Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Boksszal le lehet győzni egy...

Boksszal le lehet győzni egy karatést?

Figyelt kérdés

2014. nov. 12. 22:13
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
És a shotokan?
2014. nov. 13. 22:55
 12/35 Singham ***** válasza:
64%

Na, akkor két dolog:

1. Egy karatést egy bokszolót megenne reggelire. Igaz, itthon nem nagyon van Karate oktatás, csak hasonló néven futó valami. Sokan meg ezt azonosítják a Karatéval, ami nagy hiba.

2. Ez a boksz istenítés nagyon túlzás már. Igen, jó küzdősport, jó önvédelemre is akár, de itt egyesek nagyon túlzásokba esnek és már-már szó szerint istenítik. Nem tudom mi váltotta ki ezt (lehet most ez lett a divat), de már minden kérdésnél ez megy.

2014. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
56%

"1. Egy karatést egy bokszolót megenne reggelire. Igaz, itthon nem nagyon van Karate oktatás, csak hasonló néven futó valami. Sokan meg ezt azonosítják a Karatéval, ami nagy hiba.

2. Ez a boksz istenítés nagyon túlzás már. Igen, jó küzdősport, jó önvédelemre is akár, de itt egyesek nagyon túlzásokba esnek és már-már szó szerint istenítik. Nem tudom mi váltotta ki ezt (lehet most ez lett a divat), de már minden kérdésnél ez megy."


A probléma csak annyi, hogy Japánban is röhögve alázzák ezeket karate grand mastereket, az ottani normális küzdősportokat űző emberek.

A tradicionális harcművészetekkel, mint pl: karate, kung-fu...stb. Segget lehet törölni. Retrogárd és életszerűtlen mozgáskultúra.


Egy karatés, soha sem fog leverni egy bokszolót. Hogy miért? Mert a bokszoló tud ütni, a karatés pedig nem. A karatés ütéstechnikák azok nem ütések, az semmi. Idétlen kalimpálások kézzel, ha megfigyelitek a karate védekező technikáit (hárításait), akkor azok kizárólag csak karate technikák ellen működnek. Stílusidegen technikákkal szemben teljesen haszontalanok.

Hiába tud a 10 danos okinawai karate nagyapó eltörni egy téglát, az csak egy dolog. Az törőtechnika nem egyenlő az ütőtechnikával! Na meg 50 évnyi karate tanulásból kb. 35 év az kata, a többit pedig el lehet osztani.

Japánban ma már sokkal többen bokszolnak, kickboxolnak, thai boxolnak, mint karatéznak. Akik karatéznak azok max hagyományőrzésből. A bentlakásos gojo-ryu karate dojo-kban pedig kötelező a heti 1 boksz. Na vajon miért? :)

2014. nov. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
82%

"Hiába tud a 10 danos okinawai karate nagyapó eltörni egy téglát, az csak egy dolog. Az törőtechnika nem egyenlő az ütőtechnikával! Na meg 50 évnyi karate tanulásból kb. 35 év az kata, a többit pedig el lehet osztani.

Japánban ma már sokkal többen bokszolnak, kickboxolnak, thai boxolnak, mint karatéznak. Akik karatéznak azok max hagyományőrzésből. A bentlakásos gojo-ryu karate dojo-kban pedig kötelező a heti 1 boksz. Na vajon miért? :)"


És vajon te ezt honnan tudod?

Még japánban sem jártál, esetleg kikerested, vagy csak beböfögted.

De nekem volt kollegám, aki élt kinn, ott is portás volt.

mit mondjak, mesélt pár dolgot, csak pont nem azt amit te írtál.

Ott kinn minden kidobó karatézik, általában kyokushin megy.

Üdv:


A pesti portás, aki az első választ írta!

2014. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
62%

A pesti portás már egyszer - egy másik kérdésnél - leírta a kamu sztoriját. Megint a tipikus gyökér kyo-s gyerek. :D


Persze Japánban minden kidobó karatézik... hogyne. Ha még ju-jutsuzna azt még talán el is hinném. Haverod, portás volt Japánban.... aha azt kötve hiszem, max turista. Hihetetlen ezek a kárátéjosok miket ki nem találnak. Egyszerűen siralmas és szánalmas.

2014. nov. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
53%

Hoppá előbb küldte el az írást valamiért.

Na akkor folytatnám. Az én spanom gojo-ryut nyomat x éve, volt már japán mester által tartott szemináriumon, és pont a mester mondta el ezeket nekik. Egy japán mester csak jobban tudja, hogy milyen a karate aktuális helyzete Japánban, mint a Te portás haverod.


Ja el tudom képzelni, egy japán kidobó ipponnal elintézi az éjszakai bárban a pisztollyal és késekkel felszerelt yakuza tagokat. Hát hogyne...pláne a kyosok akik fejre sem tudnak ütni. XD Maximum egy részeg hangoskodó karaoke-s kamaszlányt tudna kitessékelni.

2014. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

azt kéne felfogni, hogyha 120 kilósan valaki részeg embereket összever, az nem bizonyítja, hogy tud verekedni. itt nem a stílus nyer.


köríves meg a TB-ben is van. ennyi.

2014. nov. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy vártam, és írtam is kicsit visszább biztos jön majd pár tejfeles arcú, aki jól tudja a dolgokat.

Maradjatok meg magatoknak ebben a hitbe.

Amúgy javarészt nem a részeg emberrel van a nagyobb gond a diszkókban, hanem a full kigyúrt, magát kemények képzelő, küzdősportos emberkékkel.

És ahogy írtam a munkaidőm alatt bőven akadt belőlük!

Nála az évek meg a rutin, nálatok meg max a google keresési találatok vannak, ahonnan infót szedtek.

2014. nov. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Hát sztem a kondisok a legjobbak. Tegnap benyomtam a szintolt, este beveszem a danabolt, betömegelek 200 kilóra, rád fekszek és meghalsz.


Üdv, Béla a 190 kilós pörölyfej

2014. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
40%

"Ha fejre vagy nyakszírtre rúgok,akkor az azonnali KO:

Csak óvatosan szoktam,mert ha túl erős, nemcsak a kettős fedezéket rúgom át, hanem a csávó koponyáját is!"



"A köríves rúgást, nincs az a bokszoló aki kivédi.

Max elhajol, de a kettős fedezéket simán átrúgom, nem csak én hanem a többi kyo-s ember is.

Persze ha fanatikusan állítja hogy a boy a jó, akkor higgye azt.

nekem a 30 év alatt nem ez jött le.

De biztos itt mindenki vérprofi és sok rutinnal bír a küzdelem terén.

Lehet ellenpéldát is írni, biztos van.

De a munkaidőm alatt még nem láttam olyat hogy egy boxos olyat mutatott volna, amitől csak egy kicsit zavarban lennék.

Míg egy boxos csak a kezét használja, addig a kyo-s is tud ütni, és legalábbis elég jól, aztán ot vannak még a rúgások, amitől végleg KO van, ha odadurrantok egyet.

Senki ne úgy képzelje, hogy itt állandóan megy a verekedés, mert nem így van, sokszor elég a határozott fellépés, vagy egy erősebb lefogás, ilyenkor jön jól a testsúly.

Próbált már jiujitsu-s ember földre vinni, ő is úgy végezte mint a többi, földön volt pár perc alatt."


Atyaúristen! Menj már a jó büdös pitsába! XD Koma ha neked tényleg lenne küzdelmi rutinod, akkor ekkora orbitális nagy marhaságokat nem írnál. Ilyeneket maximum az hiszi el, akinek tényleg dupla zéró küzdősport tudása van.


A combost egy bokszoló valóban nem tudná védeni (maximum kilép előle), csak hát a kyo-s combos olyan is...semmilyen. A fejre mért rúgásokat a legkönnyebb kivédeni, ha tényleg kivédhetetlen lenne, akkor az MMA-t a capoeirások és a taekwondósok uralnák, mert elég lenne nekik magasat rúgni.

El tudom képzelni, hogy a 120 kilós tohonya ogre farmerban megemeli fejmagasságba a lábát (nyújtás nélkül), majd hirtelen egy villanásszerűen fejbe rúg egy kézzel jól védekező embert (vagyis egy bokszolót). Erre Bruce Lee sem lenne képes, de a pesti kidobó ürge igen. Jó kis szögletes karatéjos mozgással tuti menne, há' hogyne. Az pedig, hogy a kyo-sok tudnak ütni, az pedig az évszázad vicce.


Puncikám találj már ki valami hihetőbb mesét, mert nagyon szánalmas vagy.

2014. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!