Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a külömbség a harcművészet...

Mi a külömbség a harcművészet és a sport között?

Figyelt kérdés
Úgy értem : Mitől lesz valaki harcművész és nem csak egy sportoló ?
2013. febr. 16. 05:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Élete minden percét annak szenteli.
2013. febr. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]


ezek közt olvasgass:)

2013. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 aikiboxer ***** válasza:

Szerintem az, hogy a távol-keleti sportokat harcművészetnek hívjuk, az európai harcművészeteket pedig sportnak. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2013. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A harcművészetek nem olyanok mind a kűzdősportok, nem egy puszta szabályrendszer hanem bázis és formagyakorlatok, filozófia, illemtan, külön önvédelmi rendszer, övfokozatok (és ehhez tartozó követelmények, pl. téglatörés puszta kézzel)ez mind egy rendes harcművészet részei.
2013. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sport meghatározott célú mindennapos tevékenység, a mindennapoktól különböző környezetben; célja a testedzés, versenyzés, a szórakozás, eredmény elérése, a képességek fejlesztése vagy ezeknek kombinációja.


tehát minden harcművész sportoló, de nem minden sportoló harcművész...

2013. febr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
szerintem onnantól vagy harcművész, mikor a mester már nem tud mit tanítani, ismered annyira az adott sportot, hogy kreatívan tudod használni, és mindezek mellett, kikiáltod magadat harcművésszé... de amúgy nincs olyan, hogy csak egy sportoló... a sport asszem valami francia szóból ered, aminek a jelentése boldog, hasznos időtöltés vagy valami ilyesmi...
2013. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!