Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boksszal le lehet győzni egy...

Boksszal le lehet győzni egy karatést?

Figyelt kérdés

2014. nov. 12. 22:13
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
35%

30 évet voltam portás, több pesti diszkóban.

Kyokushin karatézom, a mai napig.

Ennyi munkaidő alatt, nem kis rutinom lett, különféle küzdősportos egyénnel összemérve tudásomat!

Hiába boxol jól valaki, 120 kiló vagyok, egy oldalsó köríves rúgást(mawashi geri), eddig egyetlen egy ember sem tudta védeni, még kettős fedezékből is.

Eleresztettem és betalált, attól függ hova rúgtam.

Combra, nem lehet védeni.Lülsz tőle, olyat rúgok, volt aki megpróbált felállni, a másik lábát is megkóstoltam, a haverjai támogatták el, mert nem bírt lábra állni.

Ha fejre vagy nyakszírtre rúgok,akkor az azonnali KO:

Csak óvatosan szoktam,mert ha túl erős, nemcsak a kettős fedezéket rúgom át, hanem a csávó koponyáját is!

2014. nov. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
37%
leülsz tőle
2014. nov. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
59%
Le tud.
2014. nov. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%

Igen, a kerdes az hogy milyen kepessegu es sulyu boxolo milyen kepessegu es sulyu karates ellen :)


Ez olyan mintha azt kerdezned hogy le lehet-e gyorsulni egy Volkswagennel egy BMW-t :)

2014. nov. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%

Elso: a boxolok nem szamitanak korives rugasokra, ezert nem tudtak vedeni. Egy megfelelo kepzettsegu es tapasztalatu ember komoly meglepeteseket tudna neked okozni, egy korives fejrugast is siman lehet vedeni, megvan a technikaja, aztan ha eleg gyors az ellenfel, csak nezel hogy mit keresel a padlon :)


Eddig szerencsed volt, ennyi az egesz.

2014. nov. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim válasza:
22%
Boxxal nem lehet legyôzni egy karatést.
2014. nov. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Sebességtől függ. Aki nem számít rá, azt meg lehet lepni bármilyen fogással.
2014. nov. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
volt több edzőtársam aki karatézott, elképesztő érzékkel mozdulnak bele az összes ütésébe mintha direkt lenevelték volna őket a rendes küzdelemről. Semmi esélyt nem adnék egy karatésnak.
2014. nov. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
46%

lol, elsőnek, nem azért rúgod le, mert a kyo jó, vagy mert te az vagy, hanem azért, mert 120 kilós állat vagy. ha ekkora valaki, egy szar rugás is pusztít.


Meg nemár, most az a nagy cucc, hogy lerúgsz egy nálad kisebbet? hát igen, a kyo akkor tényleg nagyon jó lehet, ha meg lehet vele verni a kisebbeket, gyengébbeket...

2014. nov. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
58%

Azért lehetne írni, hogy milyen atrocitások értek munka alatt.

Hidd el, volt dolgunk bőven 100 kiló feletti emberekkel, és volt köztük komoly küzdősport tudású is.

Valahogy meg kell oldani minden helyzetet.

A testsúly ebben a munkában jó dolog, de nem minden, évek során lettem ilyen súlyú.

Mikor csak 80-90 kiló voltam, akkor is volt több 100 kilós ellenfelem.

És megint azt írom.

A köríves rúgást, nincs az a bokszoló aki kivédi.

Max elhajol, de a kettős fedezéket simán átrúgom, nem csak én hanem a többi kyo-s ember is.

Persze ha fanatikusan állítja hogy a boy a jó, akkor higgye azt.

nekem a 30 év alatt nem ez jött le.

De biztos itt mindenki vérprofi és sok rutinnal bír a küzdelem terén.

Lehet ellenpéldát is írni, biztos van.

De a munkaidőm alatt még nem láttam olyat hogy egy boxos olyat mutatott volna, amitől csak egy kicsit zavarban lennék.

Míg egy boxos csak a kezét használja, addig a kyo-s is tud ütni, és legalábbis elég jól, aztán ot vannak még a rúgások, amitől végleg KO van, ha odadurrantok egyet.

Senki ne úgy képzelje, hogy itt állandóan megy a verekedés, mert nem így van, sokszor elég a határozott fellépés, vagy egy erősebb lefogás, ilyenkor jön jól a testsúly.

Próbált már jiujitsu-s ember földre vinni, ő is úgy végezte mint a többi, földön volt pár perc alatt.

2014. nov. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!