Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Zui Quan kung fu hatékony?

A Zui Quan kung fu hatékony?

Figyelt kérdés
Nézegettem róla videókat, és látványos, de ugyanilyen hatékony is?

#Quan. Kung
2013. máj. 2. 18:49
 1/4 A kérdező kommentje:
És tanítják M.o.-n?
2013. máj. 2. 18:50
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Zui Quan, azaz a "Részeg Ököl". Előbb volt a Shaolin kung-fun, ezen belül a "Majom kung-fu", majd a "Majom kung-funak" volt egy irányzata a "Részeg Majom kung-fu", és a "Részeg Majomból" később kialakult a "Részeg Ököl". Hogy mennyire volt hatékony? Jó kérdés, szerintem a legendája nagyobb, mint a valóság. Ahhoz, hogy ez működjön az illetőnek nagyon jól képzett kung-fusnak kellett lennie, ráadásul mellette pedig jó színésznek is. Hiszen tökéletesen kellett eljátszania a részeget, nagyon élethűen, hogy át tudja verni a támadóit, hogy majd lepofozza őket.

Szóval nem úgy működött, mint a Jackie Chan Részeges karatemester című filmben, hogy kajak be van b*szva a gyerek és részegen megagyal mindenkit. Seggrészegen eleve nem lehet bunyózni. Szóval szerintem a valóságban úgy működött (feltéve, ha használták-e egyáltalán ezt a stílust a gyakorlatban élesben), hogy teljesen józan volt az illető csak élethűen eljátszotta a részeget, így átverte a támadóját aki alábecsülte, majd miután a támadója bedőlt a csalinak akkor jól megagyalta. Legalábbis logikusan én így tudnám elképzelni.

De szerintem ez a stílus nem lett alkalmazva a gyakorlatban. Magyarországon pedig 100%, hogy nem oktatják, de szerintem Kínában sem. :)

2013. máj. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hatékony ,bár attól függ kinél és milyen helyzetbe metróra nem tudnám ajánlani.

Nem oktatnak ilyet még Európában sem ha tanulni akarod akkor

Kínába kell menned.

De miért pont ezt a stílust Magyarország tele van jó kung fu mesterekkel igaz ugyanennyi a kamuedző is.

2013. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nos, a helyzet az, hogy oktatják Magyarországon. Sőt, elvétve versenyek és világbajnokságok is vannak. Persze nem full- vagy semi-contact, hanem jórészt csak formák.


Jómagam is tanulom, bár nem "főállásban" hanem más kung-fu mellett kiegészítőként. Olyan edzésről, ahol csak ezzel foglalkoznak Jómagam sem hallottam még.


Az első kommentelőnek igaza van, nincs itt semmilyen piálás, a stílus lényege a megtévesztés, elhitetni a másikkal hogy a helyzetben "magasabb rendű", majd ezt kihasználva felül kerekedni.

Továbbá nem csak hogy oktatják, de nálunk még részeg kard-forma is van :)


Egyetlen, ami sajnálatos a stílussal kapcsolatban, hogy elég szegényes irodalma van. Nem nagyon találni tutorial könyveket/videókat, így nagyrészt csak arra a mesterre hagyatkozhatsz, aki éppen tanít (már ha van rajtunk kívül bárki is… :D)

2016. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!