogy nagyon különböző a két rendszer, és ez zavart okozhat. Egyébként valóban jó mindkettő, mondjuk a ju jitsuban az a nehéz, hogy nagyon komplex több idő (edzés) mire rendesen elsajátítja az ember. Bár nem szorosan a témához kapcsolódik, de
"....ahogyan a hazai ju-jitsu edzések sem készítenek fel pusztakezes küzdelemre, főleg a Kelemen-ryu meg a többi baromság." - megint egy magasan képzett szakértő nyilatkozata. Biztosan mély ismereteket szerzett a fent említett stílusban. Kelemen István iskolája épp azzal "lóg ki" a világszövetségből, hogy full kontaktban bunyóznak, oktatnak és gyakorolnak küzdelmet. Abban egyetértek az előttem szólókkal, illetve már sok helyen leírták, ha az ember képzett harcművész akar lenni, nem elkerülhető a kemény küzdelem, természetesen megfelelő alapokkal, felkészüléssel.
2015. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
Kelemen Istvánhoz nem jártam edzeni arról nem nyilatkoznék,de általában az önvédelem háttérbe van szorítva(kb csak a vizsgára készülnek fel) és csak a versenyeken használható technikákat gyakorolják nagyrészt, az önvédelem haladóknál kerül elő komolyabban akiknek már van küzdelmi rutinjuk és tapasztalatuk küzdelem téren.
2015. jan. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
7/43 A kérdező kommentje:
12:18!Szerintem nem véletlenül..
11:10!Kelemen István kiknek oktat még a TEKeseken kívül?
Ha valóban hozzá jártál volna akkor nem hiszem, hogy így nyilatkoznál. Kelemen dojoban, és a tanítványainál mindig is lényeges szerep jutott a küzdelemnek. Van földharc is, és állásban is küzdelem. Erre most is komoly hangsúlyt fektetnek - egyébként a vizsgán is van küzdelem (nyíltak a vizsgák bárki megnézheti) - illetve maga Kelemen mester hívta meg a szövetség nyári edzőtáborába Novák Jenőt is oktatni (amire meg jön persze gondolom, hogy ő is egy nagy nulla...úgy látszik itt ez a módi). De évközben is azért vannak szemináriumok küzdelem témában is, hogy ne sok nyugat-európai országhoz hasonló csapkodást műveljenek a jitsukák
2015. jan. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
Verseny technikák nem nagyon vannak ju jitsuban (Kelemen ryu) mivel nem verseny stílus, de persze a félválldobás az itt is csak félválldobás. Az önvédelem szerintem kicsit a laikusok által túl van misztifikálva. Az önvédelem - én véleményem szerint - ott kezdődik, hogy nem becsukod a szemed és behúzod a nyakad ha jön egy jobb egyenes..
2015. jan. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
"Ha valóban hozzá jártál volna akkor nem hiszem, hogy így nyilatkoznál. Kelemen dojoban, és a tanítványainál mindig is lényeges szerep jutott a küzdelemnek. Van földharc is, és állásban is küzdelem."
Kamu, egyáltalán nincsen sparring az edzésein. Páros gyakorlatok voltak orrba-szájba, amiknek a 80%-a varázslás.
2015. jan. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: