Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Vélemények a Wing Tsun Kung-Fu...

Vélemények a Wing Tsun Kung-Furól?

Figyelt kérdés

ezelőtt elkezdtem aikidózni, de az unalmas volt, folyton csak begyakorolt mozdulatsorokat végeztünk meg gurultunk, velünk, kezdőkkel alig foglalkoztak (bár tudom, h ez utóbbi helyfüggő).

a Kung-Fu milyen pontosan? kicsit pörgősebb? könnyű belejönni? hogyan zajlik egy edzés? előfordul esetleg, hogy csak úgy fekvőtámaszoztatnak vagy kötelet kell mászni, ilyesmi?

nektek mi a tapasztalatotok?

és bocsi, h ilyen szétszórt a kérdés, légyszi ne csesszetek le miatta!

köszi!


2010. szept. 6. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
elég lehúzós, nehéz jó helyet találni...
2010. szept. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 clint ***** válasza:
76%
maga a stílus nagyon jó, de tényleg nehéz jó helyet találni.
2010. szept. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%

Én úgy tudom hogy a Wing Tsun az egyik leggyengébb Kung Fu fajta, az öreg/vékony nőknek és a gyenge/vézna fiúknak találták ki, hogy meg tudják magukat védeni. Ha Kung Fu-zni szeretnél, akkor szívesen ajánlom bármelyik másik stílust, de ez csak akkor való neked, ha az előbbi csoportok valamelyikébe tartozol. De ilyen esetekben is inkább a karatét ajánlanám. Fekvőtámasz nincs túl gyakran, hiszen a testi erődet és adottságaid nem nem használja ki, csak a reflexeid és gyorsaságod. Egy Wing Tsun Kung Fu-st egy másik stílusból ugyanolyan szinten álló ember általában könnyedén legyőz. Persze attól jól jön ha szorult hejzetben vagy, de ne számíts rá hogy szaladni fognak utánad a lányok, mert az izmaid sem erősödnek általa, csak minimális mértékben. (Természetesen most nem a 7 fekete övvel rendelkező mesterekről beszéltem, hanem az átlagokról és hogy mire számíts)


15/f

2010. szept. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha sok az energiád menj Kudo-zni (Daido Juku). Nemsokkára amúgy is nyilt szeminárium lesz BP-en.
2010. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Igen a Wing Tsun az egyik leggyengébb Kung-Fu fajta. ,,az öreg/vékony nőknek és a gyenge/vézna fiúknak találták ki, hogy meg tudják magukat védeni."

Pontosan, a kigyúrtabb állatok ellen, akkor miért is az egyik leggyengébb? Bruce Lee és Jackie Chan is ezt a harci rendszert választotta. Én járok WT-re, 5000FT/hó és 1 héten 2db (2órás) edzés van. Elején meghajlás a szentély felé aztán formagyakorlat(Siu Nim Tau(A kezdők jó darabig csak ezt csinálják), Cham Kiu és Biu Jee)Ez a "bemelegítés" aztán a mester mutat védéseket és gyenge pontra célzott ütéseket. A nagyon kezdők csak begyakorolt dolgokat csinálnak, de akik régebb óta vannak azok már variálhatnak egy kicsit a dologban, de ha rosszul csinálják akkor megy a lecseszés, szal nem ajánlott változtatni azon amit a mester mutat. A pörgőset nem tudom mire értetted, de itt az a lényeg hogy az ellenséget minél kevesebb idő alatt legyőzd, a gyenge pontjainak támadásával. Fekvő és ilyen nálunk az erőnléti gyakorlat, edzés végén.


Szerintem érdemes elkezdeni.


1 WT gyakorló.

2010. szept. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 clint ***** válasza:
85%

jackie chan szinpadi kung-fut tanult Wing tsunt sosem.

Egyébként aki azt irja, hogy a wing tsunt könnyedén legyőzi más kungfu fajta nézze meg a Ip Mant. :d

2010. szept. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!!

egyébként nem akarom, h fussanak utánam a lányok, mivel magam is az vagyok... :D éppen ezért az sem izgat, ha nem leszek nagyon izmos. és nem is nagy bunyós akarok lenni, csak h meglegyen a tudat, hogy ha egyszer egy sötét sikátorban rám támadnak, képes vagyok leütni őket és gyorsan elhúzni a csíkot.

egyébként sokat olvastam a Wing Tsun-ról, és már voltam is egy edzésen, ahol beszéltek nekünk róla, és láttam is egyet-mást (annak ellenére, hogy természetesen csak a kezdők között voltam), és nekem nem olyan valaminek tűnt, amit öregasszonyoknak találtak fel... persze lehet, hogy tévedek, egyébként is, egy hónapja még azt sem tudtam, hogy van ilyen Kung-Fu ágazat, szóval igazán nem vagyok profi a témában.

:)

2010. szept. 8. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem érdemes elkezdeni.
2010. szept. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nonameboy0307 ***** válasza:
46%
Magyarországon a tradícionális wing tsun kung fu a lehúzáson alapszik és a tömgetermelésen. Rengeteg új mesterük lesz minden évben. Mivel vizsgán nincs buktatás, ezért gondolhatod milyen nehéz rendes edzőt találni.. Gyakorlatilag 3-4 év alatt bárki mester lehet akinek van pénze. Az edzések legtöbb helyen nem kemények ebből kifolyólag.. Mozgásra jók, de megvédeni magad evvel nem fogod.
2011. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!