Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A submission wrestling és a...

A submission wrestling és a brazil jiu jitsu az ugyan az?

Figyelt kérdés

2015. jan. 23. 21:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Te mit válaszolnál erre?
2015. jan. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát,nem tudom,ezért kérdeztem

A submission wrestling(feladásos birkózás) és a brazil jiu jitsu az ugyan az a harcművészet,csak más néven?Vagyis a sub.wrestling az egy gi nélküli bjj?

2015. jan. 23. 21:58
 3/17 anonim ***** válasza:
Bztos vannak apro kulombsegeka ket sport kozott.De az alapja a feszites,folytas.En azt mondom ra igy gyorsan,hogy nagyon hasonlo a ketto..
2015. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag ugyanaz a kettő, csak az egyiket judogiben folytatják, ami értelemszerűen más viszonyokat biztosít.
2015. jan. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A BJJ-sek gi-ben földharcolnak, és térdelésből indulnak. A submission wrestling pedig állásból indul, ha jól tudom (ha rosszul tudom, akkor majd valaki kijavít), és nincs rajtuk gi.

Aztán van még az ún. catch-wrestling (lőbirkózás?) is, amit legtöbbször birkózómezben csinálnak, és szintén kopogtatásig megy, és szerintem ugyanaz, mint a submission wrestling.

A submission wrestling az meg jóformán no-gi BJJ.


Őszintén, ezek mind majdnem ugyanazok, nagyon pici eltérésekkel.

2015. jan. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A BJJ-ben is állásból indulnak, csak ott abszolút a földharc a lényeg.


A catchwrestling meg egy "hézagkitöltő" szabályrendszer, gyakorlatilag nem sportág. Az a cél, hogy vagy lekopogtasd az ellenfeledet, vagy két vállra fektesd, mint birkózásban (betusold). Ebben az állóharc és a földrevitel hangsúlyosabb.


#1 (Szabadfogású) Birkózás:

https://www.youtube.com/watch?v=TuW7UdW87YM


#2 Submission grappling - vagyis ez a no-gi jiujitsu:

https://www.youtube.com/watch?v=PtND-8xpW8E


#3 Brazil jiujitsu:

https://www.youtube.com/watch?v=0TpqX2tIBKM


#4 Catchwrestling:

https://www.youtube.com/watch?v=Wg58f2wtQsU

2015. jan. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A videók alapján ez a catch-wrestling olyasmi, mint a no-gi BJJ/submission wrestling + szabadfogású birkózás kombinálva.
2015. jan. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A BJJ-ben az esetek többségében, amennyiben GI-ben bunyóznak, akkor általában térdelésből indul a küzdelem. Legalább is mi edzésen így csináltuk.
2015. jan. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

De versenyen állásból indulnak a legnagyobb szövetségeknél BJJ-ben.


Catchwrestlingben meg a lényeg, hogy több a birkózóelem, nagyobb a motiváció a földevitelen, nem fekhetsz a hátadon stb. Illetve ebből - ha nem tévedek - nincs önálló edzés, nem vált külön sportággá, csak egy átmenetet képez különböző szabályrendszerek között.

2015. jan. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amerikában vannak külön kimondottam catchwrestling edzések. Sőt a catchwrestling már 1870 óta létezik, szóval sokkal régebbi, mint a BJJ. Angliából indult, de USA-ban lett népszerű a két vh között. Szóval de, ez tulajdonképpen egy külön küzdősport stílus.


Régebben voltam bjj (gi-s) versenyen (mondjuk akkor még csak nézőként), érdekes módon ott ülésből indult. De ettől persze még hiszek neked, ja a nagyobb szövetségeknél, komolyabb versenyeken állásból indulnak.

2015. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!