Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék elkezdeni valami...

Szeretnék elkezdeni valami küzdősportot, melyiket ajanljatok nekem? F/19 A többi lent

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni egy kuzdosportot azert, hogy kicsit megemberesedjek, megkeményedjek és hogy az alaraterom es a kitartasomat növelni tudjam. 19 eves vagyok mar nagyon sok sportagat kiprobaltam kezdve a karatetol az uszason at az atletikáig és a kézilabdáig.. Volt ahol 5-6 evet is voltam, de az uszas es az atletika csak 1-1 év volt.. 69 kg vagyok és 180 cm. Mit ajanlotok nekem? Ahol lakom van lehetoseg karatéra, thaiboxra és taekwondora is. A karate kozel all a szivemhez. Tanacsokat kérnék

2013. máj. 24. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha a Karate áll közel hozzád, és az van a közelben, akkor csináld azt. Mit kell ezen vacilálni?

Most maximum jön egy hülyegyerek aki szerint thai box a legjobb, aztán meg egy másik, aki a TKD pártolja, utána máris itt lesznnek a kravosok is.

Most ettől neked jobb lesz? Mi úgysem dönthetjük el, hogy Te mit szeretnél csinálni...

2013. máj. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ökölvívás és/vagy birkózás. Ha küzdősport, akkor egyértelműen ez a kettő - illetve Budapesten van Savate edzés. Tehát ez a 3 jöhet szóba.


Mentalitástól függő persze, lehet valakinek a thaibox is bejön, de mint küzdősport a birkózás és az ökölvívás az amiket általában jól tartanak és jó képességeket ad. Valóban tudnak ütni, megtanulnak mozogni. Rúgó és ütő stílusra pedig egyértelmű a savate, ha mindenképpen csak sport szinten érdekel a 'bunyó'.

2013. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) mondjuk tudom h nem kell mást várni egy harcművészeti edzésen, de utálom ha fejbe basznak, ezért lehet inkább a karate lesz..
2013. máj. 24. 16:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Leginkább Karate, ott pont erre összpontosítak, mert a személyiséged is fejlesztik, jó irányba.
2013. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hol keresel edzést?

Budapesten van igazi wudang kung-fu edzés. Ott nemigen vágnak fejbe, mert alapvetően olyan erővel rendelkeznek a támadások, hogy a kontrollálatlan, gyors mozdulatokkal /amivel becsúszna 1-1 komolyabb pofon/ túl nagy sérülések esnének..


Tehát kontroll alatt zajlik a gyakorlás, nagyon jól tanulható formában, a sérüléseket és az ütéstől való görcsös félelmet minimalizálva.

2013. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Megjöttek a kung fu-sok.

Hol laksz én a kung fu-t ajánlanám a karate helyett.

2013. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Budapesten amúgy rengeteg jó fajta kung fu edzés van:

Van tai chi

Van wudang

Van chow gar

Van Shaolin

Van 7 csillag imádkozó sáska

stb....

2013. máj. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tai Chi feel good!


Ez milyen laza, forma oldal már!

[link]

2013. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja és Hung gar is van .


[link]


Még valami a karate nem ad jellemet ,hogy őszinte legyek nem ad szinte semmit.

Amikor sárga öves voltam levertem egy zöld öves wado-ryu karatést meg egy zöld öves shotokan karatést.

A wado-ryu-s nem bírta elviselni a vereséget és később hátba támadott sikertelenül.

Na ennyit arról, hogy a karate egyenességet, meg becsületességet ad.

2013. máj. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem a karatán, és nem is más stíluson múlik,hogy kinek milyen a jelleme.

Kilit Joruto könyvében van leírv egy nagyon okos gondolat, nagyjából ez a lényege:

"A Budo csak álarc, amit az edzés idejére fölveszünk. De a Budo nem nevel, nem alakítja át az ember jellemét. Aki káromkodik, és köpköd, az 6. dan-os mesterként is káromkodni meg köpködni fog. A tudásából ez nem fog ugyanakkor semmit sem levonni. Az japán ember tud a Budo szerint élni, hiszen gyerekkorától a Budo veszi körül, a japán társadalomba ívódott. Egy magyar ember viszont tud a Budo szerint viselkedni az edzésen, de nem éesz képes asszerint élni. Ez teljesen természetes."


De itt a könyv, ahol jobban ki van fejtve mindenféle érdekes téma:

[link]

2013. máj. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!