Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek mi segíteni elő...

The viper kérdése:

Szerintetek mi segíteni elő még jobban az izom növekedést?

Figyelt kérdés
2012. okt. 31. 09:29
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést.


De amúgy három dolog az alappillére: megfelelő táplálkozás (étrend), edzés, és regeneráció. Ha ez megvan, akkor izmosodni is fogsz.


Legyen egy étrended napi 2-2.5 gramm fehérjével, és 5-6 gramm szénhidráttal/testsúlykilogramm.


Edzés utánra vegyél egy jó tejsavóproteint amit fogyaszthatsz reggel zabbal, és edzés után is, de ilyenkor gyors ch- kell hozzáraknod. (dextróz, maltoxderin, Vitargo, Carbo X, Super Carb Fast, stb...)


Legyen egy multivitaminod mint pl. egy Mega Daily One, és ennyi.

Kezdésnek más nemkell.

2012. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 SSanchez ***** válasza:
Edzés utáni nyújtás is elősegítheti. De leírhatnád, hogy konkrétan mire gondolsz, hogy étrend meg van stb és nem nő úgy ahogy kéne, vagy valami, talán jobban rátudnánk mi is hangolódni:)
2012. okt. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Én sem értem a kérdést, ez így értelmetlen. Mert egy mondattal is lehet tömören felelni, ami közhelyes: étrend-, genetika-, pihenés-, és edzésfüggő.

De mindegyiket ki lehetne fejteni oldalakon keresztül.

2012. okt. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

A whey alapú, hidrolizátumot, magas BCAA tartalmú protein alapból izomnövekedést eredményzehet. Természetesen megfelelő szilárd étkezés, megfelelő edzés, és a pihenés.


További izomfejlesztő alapanyagok:

z AKG is elősegíti az izomnövekedést, mivel glutamint termel. Amennyiben ezt creatin monohidráttal kombinálva szednéd, akkor a tested foszfát tartalmát növelve elősegíted az izomfehérjeszintézist.

[link]

Ebben a termékben ráadásul Orotát,HMB, Pyruvat és HCI kötéseket is kapsz.


A HMB napi 3g szedésével egyértelműen izomnövekedést generálhatsz.

[link]



A legelején írtam a BCAA-k jelentőségéről. Tény ezen kár vitatkozni is, az izomszöveteink két fehérjéből épülnek fel, és a két fehérje összetevője a BCAA. Az is tény, hogy EAA-kal egyszerre adagonként minimum 10-15g mennyiségben ideális izomfejlesztő.

[link]



Glutamin, ami stimulálja az izomépítést.

[link]



CLA Napi 4-5g a növekedést serkenti, a nitrogén visszatartást javítja.

[link]



Kálcium napi 1000mg, króm 200-400 mikrogram ajánlott lenne.

[link]

2012. okt. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
hogy a megfelelő étrend és edzés mellett mi segíti elő még jobban az izom növekedést? fehérje poron kivül...BCAA? vagy Glutamin vagy más????
2012. okt. 31. 10:00
 6/26 anonim ***** válasza:

Igen, naturálban ezek. Fel is sorolták itt a többiek.

Ha megvan a kaja, akkor edzés után protein+gyors ch, kreatin, hmb, glutamin, bcaa. Ezek a legfontosabbak. De nekem jól bevált egy NO fokozó is (sok jó van ebből is), mert még intenzívebben lehet vele edzeni, ha fáradtan kezdek neki. De ez sem szükséges, csak kis extra.

Ha pedig a naturálságtól eltekintünk, akkor megint csak oldalakat lehet írni, hogy mi segíti a fejlődést. De ezt persze nem ajánlom.:)

2012. okt. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Tömegelés alatt jól jön még egy kreatin, (por állagút vegyél, ne tablettásat), de be lehet ruházni glutaminra, BCAA-ra.

Ezek közül ha választani kell, a kreatint mondanám, az kissebbfajta csodaszer:)

2012. okt. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Magyarvitéz ***** válasza:
Meg felelő edzésterv is nagyon fontos a a többiek által említettek mellet.Fontos az izom regenerálódása szempontjából az edzésterv ,illetve annak ésszerűsége.Ilyenekre gondoltam:Mell-bicepsz ,ez egy tipikus nagy hülyeség ,mikor dolgozik ez a 2izom együtt ?Sokkal inkább mell-tricepsz vagy mell-váll.Mert ha pl hétfő mell-bicepsz kedd meg hát tricepsz akkor a melle edzéssel a tricepszre is jut terhelés és másnap megint tereled vele ,ez így nem jó.Vagy pl az említett hétfő és kedd meg mell-váll itt is ugyanaz mint a tricepsznél.Gondolkodni is kell az edzéstervnél a maximális eredmény érdekében,nem lehet csak esztelenül edzeni ,mert így
2012. okt. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

Figyu Magyarvitéz. Ne legyél már ennyire nagyon okos! Pont írtuk, hogy edzésfüggő is. Akkor az szerinted nem foglalja magába az edzéstervet is?? Eszem megáll az ilyen okoskodókon!

Azzal meg jó nagy baromságot mondtál, hogy a mell-bicepsz nem mehet együtt. Sokan végzik, én is szoktam, és egész jól fejlődtem vele, mint ahogy más is. Kicsit több tapasztalatom van már hidd el a 27 év edzéssel. Nincsenek kőbe vésett edzéstervek, változtatni érdemes. Éppúgy jó a mell-bic, mint a mell-tric. Kinek mi jön be, nem az a nagy igazság, amit te gondolsz!!

2012. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 SSanchez ***** válasza:
Magyarvitéz: mert így...úristen To Be Continued...
2012. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!