Ha MMA-ra akarok menni akkor előtte elég a Kempo?
Elég. Mihez, mennyire elég?
Kempósok jók MMA-ban, aránylag. Tehát elég ahhoz, hogy a többiekkel hasonló szinten légy.
Tetszik a hozzáállás!
Akkor olyan dolgokat kell tanulni, amiket ők biztos hogy nem tanulnak.
Kár, hogy a hiteles, komoly harcművészeti oktatások legalább olyan ritkák, mint a hiteles küzdősport oktatások.
A példa kedvéért, Kempo helyett (amiről írok mindjárt röviden) sokkal alaposabb képzést kapnál ütéstechnikákból ökölvívás edzésen, és komolyabb test-test elleni képzést birkózás (szabadfog.) vagy barzil jitsu edzésen.
Már rögtön jobb alapokkal indulnál mint az ugyan annyi gyakorlattal rendelkező kempósok.
Ráadásul, mi a Kempo? Semmi.
A Kempo az indiai harcművészetek gyűjtőneve. Na most ilyen tudással egy ember nem tudná tartani az MMA szabályokat, túl nagy veszélye lenne hogy megöli az ellenfelét. Mondjuk ilyet nem oktatnak csak úgy, de ha el tudsz járni kiegészítésként egy JÓ harcművészet edzésre, ott is tanulhatsz olyan dolgokat, amik erősen növelhetik az esélyeidet küzdelemben.
"A Kempo az indiai harcművészetek gyűjtőneve."
Már sok baromságot olvastam Tőled,de eddig ez volt a legnagyobb! Gratulálok! :DDD
Mesélj erről, milyen b@romságot hallottál tőlem? :O
Már megint tájékozatlanok vagyunk, és kedvesen leszóljuk azt aki nem az.
Estimese következik
"A legeslegősibb harcművészetek Indiából származnak. India a harcművészetek bölcsője (legalábbis az ázsiai harcművészeteké). A shaolin kung-fu közel 3000 éves, a legrégebbi harcművészetek egyike. Ugyanakkor a shaolin kung-fut mikor még ki sem találták, mikor még az első shaolin kolostort sem építették meg, már előtte 2000 évvel (!!!)léteztek Indiában szisztematikusan kifejlesztett, jól rendszerezett hatékony harcművészetek, melyeknek a gyűjtőneve a KEMPO volt (úgy mint a japán harcművészetek gyűjtőneve a BUDO, vagy mint a kínai harcművészetek gyűjtőneve a WUSHU). A világ legelső harcművészeti stílusa az indiai Kalaripayuttu (bár ez még anno amolyan prototípus volt) . Ebből lett a még jobban rendszerezett Vajra Mushti (azaz a Gyémánt Ököl), ez MINDEN ázsiai harcművészet alapja, ebből a Vajra Mushti-ból lett a "butított" változatú kambodzsai Khmer Bokator (a Bokatorból a még jobban lebutított thaiföldi muay boran és muay chaiya, ezekből pedig a még tovább butított közismert muay thai box ami már ringsport). A Vajra Mushti egyik Kshatriya harcosa és buddhista papja Bodhidharma utazott Kínába aki megalapította a shaolin szerzetesrendet és lerakta a kínai buddhizmus alapjait, valamint a kung-fu alapjait. Magyarul a shaolin kung-fut nem a kínaiak találták ki, hanem csak a Vajra Mushti butított verzióját módosították át, ezt pedig kung-funak nevezték el. A Fülöp-szigeteki Kali, Arnis, Eskrima botos/késes harcművészeteket sem a fillipínók maguk találták ki, hanem az indiai/shri lankai Angampora nevű fegyveres harcművészetről koppintották. A japánok a karatét a shaolin kung-fuból alakították ki Okinawán, már jóval később. A karate azt jeleni, hogy "üres kéz", ez nem igaz mert eredetileg "kínai kéz" a jelentése, a kínai kéz, pedig a kung-fura utal. A ju-jitsu, az aikido az ami színtiszta japó találmány, no meg a fegyveres japó HM-ek is. "
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!