Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tsun vagy Jeet kun do?

Wing tsun vagy Jeet kun do?

Figyelt kérdés

E kettő harcművészeti/küzdősporti lehetőség között vacillálok most. Sajnos egy időben tartják, így mindkettőre nem tudnék menni, pedig mindkettő érdekel.

Akik próbálták már, vagy jelenleg is csinálják, azoktól kérdezném elsősorban, melyiknek milyen előnye, hátránya van, melyiket lenne érdemes választanom?

Két év aikidos tapasztalat jelent valamit?


2012. okt. 22. 16:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha a Wing Tsun alatt a Máday-féle iskolákat értjük, akkor azokat érdemesebb kerülni, legalábbis én nem sok jót hallottam az edzések minőségét illetően. Azt pedig tudom, hogy nem a legjobb választás a pénztárca szempontjából. Bár úgy tudom magyarországon csak Juhász Zoltán Wing Chun mester oktat Jeet Kune Do-t, így valószínű az a "wing tsun" edzés is az ő iskolájában van. Ez esetben nyugodtan lezdhetsz a wing chun-nal. A Wing Chun volt a Jeet Kune Do alapja. De ha a JKD tetszik meg inkább, akkor nyugodt szívvel csináld azt is.

Amondó vagyok, nézz le midkét edzésre, és annál maradj, amelyik jobban tetszik.



És nem, az a 2 év aikido nem nyom sokat a latba. HAbár a JKD-ban vannak judo/jujitsu technikák, amik nagyon hasonlóak az aikido-hoz (lévén rokon ágak) de ezek száma elenyésző. A WC mozgásanyaga pedig nagyon különbözik az aikido-tól. Meg amúgy sem hiszem, hogy 2 év alatt olyan sokra jutottál volna, főleg aikido-ból...

2012. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Légyszíves máskor alátámasztani, hogy miért kerüljön valaki egy adott iskolát! Ez, hogy "azt hallottam", önmagában abszolút nem jelent semmit. Rengeteg rossz véleményt olvasok a Wing Tsunnal kapcsolatban és sajnos a nagy részük hozzá nem értő emberek buzgó kampányolása a saját elveik mellett, mert nekik nem tetszik a WT. Még csak nem is veszik a fáradtságot, hogy valamit megértsenek a rendszeréből. Nem tartom becsületes dolognak más harcművészetek szidalmazását.

A legtöbbször azt felejtik el, hogy a Wing Tsun NEM KÜZDŐSPORT. Aki ilyen elképzeléssel megy le megtekinteni egy tréninget, az ne is várjon sokat. Egy tréning felépítése itt nem a versenyekre való felkészülésről szól. Legyünk tisztában a harcművészetek és küzdősportok közötti különbséggel, mozgásrendszerileg és filozófiailag.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, mind a kettő érdemes a tanulásra. Amelyik jobban tetszik, és jobban passzol hozzád, azt válaszd.

2013. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!