Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Olyan küzdősportot keresek,...

Biccsnigga kérdése:

Olyan küzdősportot keresek, ami ötvözi a bunyót és az önvédelmet, tudtok ilyet ajánlani?

Figyelt kérdés
Elkezdtem muay thaiozni, de úgy tapasztaltam, hogy ez inkább csak a bunyóról szól, önvédelemre nem kifejezetten jó, ezt úgy értem, hogyha utcán betalál 3 csávó, nem tudom őket lerendezni, ha tudnak bunyózni, legalábbis ha nem vagyok nagyon profi. Önvédelemre tökéletes pl. a wing tsun és a krav-maga, de nekem az is kell, hogy legyen bunyó az edzéseken rendesen, hogy kiélhessem magam, ezek pedig nem erről szólnak. Létezik egyáltalán olyan, amit én keresek? :)

2014. máj. 2. 15:10
1 2
 1/11 ShapeShifter ***** válasza:
Szerintem ha "betalál 3 csávó" vagy mindennel megtudod magad védeni, vagy semmivel. Am pl wun shu, jeet kune do.
2014. máj. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Systema talán hajaz arra amiről beszélsz, van benne bunyó is és önvédelem is, katonáknak oktatják Orosz országban, de Magyar országon is oktatják, azt hiszem Vácon(de valami V betűs településen).
2014. máj. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Önvédelemre tökéletes pl. a wing tsun és a krav-maga"


Gratulálok! Neked is sikerült megtalálnod az ország két legtöketlenebb, legbénább, legnagyobb pénzlehúzó stílusát. :)

Ezt a kettőt felejtsd el. 3 csávó ellen amúgy sem mennél semmire, sőt wing tsunnal egy csávó ellen sem tudnál semmit sem csinálni. Thai box mellé inkább csinál ökölvívást, hogy jó legyen az ütésed vagy taekwondót, hogy jobban tudj rúgni. Ha pedig valami komplex kell ami önvédelemre van, akkor japán ju-jutsuzz a thai box mellett.

2014. máj. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
önmagában a jujutsu(japán) teljesen jó tartalmazza a fullcontact küzdelmet álló és földharcstílusban van mellé fegyveres meg önvédelmi rész is, ez az egyik opció a másik elmész boxolni legyen küzdelmi rutinod, jól ütsz stb. és mellé felveszel valamilyen késes/botos hm-et pl kalit
2014. máj. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
szerintem mindegyik jó és azért ha jó edzőt találsz akkor a krav maga és a wing tsun is jó
2014. máj. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
hát, haver, ha thai boxszal nem tudod magad megvédeni, akkor neked mindegy. csinálhatsz akármit.
2014. máj. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó kifejtenéd?
2014. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vannak közöttük kifejezetten hasznosak! :) De kedves 6-os haver, a thai box nem önvédelemről szól, van kész szabályrendszere. Ha egyszerre több olyan gyerek jönne rám, aki már bunyózott párszor életében nem sok esélyem lenne, de van olyan, ami direkt erre tanít meg :)
2014. máj. 2. 22:33
 9/11 anonim ***** válasza:
hát igen a thai box az egy küzdő SPORT az nem pont az utca harcra tanít hanem a ringre az utcán nincs bíró se semmi. Lehet késsel jön ott nem tanítanak meg téged ha jól gondolom akkor csak egy esélyed van becsokizol és szépen megvárod amíg leszúr vagy elfutsz.
2014. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

3 embert egyébként sem versz el, mert nyilván közülük is bármelyik lehet olyan erős, hogy csak szerencse kérdése ő vagy te élnéd-e túl. Ha meg még 2 társa is van, jobb tudni hogy alapvetően véged van. Ezt nem lehet megkerülni.


Savate + savate defense = verseny küzdősport + a saját stílus utcai önvédelmi része.


Pesten van egy wudangos kungfu edzés, talán tetszene is, hasznosnak hasznos.

2014. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!