Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Wing Tsun Kung-Fu tényleg...

A Wing Tsun Kung-Fu tényleg nagyon hatékony az utcán?

Figyelt kérdés
Használtad már utcán? Ha igen akkor hasznos(hatékony)? És tényleg viszonylag rövid idő alatt be lehet gyakorolni úgy hogy használni is tudd?
2010. aug. 4. 20:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
2010. aug. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 clint ***** válasza:

a technikában igazad van, de ha megfigyeled a karatésok mindig igy verekszenek a ringben. A technikák nagy részét nem használhatják, pláne kesztyüben. Tény, hogy a thai boxosok technikásabbak, kidolgozottabbak az ütéseik, rugásaik pláne sipcsonttal. De a karatésok (a profik) igen nagy testi erővel rendelkeznek, ezt használják ki a ringben gyakran.

Ismerek két karatemestert semélyesen (egy shotokan és egy kyokushin) és mindkettő 80 kg alatt van, de 160 felett nyom fekve.

2010. aug. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 clint ***** válasza:

de hogy a kérdésnél maradjunk, rengeteg thai boxoló, utcai harcos, és kidobó jár wing tsun edzésre is, és nagyon dícsérik, úgyhogy csak jó kell legyen.

Tudtommal egy nő fejlesztette ki, hogy a férfiakat leverje.

2010. aug. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Amúgy bármilyen hülyén hangzik de jót tesz az,hogy kék zöldre vernek...Voltam már Kung Fu edzésen és mindig nagyon kellet vigyázni egymásra nem szokod meg,hogy erővel megütnek az utcán meg nem fognak simogatni...Most Thai Boxolok már lassan 9 hónapja most lesz majd 28. versenyem is és sokkal jobban bírom az ütéseket mint előtte...Régen megütöttek és sírva futottam haza kb most meg alig érzem meg.Mondjuk az is közbe játszott nálam 5 évvel idősebbekkel álltam párba akik azért nagyobbat ütöttek na és? Fél év alatt megszoktam és már kék-zöld sem leszek tőle...Jobban jártál volna a Thai Boxal ott harcos leszel nem pedig egy hadonászó nem tudom mi amíg ott tekergeted a karját addig ő mit csinál a másik kezével? Malmozik? Más kérdés,hogy gyenge vagy és hamar feladtad mert fájt jobb is lesz neked a Kung Fu.
2010. aug. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Nem azért hagytam abba a ThaiBox edzést mert fájtak a rúgások meg ütések, hanem mert az edző nem figyelt az újabbakra, csak a versenyzőkkel foglalkozott, de ezt már leírtam egyszer.
2010. aug. 7. 13:02
 16/23 anonim válasza:
Ahhoz, hogy jól tudd használni az utcán ehhez is sok idő kell. Csak a kezdőket hitegetik azzal, hogy gyorsan meg lehet tanulni, de hogy tényleg hasznosan és jól csináld ahhoz sok idő meg jó edzőpartner kell, olyan aki üt is hogyha kéred. Wing Tsunban alapból nem ütnek meg nagyon, de ha mondod, hogy szeretnéd kicsit komolyabban venni akkor ott is kaphatsz erős ütéseket. A ThaiBoxnál jobb, mert itt nem bunkó parasztokkal (tisztelet a kivételnek), hanem okos, értelmes emberekkel gyakorolhatsz és az instruktor a kezdőkre is figyel.
2010. okt. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
látszik hogy semmit nem tudtok a wing tsunról és csak beszéltek hülyeségeket.A wing tsunnal pont hogy van esélyed nagyobb és erősebb támadó ellen is és aki már pár éve komolyan veszi a wing tsunt az simán megver akármilyen thaiboxost.
2011. febr. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Van abban valami bájos, hogy a WT-sek ekkora önbizalommal szájkaratéznek, aztán még sparring sincs az edzéseken...
2011. febr. 10. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:55


Nyilván aki nem sparringol, az semmire sem viszi egy harcban.


Te most trollkodsz, vagy tényleg ilyen hülye vagy?

2011. febr. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Trollkodok :D
2011. febr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!