Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ökölvívás vagy ninjutsu?

Ökölvívás vagy ninjutsu?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam? Bunyózni akarok megtanulni.

2014. júl. 27. 16:25
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%

Remélem a kérdés nem provokáció! Ha nem az, akkor a válasz egyértelműen ökölvívás! Megtanít harcolni, hozzászoktat a fájdalomhoz, kemény állóképességet ad, felpörgeti az ütéseidet, megtanít reálisan támadni és védekezni, fejleszti a mozgáskoordinációd, stb.! Ezek az igazi harci értékek!

A ninjutsuval nem lenne semmi baj, ha a magyarországi edzések színvonala nem lenne a béka feneke alatt! Sajnos a ninjutsu hazánkban leginkább csak szimpla marketing fogás! Önvédelemhez és bunyóhoz semmi köze nincs már a mai világban! Ha valódi ninjutsut akarsz tanulni, akkor utazz el Japánba!



#USBORNE

2014. júl. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
29%
szerintem csak neked írták ki a kérdést :D
2014. júl. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Ambur T. Attila ***** válasza:
15%

Ha bunyózni akarsz, akkor Ökölvívás egyértelműen. :)

A ninjutsu élet halál harcra készít fel, ahol a nem a bunyó a lényeg, hanem, hogy minnél hamarabb megpadlózzon az ellenfél, bármilyen módszerrel, hogy minél gyorsabban a következő ellenféllel tudjál foglalkozni...

2014. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Ambur T. Attila ***** válasza:
0%
USBORNA Nem hinném, hogy voltál már ninjutsu edzésen, de ha igen, akkor biztos nem nálunk. Bár már sokszor meghívtalak, hogy akkor megmutathasd. Sajnos a legtöbb helyen tényleg a béka segge alatt van a ninjutsu...
2014. júl. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%

De igen, voltam ninjutsu edzésen és tapasztalatból láttam, hogy a tréningen túl sok a marketing és a varázslás! A ninjutsu semmi élet-halál harcra nem készít fel! Ahhoz talán sparringelni is kéne!

Nézd kedves Attila, én nem tudom elképzelni, hogy egy magyar ninjutsu huszár meg tudná állni a helyét Börzsönyben vagy például Ózdon a késes kancigányok ellen! A ninjutsu anno pár száz évvel ezelőtt talán működött, de a mai világ kemény utcáin már nem játszanak a ninjutsu bűvészkedései!



#USBORNE

2014. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:
10%
Mai világ kemény utcáin? Nagy keménység az, hogy 10-20 ember körbeáll egyet és jól megverik.
2014. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Ninjutsuval max egy átlagos,verekedni nem tudó embert tudsz csak legyőzni.
2014. júl. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 marfarin12 ***** válasza:
86%
ha bunyózni akarsz tanulni akkor bokszolj ha meg azt akarod hogy le legyen szívva a pénzed tök fölöslegesen akkor ninjutsu.
2014. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
10%
Ha bunyózni akarsz megtanulni inkább menny le Börzsönybe és verekedj a sittescigányokkal és olyan kemény leszel mint az itteni fúrom-ketrechoplita. Amúgy meg tök mindegy mit választasz amelyik neked szimpatikusabb.
2014. júl. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%

"Sajnos a legtöbb helyen tényleg a béka segge alatt van a ninjutsu"


Már ne haragudj Ambur T. Attila, de pont az a "ninjutsu" edzés a legszarabb az országban ahová Te jársz.

Én anno régen voltam az ő "edzésükön", láttam a nagy Ádám jounin-mesterüket, hogy mit tud. Az a tag egy kókler, egy elvont gyökér. Egy bóvli judoból koppintott csípődobást sem tud megcsinálni. Ninjutsu pedig már Japánban sincsen. Ami van az a Bujinkan, ami egy nagy szervezet, és megpróbálja tanítani a régi ninjutsu-s technikákat, azon belül is többnyire a pusztakezes részét, a taijutsut (ami ju-jutsu koppintás elég rendesen, de legalább sikerült volna jól lekoppintani). Magyarországon is megtalálható a Bujinkan szervezet. Bohóckodnak egy kicsit bokkennel, megpróbálják a kung-fut keverni a ju-jutsuval. Eléggé eredménytelenül. :)

Nem tudnak, se ütni, se rúgni, se földharcolni. Az ilyen krav magához hasonló "kicsavarom a kést a támadó kezéből"-féle kamu varázslásokat csinálnak.

https://www.youtube.com/watch?v=MAhb0WbcgSk


Tessék itt erről az árnyékharcos mesterről egy videó, ahol oktat. Kib*szottul hatékony és persze halálos...de tényleg. :D

Sőt itt egy másik videó. A pesti ninjutsu nagymester, nagyon híres benne volt a Viva tv-ben is. Igazi celeb a csávó. :D

https://www.youtube.com/watch?v=RPElaxxoupA


Megtanítja a nőket az önvédelemre. Ezek a hölgyek tuti, hogy agyonvernek egy nyóckeres kigyúrt 90 kg-os sittes kancigányt. Hiszen részt vettek a "4 hónapos női önvédelmi kurzuson". XD

[link]

Marketing itt is van, azt látom, úgy mint a Mádaynál. Kár, hogy egy olyan külvárosi csávó aki valami kis helyi boksz club-ba jár le edzeni 2-3 éve, simán letépné Ádám sensei fejét és a nyakába hugyozna. :D

Na kérdező ez a kamu! Ahogy Usborne is számtalanszor elmondta, az ilyeneket kerüld el!

2014. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!