Miért mindig, a boksz, birkózás, thai box, BJJ, savate?
Akármilyen kérdést tesz fel itt valaki küzdősport témában, akkor mindig ezt az 5 küzdőstílust írják.
Teszem azt van egy ilyen kérdés:
"Wing Chun vagy Krav Maga a jobb önvédelemre?"
- (erre a válasz) - "Szerintem ökölvívás + birkózás".
"Melyik küzdősportot válasszam karate vagy aikido?"
- MUAY THAI vagy (változatosság kedvéért) ÖKÖLVÍVÁS!!! 444!!! Oszt szopol-e?
" Ninjutsu vagy shaolin kung-fu?"
- Mindkettő egy fos, inkább akkor már savate.
Szóval értitek. Miért mindig ezek? A többi stílus miért rossz?
#9 az megvan, hogy:
ökölvívás első magyar említései neves történelmi személyiségek életéhez kapcsolódnak. Egy okmány szerint II. Rákóczi Ferenc az 1670-es években, Prágában ökölvívó-tréningekre járt, és mesterének kilenc forint bért fizetett. Báró Wesselényi Miklós a gróf Széchenyi Istvánnal 1822-ben, Angliában tett látogatása során John Jackson edzőtermében vett ökölvívóleckéket.
Anno régen a 18-19. században, például Angliában a csóró réteg bokszolt, ott az ökölvívás volt a szórakozás. Míg a társadalom magasabb rétegeiben a gazdagabbak, nemesek inkább a kardvívást űzték, ha volt rá lóvéjuk akkor akár spanyol, olasz vagy francia vívómestereket is felfogadtak oktatásra. De olyat is olvastam valahol, hogy a kardvívás mellett párhuzamosan ment az ökölvívás tanítása is.
Japánban a szamurájok idejében, a különféle kenjutsukat, ju-jutsukat is a szamurájrétegnek (nemeseknek) oktatták, a csóró paraszt Okinawa szigetén pedig kobudozott.
A tanulmány témája nem a csóróság volt? Hááát... Japánba de.
Mert eleve szamuráj sem lehetett akárki, fegyverviselési joga sem volt mindenkinek. Így kenjutsut nem tanulhatott a feudális Japánban élő akkori paraszt. Ugyanis a szamurájoknak tisztességesen meg kellett fizetniük a mestereiket.
"John Locke a birkózást például többre tartotta vívásnál."
Ez pedig elv kérdés. Ez John Locke elve volt, biztos voltak olyanok - és szerintem jócskán nagyobb többségben - akik pont az ellenkezőjét gondolták AKKOR abban az időben.
Na de mindegy, jócskán elkanyarodtunk a témától.
Hát pedig a kérdező igazat mond abban, hogy az illető anyagi helyzete erősen befolyásolta milyen stílust tanult.
Ott van Brazília. Szintén jól megfigyelhető ez két stílusnál: a BJJ-nél és a Luta Livrenél (szintén erősen földharcra koncentráló stílus, de nem csak abból áll). Míg a gazdagabb réteg BJJ-zet, addig a szegényebb réteg a Luta Livre-t gyakorolta.
Úgyhogy van igazság abban, amit a kérdező mond.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!