Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot ajánljátok...

Petizacc kérdése:

Melyik küzdősportot ajánljátok nekem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Személy szerint a Krav Magán és a Kick Boxon gondolkodtam. Lényeg, hogy bármilyen helyzetben meg tudjam védeni magam, de ha szükséges én is tudjak támadást indítani. Szerintetek melyiket lenne érdemesebb elkezdeni? 17 éves vagyok, 175 cm és 65 kiló,ha ez számít. :)

2014. máj. 3. 09:22
1 2 3
 11/26 Singham ***** válasza:

Utcai konfliktusra semmilyen küzdősport/harcművészet edzés nem készít fel, mivel ott az egyénnek kell felkészülnie. A Krav Maga pszichológiai felkészítését hagyjuk már. Marketing szöveg.

Alapból előleg kitalált szituációk vannak, ezek is olyanok, amik az utcán sose fognak előfordulni. Meg általában mindig egy ellenfél ellen. Nagyon ritka mikor egy vs egy felállás van az utcán.

De könyörgöm hagyjuk már ezt a küzdősportok szabályait dumát. Szerintetek ki az a hülye, aki ugyanolyan szabályok szerint harcol az utcán, mint a ringben? Aki ilyen annak alapból semmilyen harcstílus nem jó. Ugyanez vonatkozik azokra, akik ugyanúgy próbálnak meg védekezni, mint a ringben.

Kérdező: Kick Boxból csak a holland alapúra menj. Ennek a stílusnak van ugyanolyan szintű kéztecnikája, mint az ökölvívásnak, mivel külön ezt is tanítják a harcosainak. De én a helyedben azért ezt is leellenőrizném egyszer, mert nagyon divat lett a kick box iskoláknál, hogy akkor is így reklámozzák magukat, ha semmi közük nincs a holland stílushoz.

2014. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
Szerintem a thai box a nyerő:) Fontold meg kedves kérdező.
2014. máj. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Melyik városban laksz?
2014. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Látom mar megint az értelmetlen km fikazas van tehat tisztázzuk le a dolgokat. :S


Ha rossz edzőnél tanul az ember akkor nyilván rosszat is fog megtanulni. Sok a tapasztalatlan instruktor aki saját maga se tudja a technikákat ,stb t normálisan /működőképesen es így nyilván a diak is a rosszat tanulja majd neg mert aki laikusan megy oda vagy ha meg nem is laikusan es ert valamit a bunyóhoz nyilván nem fogja megkérdőjelezni vagy mondani instruktornak szar amit csinál max nem megy a következő edzésre. Es ebből van ugye az általánosítás a rossz instruktorok miatt aki rossz diákokat képez. Lassan 2eve kravozok es nem vagyok elfogult es igen elismerem ,hogy vannak rossz instruktorok mert mikor mentem vizsgázni TANULÓ ! szemmel de sztem meg aki életében először megy edzésre az is kiszúrta volna ,hogy volt olyan diák akit rossz volt nézni ahogy üt rúg stb de ez általában nem a diák hibája hanem instruktore aki nem figyelt ra oda nem tanította meg rendesen ütni rúgni. En hal istennek egy nagyon jo instruktore kifogtam,rengeteg utcai tapasztalat(ahonnan jött ott muszály volt vagy mar rég meghalt volna) expert 1 kb expert 3 szinten van gyakorlatba csak a kivarasi idő miatt nem vizsgázhatott meg e2re ,korrekt elmondja mi sz@r a kavba es mi nem ,mit használjunk az utcán ha oda kerül a sor es mit nem es ahány diákjait eddig láttam ,nem hulladékok es tud ütni rúgni rendesen. Megmutatja ,hogy kell ,hogy fordulj ra,honnét induljon ,stb stb. Rúgni is.


Csak hat ugye Magyarországon vagyunk emberek ítélkeznek es ezért általánosítjak a kravot is a sok okos. De M1 is rég nem érdekel mar csak rossz nézni amit némelyik ír.


Ő elmondja ,hogy egy jo boxolo,thai boxolo,stb ellen aki eleg jol csinálja meg nem egy hónapja szabályosan nem állna ki mert elverné de ha nem szabályosan kene akkor kiállna. Es erről szól a Krav maga. Nem az a lényeg ,hogy ringben a thai boxos vagy a boxolo királynak érezze magát mert szabályok közt kiutott egy jo kravost hanem az a lényeg ,hogy az utcán tudja hasznosítani használni mert itt NINCS SZABÁLY !!


Ha szabályok nélkül osszeallitananak egy tényleg jo expert kravost meg egy boxolo,thai boxolo csávót kiváncsi lennék ki nyerne ;)

De sztem sok mindenki



Lényeg a lényeg jo instruktorhoz kell menni ,aki normálisan tanít.


Nem kell se fikázni se megmondani a frankot a sok túl képzett online warrioroknak hanem jo edzőhöz menni. Ez a titka mindennek.



De en is elismerem ,hogy a thai box meg a box elég jo es en is szeretnek majd menni idővel csak az időm nem engedi.



Ezt a "15eves gyerek sz@rra keselne egy expert kravost" vicc. Kés az egy veszélye tárgy es vigyázni kell vele de egy 14-5 éves d@gadt k@ncig@nytol nem kell megilyedni. Sokan érnek valamit egyedül nem akkora pofájuk van mint 200an.



Kérdező : En a kravot ajánlom egy jo instruktornal es meglátod ,hogy jo. Kick box se rossz csak ezek sajna nem utcára valók. Ha meg bele jössz akkor egy Krav +thai box nagyon jo párosítás.

Itt meg fölösleges kérdezni mert ez a "szájról szájra "hagyomány van amit észrevettem ilEn ügyekben. Krav az utcára készít fel nem a ringbe ,szabályok nélkül


Nézz meg pár híres kravost es látod majd h mi is az a Krav maga es ha komolyan veszi az ember mi lehet belőle kihozni :D

2014. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
nagyon jól körül írtad, hogy a kravmaga edzések 80%-a szar, ez esetben nem lenne célszerűbb elmenni arra az edzésre amiből a kravmaga edzések összegyűjtötték a technikákat? mivel azok általában nem a pénzlehúzásra mennek(ha arra mennének olyan stílust oktatnának ami a legnépszerűbb) nagyobb valószínűséggel találsz értelmes edzést és elég valószínű, hogy a tudás amit megszerzel jobb mint amit azokon az elméletileg jó kravmaga edzéseken
2014. máj. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)

Egyébként a Dunántúlon lakom, pontosabban Szombathelytől 30 km-re.

2014. máj. 4. 12:57
 17/26 anonim ***** válasza:

Szombathelyen van is Krav edzés ha jol tudom egész jo oktatóval.



Menj el próbáld ki :)

2014. máj. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
12:14. Nem értetted amit írtam így lényegtelen számodra. Részemről lezárva.
2014. máj. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Jaj hagyjuk már ezt az expert3-as KM oktatókat, lószart sem tudnak. Az én oktatóm is exp1-es volt azóta a boksztudásommal körbeverem tízszer, és a 2-3 éve kalizó/shermázó emberek is a fakéses sparringokon verik őket. Főleg, hogy bárki lehet krav maga oktató ha van más harcművészeti stílusból mesteri fokozata + kifizet 100.000 Ft-ot + 1 évig eljár krav maga edzésekre. Pontosan 5 ilyen krav maga oktatót ismerek. Az ország krav maga oktatóinak a 90%-a így szerzi az oktatói képesítést, persze utána tovább képzik magukat magasabb fokozatra, de pont ebből is látszik, hogy ebben az országban semmit sem ér ez a stílus. Lehet van 1-2 hely ahol joBB, de ahhoz mázli kell, hogy megtalálja az ember.

Pár évvel ezelőtt mikor még nem volt ekkora divat (mert hogy az, úgy mint a Máday-s wing tsun), akkor szinte nem is volt ismert ez a stílus még küzdősportos körökben sem. Mikor népszerű lett, akkor pedig hopp hirtelen minden városban van már krav maga. Na vajon hogyan? Pont úgy ahogy leírtam, legyen valamiből mesterfokozatod + 100 rugót kicsengetsz, aztán krav maga oktató vagy te is.


Expert3 is egy vicc, pont ugyanúgy mint az 5.fokozatú wing tsun, semmi különbség, csak a nevük, egyik WT, másik KM. Lehet vele segget törölni. Én sparringokon krav magást legyen az oktató vagy tanuló, csak veszíteni láttam. Ismerek kravosokat én is, nem egyet, szóval képbe vagyok vele.

2014. máj. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"15eves gyerek sz@rra keselne egy expert kravost" vicc"


Bárcsak vicc lenne koma. Menj le késharc edzésre 1-2 évre, a saját oktatódat is le fogod csúnyán iskolázni, ez az igazság.

2014. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!