Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot ajánljátok...

Petizacc kérdése:

Melyik küzdősportot ajánljátok nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Személy szerint a Krav Magán és a Kick Boxon gondolkodtam. Lényeg, hogy bármilyen helyzetben meg tudjam védeni magam, de ha szükséges én is tudjak támadást indítani. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb elkezdeni? 17 éves vagyok, 175 cm és 65 kiló,ha ez számít. :)

2014. máj. 3. 09:22
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

14:30- "Jaj hagyjuk már ezt az expert3-as KM oktatókat, lószart sem tudnak. Az én oktatóm is exp1-es volt azóta a boksztudásommal körbeverem tízszer". Erről is kifejtettem a véleményem. Ringbe lehet szarra verned de szabályok közt ,ugyanezt megnézném szabályok nélkül es nem a ringben. Amúgy egod az van látom eléggé :) azt mondjak az nem minden esetben jo...


Amúgy nem arról volt szo hogy,hogy lehet valaki oktató hanem arról ,hogy milyen az oktató. Tudom ,hogy lehet valaki oktató igen de ezt is mondtam ,hogy ki kell fogni a jo oktatót. Igen kevés de van. Legalábbis en megtaláltam. A szintekkel kapcsolatban meg annyiban van igazad h valakinek sz@rt nem er valakinél Brutál. Ez is attól függ hogy tanulta meg stb. Itt is igaz az ,hogy nem minden a papír. Véleményem szerint Magyarországon 4 Krav oktató van aki jo es aki tényleg tud is valamit. Többi valóban közepes v nem valami jo. Es itt mar láthatod hogy nem vagyok elfogult a Krav magával ;)



Utolsó : Igen ezt mar elhiszem ,hogy 1-2 éves escrimas/kalis jobban tud kesharcolni egy Krav oktatonal de itt nem escrimas rol volt szo hanem tízenpareves utca janosokrol Nem M1.

2014. máj. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"Amúgy egod az van látom eléggé :)"

Én csak a tényeket írtam le, és nem ringben vertem el, én csak a kezemet használtam bokszolóként, ő ütött, rúgott, térdelt...stb. Még sem bírt velem. Másrészt nem állítottam magamat legyőzhetetlennek, engem is vertek már el, volt köztük savate-os, judós és tkd-s is.

Az a baj, hogy utcán sem működik a krav maga, olyan szituációkat gyakoroltatnak be a tanulókkal, hogy az röhej. A támadó 200%, hogy nem úgy fog támadni, mint ahogy KM vagy defendo edzéseken gyakorolják. És innentől kezdve, amúgy már mindegy, hogy ring vagy utca, ha nincsen normálisan begyakorolva a technika életszerűen, akkor azzal lehet feneket törölni.

2014. máj. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Singham ***** válasza:

Aha, hogy vannak jó krav maga oktatók? Ez az év vicce nálam :) Az egész világon van 1-2 normális civileknek oktató Krav Maga oktató. De az se itthon. Azok is nem olyanok, hogy szituációkat gyakoroltatnak be, amivel semmit se ér az ember, mivel, mint írtam, meg írták is irreális. 14-15 éves gyerek meg nem fog megkéselni? Tudod sokszor hány ettől fiatalabb gyerek is késel meg valakit?

A Kravos papírok arra jók pusztán, ha nincs WC papír, de az egyik ilyen papírod a zsebedben van, akkor kitörölheted vele. Alapból, ha szabályok között, amik őt védik nem tud megverni senkit, akkor semmi esélye nincs az utcán. Ott nem lesznek olyan fair küzdelmek, mint a ringben.

Azért van az, hogy véded a Kravot, mivel arra jársz. Mert, mint írtad csak most akarsz majd elmenni Thai Box edzésre. Már most megjósolom, hogy olyan 1-2 év múlva vissza fogsz menni a Krav edződhöz és szét fogod rúgni szilánkosra a lábaiban a csontot, amiért éveken át hülyített téged.

2014. máj. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Mert, mint írtad csak most akarsz majd elmenni Thai Box edzésre. Már most megjósolom, hogy olyan 1-2 év múlva vissza fogsz menni a Krav edződhöz és szét fogod rúgni szilánkosra a lábaiban a csontot, amiért éveken át hülyített téged."


Ott a pont! Én pontosan ugyanezt csináltam! 3 év sherma után oktatót is beleszámítva körbe késeltem KM edzésen mindenkit. Persze ez mellett nyomattam a bokszot is rendesen. Se pusztakézzel, se késsel nem ellenfelem a volt krav maga oktatóm.

Akik csalódnak a krav magában úgy is elmennek más küzdősport edzésekre, és pedig sokan csalódnak. Ja csak hát ezt nem reklámozzák. A wing tsunt is sokan ott hagyják és nem csak azért mert drága, hanem azért is mert egy fos.

2014. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Ambur T. Attila ***** válasza:

A Kravmaga egy lebutított valami aminek az a lényege, hogy gyorsan megtanítsák, kiképezzék az egész izraeli lakosságot ölni...

Nincs filozófia, és nincs semmi benne ami mindenki számára vonzó lenne, csak néhány embernek tetszik. Arról meg amit Magyarországon tanítanak ne is beszéljünk...

A japán harcművészetek és az a harci kultúra az ami évezredek óta működik, és még hasznos is, meg a Japánok általában ott vannak a világon mindenhol és mindenben, és nagyon kevesen utálják őket.

Ezért Ju-jutsu, Ninjutsu, vagy Reális szemléletű Aikido az ami valóban alkalmas önvédelemre... (szerintem)

2014. máj. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Krav maga nem olyan rossz ! Erdemes kiprobalni bar nehez kifogni a jo oktatot barmennyire is fenyezik magukat, nagy a marketing mogottuk! Es az a baj hogy mar nemcsak ugylehetsz oktato ha van elokepzettseged! Ezt tapasztaladbol tudom
2014. szept. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!