Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot ajánljátok...

Petizacc kérdése:

Melyik küzdősportot ajánljátok nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Személy szerint a Krav Magán és a Kick Boxon gondolkodtam. Lényeg, hogy bármilyen helyzetben meg tudjam védeni magam, de ha szükséges én is tudjak támadást indítani. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb elkezdeni? 17 éves vagyok, 175 cm és 65 kiló,ha ez számít. :)

2014. máj. 3. 09:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
64%

Krav maga egy pénzlehúzós zsidóbunyó, ami alkalmatlan önvédelemre, és hiába képzik ki ezzel az izraeli különleges alakulatot, attól még téged Kaposváron a Zsákutca 22/B-ben a Tompor Sanyi bácsi krav maga oktató nem fog téged ugyanúgy kiképezni, havi 6000-8000 Ft-ért heti 2 edzéssel. Sőt, hogy elszomorítsalak (pedig nem szeretnélek, de a tényeket ne tagadjuk le!), még a Tompor Sanyi bá' krav maga mestert is ugyanúgy hülyére késelné a 15 éves Kolompár Sasuke a 200 ft-os józsefvárosi piacon vett bicskájával.

A kick-box pedig manapság a csajok körében népszerű.

Ökölvívás, birkózás, savate, muay thai, (itf) taekwondo, brazil jiu-jitsu, japán ju-jutsu.

De a boksz a legjobb választás szerintem.

2014. máj. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy hol laksz.

Az elsőre meg ne halgass, nem értette meg (vagy nem is akarta) a krav maga lényegét.


Én pont, hogy ajánlom, ugyanis nem szabályosan verekedni fog megtanítani, hanem minél hamarabb kikerülni egy adott helyzetből, illetve elkerülni azt. Teljesen kizökkentenek edzésen, kirángatnak a komfortzónádból, nem fog megvédeni semmilyen szabály, mint a küzdősportokban. Az tény, hogy nálunk nem olyan az oktatás, mint Izraelben, de nem is lehet, mivel a krav maga alapvetően TÁMADÓ harcmodorú, gyors, ártalmatlanná tételre kifejlesztett katonai rendszer. Ezt érthető okokból nem lehet tanítani, utcára nem való. Én a seregben tanultam, szerettem, és hasznosnak tartom az utcán is.


Az, hogy mennyire hatásos kések illetve más fegyverek ellen, érdekes kérdés. Egy olyan ellen, aki tapasztalt, és tanult késforgató, semmit nem ér, ahogy más sem. Azt legfeljebb kidumálni lehet amíg nem támad, vagy lelőni. Egy jet-kalis fel fog szecskázni, kétségtelen. Ellenben egy laikus ellen elegendő lehet. Ismétlem: lehet! Ha kés villan, ott szinte biztosan lesznek sérülések, teljesen mindegy mit tanulsz. Viszont azt meg tudod tanulni, hogyan használd a környezeted, hogyan tarts távol, vagy kerülj el egy potenciális veszélyforrást érzelmileg felfokozott helyzetben is.


A krav maga lényege nem a fizikai tréningben, a technikákban rejlik, hanem a pszichológia felkészítésben. Nincs igazán olyan küzdősport, ami szimulálja az utcai helyzeteket, és felkészít rájuk.

Nem véletlenül terjedt el az egész világon civil, illetve rendvédelmi szinteken is.


Az meg, hogy Izraeli, ahol zsidók laknak, kb annyira lényeges, minthogy milyen ott az éghajlat. Izrael éppen eleget háborúzik ahhoz, hogy jó katonai kézitusát fejlesszen ki.

2014. máj. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Amit az első válaszoló írt az igaz, amit a második írt az egy marhaság, átmosták az agyát neki. Jó magam is krav magáztam és nem 1-2 hónapig. Szart sem ér, kimerem jelenteni! A pusztakezes technikáik is rosszak, haladó bokszoló vagy más küzdősportot űző (akár kickboxoló is) a szart is kiveri egy krav maga edzőből (tapasztalat).


A krav maga elmélete tényleg nagyon jó, kár, hogy gyakorlatban nem működik. Helyette űzz rendes küzdősportot. A KM ugyanakkora átb*szás, mint a wing tsun.

2014. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Azt azért megnézném, hogy szabályrendszer nélkül mikor ver meg egy boxoló egy krav maga expertet. De mint írtam, a pszichológiai része a lényeges, nem a technikai. Ha verekedni akarsz, ne ezt tanuld. A másik amit írtam, hogy nálunk nem jó az oktatás, illetve, hogy én katonait tanultam.
2014. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

"Az meg, hogy Izraeli, ahol zsidók laknak, kb annyira lényeges, minthogy milyen ott az éghajlat. Izrael éppen eleget háborúzik ahhoz, hogy jó katonai kézitusát fejlesszen ki."


Okoska pont Te nem értetted meg az első írását és a krav maga lényegét sem.


"hiába képzik ki ezzel az izraeli különleges alakulatot, attól még téged Kaposváron a Zsákutca 22/B-ben a Tompor Sanyi bácsi krav maga oktató nem fog téged ugyanúgy kiképezni, havi 6000-8000 Ft-ért heti 2 edzéssel. Sőt, hogy elszomorítsalak (pedig nem szeretnélek, de a tényeket ne tagadjuk le!), még a Tompor Sanyi bá' krav maga mestert is ugyanúgy hülyére késelné a 15 éves Kolompár Sasuke a 200 ft-os józsefvárosi piacon vett bicskájával."


Pont ezért írta, hogy itthon ezt SEHOL nem oktatják jól. A krav magás késhárítások nem működnek varázslás az egész (3 éve shermázok, szóval tudom mi az, hogy késharc és kés elleni védekezés), a pusztakezes része is mi? Tökön rúgás a 70%-a, a hárítások pedig az aikidóból lettek koppintva és még a tetejében ROSSZUL. Se ütni, se rúgni nem tud egy krav magás, ezeket küzdősport edzéseken kell megtanulni.


A krav maga nem harcolni tanít meg, hanem a stratégiát mutatja meg, hogy egyes erőszakos konfliktusokból, hogyan menekülj meg. Nem mondom vannak benne jó dolgok, de a helyzet az, hogy más stílusok ennél sokkal jobbak.

2014. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
alapvetően a küzdősportok nemigazán jók önmagukban önvédelemre(bár adnak egy jó alapot) érdemes mellé elkezdeni valamilyen késes/botos harcművészetet pl kalit, a kravmagát meg el lehet felejteni abban a pillanatban, hogy van bármilyen más edzési lehetőség a közeledben.
2014. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Látom nem esett le, hogy a zsidóbunyóra reagáltam azzal, amit idéztél.

Azt sem tudom, láttad-e, hogy egyetértek azzal, hogy fos a civil oktatás nálunk.

Amit utoljára írtál, meg ugyan az, mint amit én írtam... Pontosan ezért ÖNVÉDELEM, és nem küzdősport. Nem célja, hogy harcolj, a gyors elimináció a lényeg (ezért van benne sok tökön, torkon, lágyékon ütés/rúgás).


Egyébként a felső-hárítást és a keresztrúgást mindenhol tanítják, biztos azért mert rossz, és hatástalan.


Sok mozdulat lopott. Igen, így van. De mindenből csak azt lopják, ami működik, ez minden utcai harc alapja. Csak egyfajta harcmodort alkalmazni hülyeség az utcán.


Én személy szerint krav magát, combat sambot, eskrimát és bjj-t tanultam, illetve tanulok, és még mindig van aki legyőz. És lesz is, mindig. Talán az a legjobb tanács, ha sok, egymástól távol álló harcot tanulsz, és megtanulod kombinálni, utcai tréninggel keverve.


U.i,: Mi az a sherma? Kíváncsi lettem.

2014. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
2014. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

" A másik amit írtam, hogy nálunk nem jó az oktatás, illetve, hogy én katonait tanultam."


Persze Pistikém, nyilván ...elhisszük. Kint élsz Izraelben?

Én vagyok az első válaszoló amúgy. Én thai boxolok és bokszolok, és agyaltam már meg kravost sparringon. Nagyon "kemény" volt. XD

A krav magát amúgy is agresszív támadó lefegyverzésére fejlesztették ki, és nem olyan támadó ellen aki képzett. Képzettek ellen semmit sem ér. Az összes izraeli katona nem véletlenül nyomat a krav mellé más küzdőstílust is. Na vajon miért (ha már krav maga amúgy annyira jó)?

2014. máj. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Nem élek Izraelben, viszont a Honvédségnél van krav maga képzés, az alapképzés része. Ahogy a rendőrségnél is, ha jól tudom, és kötelező választani mellette valami mást (én pl. a bjj-t).
2014. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!