Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Chow Gar kung-furól mi a...

A Chow Gar kung-furól mi a véleményetek? Mennyire jó?

Figyelt kérdés
Itthon milyen színvonalon oktatják? Mennyivel jobb (vagy hatékonyabb) mondjuk egy wing tsunnál? Önvédelemre alkalmas?

2014. febr. 19. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Önvédelemre kb kék övtől alkalmas sztem az kb 5-6 év.

Jól oktatják ,de elég unalmas.

1. óra csak chy sau .

http://www.youtube.com/watch?v=UYD8Iz7rgwM


Aztán erősítő gyakorlatok meg forma általában sam boo gin. Aztán meg egyéb meditációs jellegű gyakorlatok.

Wt-nél sokkal hatékonyabb lehet ,hogy rövid távon nem igazán,de hosszú távon kifizetődő én is csak azért hagyom abba mert ebből a stílusból nincs versenyzési lehetőség.

Ráadásul a nagymester is min évi 2-3-szor eljön ide tanítani van, hogy egy hónapot is itt van.

Bár a mostani kezdők elég nagy pofájúak.

Kb 6 hónapja jött pár kezdő ,de alapállást sem sikerült nekik elsajátítani ......,de ego az van meg ,hogy ez nekem nem megy, látszik rajtuk fejlődni sem akarnak, nos ha oda mész akkor valszeg velük fogsz sínylődni jó sokáig.

Sajnos ezek a barmok húzzák a színvonalat mert a környezetükben fejlődni sem lehet.

2014. febr. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló!

A kung-funak nem pont az a lényege, hogy harcművészet? A harcművészetekben nem szoktak versenyt rendezni. Azok a kung-fu stílusok, amiket elkorcsosítanak ilyen formagyakorlatos és sanda versenyes vackokká, az már nem kung-fu. Örülj neki, hogy ennek a stílusnak nincsen versenyága. De ha lenne is versenyága, mit érnél el a versenyzéssel? Attól, hogy sanda/wushu bajnok vagy, ugyanúgy össze fog verni, egy 2 éve thai boxoló illető.

Azokban a kung-fu irányzatokban, ahol wushu versenyre készítik fel a tanulókat, nem kapnak mellé normális önvédelmi oktatást, ami a tradicionális (és egyben eredeti) részében meglenne. A tanulókat önvédelemre kellene felkészíteni, nem versenyekre. Nem tudom mi a jó a versenyzésben, mikor semmivel sem lesz tőle több az ember.

2014. febr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló nekem a csillogás meg az utazások hiányoznak...
2014. febr. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

2:

Arra jó a Kung-Fu-ban a versenyzés mint a Testépítésben.

Feledteti egyes hiányosságait az embernek. ;D

2015. szept. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!