Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14évesen vehetek airsoft...

14évesen vehetek airsoft fegyvert ha szülővel megyek el és beleegyeznek? (utána néztem és azt írták 14éves kortól már lehet, de azért megkérdezem)

Figyelt kérdés

2012. dec. 7. 17:16
1 2
 11/12 kovpet ***** válasza:

hun46y3: köszi, hasznosak a linkek. Pl megint megtaláltam a hatályos fegyvertörvényt benne :)

Bár mintha tavaly is módosították volna. De nem tudom.


A webshopokban az is ki van írva, hogy csak szakmabeli látogatók léphetnek be, mert:


8. § Tilos a fegyverek, a lőszerek, a robbanóanyagok és a - külön jogszabályban meghatározott - közbiztonságra különösen veszélyes eszközök reklámozása, kivéve a szakmai célú reklámot és az eladás helyén történő reklámozást.


Érted, 9 centis kést csak szakács vagy hentes nézhet meg... Életszerű.


Na akkor:

39. § (1) A kizárólag 7,5 joule vagy ennél kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyvert, a légfegyvert, a festéklövő fegyvert, gáz- és riasztófegyvert a hozzá tartozó lövedékektől, tölténytől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy ahhoz illetéktelen személyek ne férjenek hozzá.


Így már elhiszem :( Ez igen nagy gáz. Pfff, ha van játékpisztolyom, akkor nem lehet ólomdarabom, csak széfben? OMG.

Mégsem hiszem el :)


(5) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában a kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú légfegyver, számszeríj, szigonypuska közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, közforgalmú közlekedési eszközön csak zárt tárolóeszközben birtokolható (szállítható).


Magyarul lehet töltött, csak zártnak kell lennie a tárolónak.


Légfegyver vásárlására nem látok korlátozást. Valaki esetleg lát? Mert akkor nincs limit.

2012. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. dec. 10. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!