Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Most akarom elkezdeni a...

Most akarom elkezdeni a húzódzkodást, de amikor kb megcsinálok 2 sorozatot akkor az alkaromon az oldalsó csont fáj. Jelenleg elsőre 10sorozat megy utana pedig 5ösével tudom csinálni. Hány sorozatot csináljak hány ismétléssel? 18/f

Figyelt kérdés
Még annyi hogy egyféle húzódzkodást csináljak vagy többfélét?Mellette fekvőzök is.

2013. nov. 7. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj annyi félét amennyit csak ismersz, mert mindegyik más szögből mozgatja meg az izmokat, és az jó. 10 sorozat felesleges, 4 sorozat bőven elég egy egy típusú húzódzkodásból. A csontod meg azért fáj, mert új neki még a mozgás, majd hozzászokik nyugi.
2013. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
melegítsd be jobban a markodat és az alkarodat hozzá.
2013. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja bocsi elírtam, nem 10 sorozat megy hanem 10 ismétlés:D Igazából nem nagyon ismerek sok félét annyit tudok hogy ha szélesen fogom akkor hátra megy ha meg nem akkor bicepszre(?)
2013. nov. 8. 15:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokféle fogásmód van. Szélesen fogod akkor tényleg széles hátizom dolgozik főleg. De foghatod normál szélességbe, vagy teljesen szűken, amikor szinte összeérnek a hüvely ujjaid. Vagy a bicepszes amikor normál szélességben fogod, viszont feléd néznek a tenyereid. De lehet felemás fogás, amikor egyik tenyered feléd néz, másik meg nem. Vagy úgy is foghatod hogy x-ben van a kezed, szóval ahova normál esetben a jobb kezedet raknád oda rakod a balt, a bal helyére meg a jobbat. Aztán a végén meg mehet az egy kezes. Ugyanígy a fekvőtámaszból is van ezer fajta.
2013. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor pl csináljak 4 féléből 4xvalamennyit? Szerintem az sok lesz elsőnek:D Vagy 1honapig kb csak 1féleképpen csináljam utána pedig variáljam?
2013. nov. 8. 21:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálnám hogy mondjuk veszünk 6 féle húzódzkodást, akkor az egyik edzésnapon csinálnék ebből hármat, aztán a másik napon meg a másik hármat. 4 sorozatot mind a 3 típusból, sorozatonként pedig mindenből annyi ismétlést amennyi még megy szabályosan. Az elején nem fog sok menni, de ahogy hozzászokik a tested, úgy folyamatosan azt fogod észrevenni hogy egyre többet tudsz megcsinálni szabályosan, és ez motiválni fog.
2013. nov. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy héten 3x edzzek vagyis akkor úgy csináljam hogy pl:kedd szűken fogom,normál szélességbe és X-be, csütörtökön szélesen felemásan és pl normál szélesség csak felém néz a kézfejem? szombaton pedigugyanaz mint hétfőn, másik héten pedig a csütörtökivel kezdek és azt 1 héten 2x csinálom?
2013. nov. 8. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!