Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyi idő alatt erősödhetnék...

Mennyi idő alatt erősödhetnék meg annyira hogy önvédelmet és/vagy valamilyen harcművészetet tanuljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg még elég gyengék lehetnek a hátizmaim mert sokszor fáj a hátam és van egy kis gerincferdülésem is. De szeretnék ezen változtatni, először a hátizmaimat szeretném megerősíteni, majd ha kicsit jobb lesz akkor elkezdenék edzeni.

De szeretnék jövőre, talán fél év múlva elmenni önvédelmet tanulni és aztán valamilyen erőnléti (harcművészettel kapcsolatos) edzésre járni. A gerincferdülésemet már nem hiszem hogy helyre lehet hozni, de a hátamat még megerősíthetem szerintem... 24 vagyok és lány. Szerintetek elérhetem még ezt? :) Nagyon jó lenne ha sikerülne.


2013. nov. 23. 21:10
1 2
 1/11 *Glissade* ***** válasza:

Igen, elérheted:)

Hajrá!

Menj edzeni!

2013. nov. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 aikiboxer ***** válasza:
A Fegyencedzés című könyvet vedd meg, és kezdd el csinálgatni. 4-5 hónap alatt látványosan fogsz fejlődni ha rendesen csinálod és a kajád is rendben van. Különösen a híd gyakorlatok nagyon jók a hátnak.
2013. nov. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
a hátfájás(leginkább derék) oka lehet a túl gyenge hasizom is úgyhogy érdemes arra is ráedzeni egyébként a fegyenc edzést tényleg érdemes elkezdeni.
2013. nov. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk wudang edzésen 'alapvető' kiegészítő edzés a medence és a hát mély izomzatát megerősítő torna és a nyújtás. Illetve maga az önvédelmi képzés sem éppen rossz a hátnak.


Ebből nekem az következik, hogy még az is lehet, hogy mielőbb érdemes elkezdeni edzeni.

2013. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem menj majd wing tsun-ozni! Nemcsak, hogy megőrzöd a testi és lelki erőnléted, egészséged, hanem 1 olyan harcművészetet kapsz amit az egész világon elismernek, és hát...nem is nagyon akadna ellenfeled! :-/ Sok sikert! ;)
2013. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amit az egész világon ismernek, és kb. már mindenkinek megvan a technikája a wingtsunosok mozgáskultúrájával szemben. És ez addig így is lesz, amíg nem tanítják meg a wingtsunosoknak az alapokat. :(
2013. nov. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy általam nagyon tisztelt kyokushin mester mondta egyszer, ha el/le/ tudsz menni egy dojo-ba, akkor elég erős vagy hozzá, hogy elkezd. Ne várj semmit, menj már ma vagy holnap!
2013. nov. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Uccsó jól mondja. Valaminek az elkezdéséhez a most-nál soha nincs kedvezőbb alkalom.
2013. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Attilka72 válasza:
A judot sem késő elkezdeni, az izmaid tetőtől talpig kialakulnak. (Persze tisztességes edzéssel) Eleinte sokat fekszel de használ. A két fiam hátához lineát lehetne rakni. És az erejükről nem is beszélve.
2014. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hengerelőhereverem ***** válasza:
Szerintem a hátad is helyrejöhet igaz sok munkával és nem kevés idő alatt, csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, ha képes vagy rá már ma menj el edzeni és csináld.
2014. máj. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!