Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14évesen vehetek airsoft...

14évesen vehetek airsoft fegyvert ha szülővel megyek el és beleegyeznek? (utána néztem és azt írták 14éves kortól már lehet, de azért megkérdezem)

Figyelt kérdés

2012. dec. 7. 17:16
1 2
 1/12 kovpet ***** válasza:

Ha a szülő is ott van, akkor akármit vehetsz. Ki mondja meg, hogy neked kell vagy neki?

Amúgy tudtommal vehetsz te is, de így ez mindegy is :)

2012. dec. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 hun46y3 ***** válasza:

Nem vehetsz.

Airsoft fegyvert csak 18 év fölött adhatnak ki boltban így csak felnőttel veheted meg. Ha van veled valaki, akkor oké, egyedül nem veheted át.

2012. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 kovpet ***** válasza:

[link]


"A fegyver korhatár nélkül (gyakorlatilag a tizennegyedik életévtől) birtokolható és vásárolható. (14. életévtől, csak felnőtt felügyeletében vásárolható.)"


Ez jó értelmes így...


"Az airsoft fegyvert a hozzá tartozó lövedékektől elkülönítve, jól zárható helyen úgy kell tárolni, hogy illetéktelen ne férjen hozzá."


Erre meg jó lenne egy törvényi hivatkozás, mert így nem hiszem el :)

2012. dec. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 hun46y3 ***** válasza:

Lényeg, hogy otthon, szállítás közben, stb éles lőfegyverként kell kezelni, mert ha nem, pártízezres büntetés és elkobozzák...

Ismerősöm járt rosszul ezzel, abba kötöttek bele, hogy a tár a fegyverben volt szállítás közben. Nem volt megtöltve, akkumulátor is hiányzott, de a tár benne volt, így elkobozták... Két hónap és sok ezer forint után kapta vissza.


Vásárolni meg igen, ezt mondtam én is: Ha van veled felnőtt, megveheted, egyedül nem. Lényegtelen, hogy mik a a szabályok, nem adják oda. Hivatalosan 18 alatt a webshopokat sem böngészheted, mindenhol ott az "Elmúlt 18 éves?" kérdés belépés előtt.

2012. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát ezért kell hozzá MHK kártya ;) és igen szülővel és annak engedélylével megveheted a fegyvert.
2012. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egyébként kiegészítőket viszont vehetsz magad is. Sisak, térd-könyökvédő, ruha, alkatrészek stb., stb.
2012. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kovpet ***** válasza:

Az airsoft-cucc "közbiztonságra különösen veszélyes eszköz". Ugyan az, mint egy 8+ centis kés.

Kétlem, hogy lenne olyan szabály, hogy a 9 centis késed hogyan tárold otthon. Azt is, hogy mondjuk egy 15 éves nem vehet ilyet.


Tehát kíváncsi lennék a konkrét jogszabályi linkre, ami alapján ezt állítjátok. (Kerestem, de én nem találtam).

2012. dec. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hun46y3 ***** válasza:

Az alapján mondom, hogy például minden webshopban ki van írva, hogy 18 alatt nem szolgálnak ki.

A tárolás, szállítás kapcsán meg itt van két remek cikk.

Ez általánosabb:


[link]


Ez pedig a konkrét törvényeket idézi:


[link]

2012. dec. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 14 voltam mikor megvettem első airsoft fegyverem. Akkor még nem kellett hozzá 18. év... mi lett itt? Sport fegyverekre engedélyek kellenek, meg megszabják hol meg hogyan tárold... ugyan. A kötelező MKH kártyán kívül semmit nem csinálok úgy mint ahogy kéne :)
2012. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Jakus Tamás ***** válasza:

Kicsit sok a felesleges duma így korrigálok ezt azt.

Szülő megveheti neked, 16 év alatt semmiképp és utána is csak írásos szülői engedéllyel játszatsz.

Maga az airsoft fegyver nem hasonlítható össze egy késsel mert komoly sérülést nem okoz. Hivatalosan csak pánikkeltésre alkalmas eszköz ezért kell úgy szállítani hogy senki ne tudja mi van nálad. De bizony ha valaki megilyed és rádküldi a zsarukat akkor is fizetsz. Azt hiszem ennyi.

2012. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!