Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boksszal le lehet győzni egy...

Boksszal le lehet győzni egy karatést?

Figyelt kérdés

2014. nov. 12. 22:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

Gondoltam ilyen jellegű megnyilvánulásokra is mint aki az előzőt írta.

A rutint amit ez a munka adott, és a küzdősport tudást, amivel 30 évig ezt a melót csináltam, elvenni nem lehet.

nem tudom te hány éves vagy, mit csinálsz hogy nézel ki, de fröcsögni neten keresztül nem szép dolog.

Sok ilyen díszmajommal volt dolgunk, ez semmi!

Írhatsz bármit, a valóságon nem változtat rengeteg boxost vertem már le, és nem ringben szabályos körülmények között, hanem utcán élesben.

meglepődnél te milyen gyors egy magamfajta ember is.

Aki leáll verekedni, és arra számol, na a nagy melák, majd egy ütés és kifárad, akkor lepődik meg, mikor a földön fekszik, és felpofozom, hogy térjen magához, majd a taxiba rakjuk, és mehet, ahonnan jött.

Pont ezért voltam sikeres, mert soha senki nem nézte ki belőlem azt amit tudok, mindenki csak egy gyúrós kidobónak gondolt, de tévedtek.

Sokszor volt fogadás, hogy vajon egy percig legalább kihúzza-e a delikvens bunyónál.

Ahhoz már nagyon jónak kellett lenni, ha egy percig talpon volt.

Meg maradjál már te kiscica, hogy elmozdulsz meg elhajolsz, te aztán az életben nem verekedtél még élesben.

Lehet ringben ütöttél párat azt azt hiszed kemény vagy.

Egy ilyen helyzetben lefagynál, élesben, mint az összes többi akivel dolgom volt.

Mondom a RUTIN MEG AZ ÉVEK!

30ÉV!

2014. nov. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
71%

Jól van persze...persze... Tysont is kiütötted, Bruce Lee-t felrepítetted a Marsig a mai geri-del, a nagyapád Oyama volt, a 300 spártai egyike te voltál és a tatárokat is te űzted el.

Hihetetlen, hogy egy pesti kidobónak milyen kalandjai vannak, abban a Kék Osztriga Bárban a Futrinka utca 14/C-ben, szembe kellett szállnod, az orosz nehézsúlyú birkózó válogatottal, a shaolin kolostor összes szerzetesével (a főapáttal is!), a muay boran harcosokkal, 2 kambodzsai bokator mesterrel, az észak-koreai hadsereg elit katonáival és az izraeli kommandóval. De te bátran helyt álltál, és legyőzted a gonoszokat, a bárban rend és fegyelem uralkodik azóta is....


Pussywarrior menj már a rákba a süket dumáddal! XD

2014. nov. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
100%
Volt egy általános iskolás osztálytársam, 4 évig egyazon osztályba jártam vele, a neve Furkó Kálmán felderitõs ejtõernyõs ezredes volt amúgy, ebbõl a poziícióból ment nyugdijba. Elég ismert karatés volt mindig (ma már persze 67 éves, és inkább csak tanácsokkal gyámolitja a fiatalokat.) Mesélték a 90-as években a szolnoki fiatal katonák, hogy direkt kihívott boxolni tudó katonákat, sõt elég komoly tudással rendelkezõket is, de mindig földre tudta küldeni üket, nem volt senki aki box-tudással kicsapta volna valaha is.
2014. nov. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

na végre valaki.

Az az ember egy legenda, van még pár ilyen az országban, de kevés van.

egy igazi power karatét mint a kyo, csak keményen lehet csinálni.

Ilyen mint egy boxos, nem ellenfél!

2014. nov. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

70%os, te meg pihentesd már magad!

Szánalmas vagy!

2014. nov. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Alex Fly ***** válasza:

Boxmeccsen igen. Karatemérkőzésen nem...

Legalábbis valamelyik mester ezt mondta, mikor megkérdezték tőle. Nem igazán lehet összehasomlítani a kettőt.

Anno Bruce Leet kérdezték, hogy mint legyőzhetetlen harcos tudna-e mondani valakit, aki képes lenne őt legyőzni. A válasz az volt, hogy Cassius Clay (Muhammad Ali) az egyetlen, akivel nem szívesen állna le küzdeni.

A XIX. század végén jött divatba, hogy amerikai profiboxolók Kínába mentek küzdeni és bizony rengeteg tradícionális kung-fu mestert vertek le, mire akadt egy-kettő, aki megtalálta ellenük az ellenszert.

2014. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 Singham ***** válasza:
53%

,,Ja el tudom képzelni, egy japán kidobó ipponnal elintézi az éjszakai bárban a pisztollyal és késekkel felszerelt yakuza tagokat"

Most őszintén? Te most ilyen idióta vagy pedig még kölyök, aki minden hülyeséget elhisz? :D Nagyon kiröhögteted magadat :D Semmit nem tudsz Japánról főleg nem a Yakuzáról. :D Szerintem te neked Japánról pusztán annyi fogalmad van, amit a Tokyo Driftből láttál. :D Kiröhögtetted magadat. :D

Tudod mi lenne kint veled, ha kimennél emberkedni a Karatésokhoz? Arra ébrednél fel a kórházban, hogy jó pár végtagod be van gipszelve és mikor megkérdeznéd miként kerültél be, elmondanák, hogy az utcaseprők hoztak be, mert egy Dojo előtti kukába voltál belerakva. :D Semmit nem tudsz a Karatéről, de fújod a hülyeségeidet. :D Már alig várom, hogy az ökölvívást meg VV Éva azonosítsd. :D Amilyen hülye vagy megteszed. :D

Na, de akkor vissza a Karatéra? Mond el mit tudsz róla. Most full komolyan mondom. Pl.:100 emberes küzdelem és szabályai? Különbségek a Karate stílusok közül? Egy-egy Karate stílus kialakulásának körülményei és története? Na? Ja, hogy ilyeneket nem tudsz, csak lementél egyszer megnézni egy mucsaröcsögei Karate edzésre és szerinted olyan az összes Karate? Akkor szerinted az összes nagy foci csapat is pocsék, pusztán azért, mert a magyar foci a béka feneke alatt van? Mert kb. most ezt mondod a Karatéval.

Na, de nem írok többet, hagyom, hogy játssz továbbra is a legoiddal. :D

2014. nov. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Jó a karate. Csak Magyarországon kevés a rendes oktatás, de ha kifogsz egy jó helyet akkor tökéletes. Bár van akinek nem tetszik, esetleg a mozgásforma nem jön be nekik. Szerintem egy thai-boxosnak több esélye lenne egy karatés ellen, tegyük fel mindkettő profi szinten van. De a bokszoló lábát ha kirúgják, akkor annak annyi. Van ezer ilyen videó a neten, hogy a rúgni tudó emberke, mondjuk egy kickboxos csak rúgásokkal elintézi a bokszolót. A lábára ment a bokszoló meg nem bírta. Szerintem ha valaki kidobó, akkor oda jobban beillik egy bikózó vagy judo-s, de ez nem az én asztalom. Végül pedig megjegyezném, hogy egyik sportnak sem vagyok az ellensége, mindkettőt tisztelem és elfogadom.
2014. nov. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim válasza:
Én meg 16 éve bokszolok és előszeretettel mérkőztem meg más stílusokkal "mindent lehet" szabályrendszerben. Tapasztalataim szerint a karatésok kéztechnikája nagyjából semmit sem ér egy bokszolóéhoz képest, és ha a bokszoló be tud menni belharcba, akkor a karatésnak annyi. Ráadásul a fejük sem ütésálló annyira. Persze nem lehet általánosítani, ha bejön nekik egy jó rúgás, lehet esélyük.
2014. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim válasza:
Ez az egész téma annyira relatív! Annyira emberfüggő az egész! Ez a szituáció függ a két ember "kaliberétől" képzésétől és számos dologtól. Én wado karatézom 7 éve még fiatal vagyok szóval nem kerültem éles szituációba de azt tudom hogy ha jó a képzés mindenre lehet számítani. A mi edzésünk több szakazból áll. Az elején van egy kis tradíció,aztán kis kumite, aztán jön a "power" amikor elővesszük a pajzsokat és a technikáink erejét és pontosságát gyakoroljuk nem pedig a levegőbe hadonászunk. Én tisztelem mindkét sportágat és ebben a helyzetben mindkét félnek van esélye. Míg a karate a változatossággal és sebességgel könnyen kiugrasztja a boxot addig a box jól védekezik és igen nehéz lesz fejberúgni de mindenre van esély .... ez egy régi kérdés és szerintem fölösleges tovább vitázni úgyis minsenkinek lesz ellenérve és ellenpéldája.... ez így természetes
2014. nov. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!