Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A submission wrestling és a...

A submission wrestling és a brazil jiu jitsu az ugyan az?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 21:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
2015. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Akkor tévedtem a catchwrestling korát illetően, azt hittem XXI. századi jelenség.

Minden esetre az összes tárgyalt sport jó - én mondjuk a birkózást szeretem leginkább, azt is csinálom, a többiben csak "vendégeskedem" időnként.

2015. jan. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Tipi Tímea válasza:
A BJJ meccset állva kezdjük. Az az egyesületen múlik, hogy edzésen hogyan csinálják. Én személy szerint szeretem állva kezdeni, mivel a földre vitel ugyanúgy a meccs része, pontot is adnak érte.
2015. jún. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk BJJ-ben siralmas a földrevitelek színvonala általában, a guardpulling meg a takedown mint kategória megerőszakolása :D
2015. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Csáky Oszkár válasza:

- A birkózás, az birkózás. van kötött fogású, illetve szabadfogású változata (amikor lehet a lábat fogni).

A cél az ellenfél földrevitele és a két vállra fektetése, nincsenek benne feladásra kényszerítő alkalmazások, úgymint csavarások, feszítések, fojtások stb.


- A Brazil Jiu Jitsu, vagy Gracie Jiu Jitsu egy brazil alárendeléses grappling stílus, ami a feszítésekre, kulcsokra, csavarásokra, és fojtásokra specializálódik. A legfontosabb ismertetője a "position over submission" azaz pozíció nélkül nincsen alárendelés. Pozíciók: "mount"-felső, domináns, "back"-hanyattfekvő, "side"- a hanyattfekvőre merőlegesen ránehezedve fekszel.

Vannak benne "Guardok" amikor a lábaidat kulcsolod vhogy az ellenfélre, butterfly guard, half guard stb..

Két fő változata van, a Gi (ruhás) és a Nogi (kisgatyában, vagy testre simuló, szoros dressben).

A Gi grapplinget helyezik előtérbe, mert az komlexebb is, nehezebb is, fontos a jó technika kialakítása, amiktől később könnyebben fog menni a nogi megtanulása.


- A submission wrestling, vagy alárendeléses/feladásos/feladásra-kényszerítő birkózás, egy modern, vegyes grappling stílus, ami elsősorban a szabadfogású birkózás földreviteleire és kontroll elemire épít, e mellé átvett a BJJ-ből és a Catch wrestlingből rengeteg alárendelő technikát. Itt is pozíciók vannak, mint a Gracie Jiu Jitsu-ban.

Egyfajta birkózás- BJJ hibrid.


ÉS végül: A Catch Wrestling, vagy Catch as Catch Can bírkózás

egy (igazi stílus, nem csak holmi szabályrendszer),

az 1800-as évek Angliájából származó, de az USA-ban, elsősorban a karneválos és cirkuszos előadók között népszerűvé vált, hihetetlenül durva és agresszív feladásos birkózás, ami a feszítésekre, kulcsokra, nyakroppantásokra "neck cranck", "hammerlock"-okra, csavarásokra, csonttörésekre, rekeszizom présekre, mellkas présekre, vagy a tiszta fájdalom okozásra épít. A görög-római birkózásból alakult ki, benne van a szabadfogású birkózás repertoárja + a durva, karrier búcsúztató, akár nyomorító technikák mellett a "pain submissions" vagyis a "fájdalom általi feladás", amikor sérülést nem okozol, csak nagy fájdalmat (knee rolls, shin rolls, facelock, heel hook stb), amitől vagy feladja a másik, vagy reakcióra készteted, amit aztán elkapsz (catch) és azonnal alárendeléses technikát alkalmazol.

Legfőbb ismertető jele a többi grappling stílussal szemben, hogy egyedülálló módon a "submission over position" elvet képviseli, vagyis fontosabb a azonnali feladásra kényszerítés a pozíció megszerzésénél és megtartásánál.

Azonnal, bármilyen pozícióból, hirtelen, egymás után küldözgetve az feladásos technikákat, amíg az egyiket már nem tudták kivédeni.

2016. ápr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Csáky Oszkár válasza:
Nem tudom kijavítani a gépelési hibákat, a törlésre sem jöttem rá, hogy aztán újból feltehessem kijavítva, szóval ha valakit zavar a pár elírás, attól sorry
2016. ápr. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Azt azért hozzátenném, hogy a birkózásban csak elvileg nincsen fojtás és ízületi feszítés, a valóságban, gyakorlatilag vannak - sőt elég gyakoriak.
2016. ápr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!