Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Wing Tsun Kung-Fu tényleg...

A Wing Tsun Kung-Fu tényleg nagyon hatékony az utcán?

Figyelt kérdés
Használtad már utcán? Ha igen akkor hasznos(hatékony)? És tényleg viszonylag rövid idő alatt be lehet gyakorolni úgy hogy használni is tudd?
2010. aug. 4. 20:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
7%

tudod mi hatékony az utcán? Ha van eszed és nem mész bele verekedésbe.

De ha már nem tudsz mit csinálni akkor is, szarra sem mész az ilyen kungfus meg karatés varázslásokkal.

Ha neked mennek 3-an, akkor arra van szükséged hogy meg tudjad védeni a fejed és tudj magabiztosan ütni/rúgni a lehető legpontosabban és legerősebben.

Önvédelem céljából menj el thai box-ra, vagy sima ökölvívó edzésekre.

2010. aug. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Wing Tsun Kung Fu-ban mióta varázsolnak? Mentes minden fölösleges mozdulattól. Thai Boxoltam, nem tetszett mert az edző nem figyelt az újoncokra, és csak arra ment ki a játék edzésen hogy egymást kék-zöldre verjék.
2010. aug. 4. 20:51
 3/23 anonim ***** válasza:
ha gyenge/gyengébb vagy akkor teljesen mindegy,hogy milyen csing csang csung kunfut tanultál itt. attól még hogy van valami kis technikád egy átlag ember ellen se tudnád kihasználni kb akinek csak ereje van technikája meg levesben. én pl jártam karatéra több évet. ezeket a fogásokat, védekezést csak tőlem jóval gyengébb embereknél alkalmazhatnám védekezésre.
2010. aug. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 clint ***** válasza:

igen jó az utcán. Az elöttemszolónak:

nem hiszem hogy egy többdanos karatemester csak egy nála gyengébbet tud legyőzni. Ha egy kicsit is jártas vagy a harcművészetekben-küzdősportokban azt is tudhatnád, hogy az idei k1 bajnokságon Peter Aerts sem tudta megverni a thai box technikáival a karatést. A másik bajnok Semmy Shilt is karatemester. Akkor szted a karatés az utcán mit csinálna ahol több technikát bevethet???

2010. aug. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 clint ***** válasza:
ezek persze egy több éves edzésmúlttal rendelkező karatésra vonatkoznak.
2010. aug. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

használtam már verekedés alkalmával.

Arra nagyon jó, hogy belédrögzülnek és ösztönösen jönnek elő a védések, fogások, ha eleget gyakorlod...

Sok gyakorlás, ennyi a titok!

2010. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%

Hát a több danos mestereket ne hozzuk fel szerintem érvként. Ők profik. Ha sok ezer órát akar a kérdező az edzéseibe fektetni, akkor oké, tuti nyerő lesz vele az utcán, de ha nem akarja az életének éveit feltenni arra, hogy egy éjjeli sétán nagyobb biztonságban legyen, akkor mást kell választania.


És amondó vagyok a harcművészetek tipikusan nem utcára való tudást adnak. Hanem sokkal többet! De sokkal több idő alatt is. Önvédelemhez szerintem túlzás. Harcművészetet az tanuljon, aki saját magát akarja tudni legyőzni, ne az, aki az utcán akar tudni verekedni. Ha értitek mit mondok.


Önvédelemhez én is a box variánsokat ajánlom. Tudni kell ütéseket, rúgásokat, lefogásokat kivédeni, elhajolni, aztán meg erőseket és gyorsakat visszaütni (rúgni), és lehetőleg lelécelni a helyszínről mielőtt megjönnek az ellenfeled haverjai....

2010. aug. 5. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
38%

hát, ha már szóba került Semmy Schilt, akkor jegyezzük csak meg, hogy 130-140 kiló a fazon, és 2méter magas. Ha ekkora vagy, balettozhatsz is akár, meg tudsz verni szinte akárkit. Egy ekkora testnek egy átlagos felnőtt olyan , mintha kb egy gyerekkel bunyózna. Másrészt meg technikailag egy nagy nulla egy Harihoz, Bonjaskyhoz, vagy egy Anydy Hughoz képest. Csak nagyobb.


Másrészt utcai önvédelemre vannak közelharcrendszerek. PL krav maga. itt megkapod a box, bírkózás alapokat, taktikát az utcaai harchoz, és vannak több ellenfél elleni küzdelmek. A box csak 1v1-re készít fel. ha komolyan meg akarnak verni, akkor nem egy az egybe fogtok bunyózni. hogy a saját tapasztalatomat említsem: ketőnk ellen jöttek hatan.


"és csak arra ment ki a játék edzésen hogy egymást kék-zöldre verjék." hát, az utcán szerinted mi lesz? nem kék-zöldre, véresre vernek ott, pláne ha 3-4 csávó jut rád. Még az alsógyatyám is véres volt, mire megoldottuk a fenti szitut. kb 30 másodperc lehetett.

2010. aug. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 clint ***** válasza:

kedves 04:03

látom nem vagy jártas a k1ben.

Sztem nem kéne Semmy Shiltet lenézni, mert egy ilyen szintű

küzdősport versenyen, nem a testsúly számít, meg a magasság.

Bob Sapp két méter 170 kg(jelenleg) színizom(semmy azért nem),Akebono 225 kg több mint 200 cm, Choi Hong-man 218 cm, 145 kg.... és még folytathatnám.

Valujev is hatalmas mégsem ért el sokat a boxban.

2010. aug. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem nézem le Schiltet. csak megállapítottam, hogy nemigazán technikailag képzett.Nincs is rá szüksége, ha 90-100 kilós ellenfelekkel bunyózik. A nagy testsúly és magasságkülönbség egy pont után behozhatatlan.


http://www.youtube.com/watch?v=gEGhrF8O-gE&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=Ey0UVew1xNc&feature=related

2010. aug. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!