Ökölvívás + Szabadfogású birkózás ez a legeslegjobb kombináció utcára.
vagy
Ashihara karate, wing CHUN, esetleg ha találsz normális mestert akkor még az aikido is jó. Valamint a japán ju-jutsu és a savate (francia boksz) is nagyon jó.
Az ilyen krav magát és defendót pedig felejtsd el!
Egy olyan stílust kell találnod ami megfelel a lenti kritériumoknak:
- Jól oktatják itthon (pl nehéz jó, önvédelemre is használható aikido vagy capoeira edzést találni)
- Amelyik illik a testfelépítésedhez (ugye egy 180 centis, 60 kilós emberke sem megy el szumózni)
- Amelyik illik a mentalitásodhoz (pl jujitsu-snak túl lágy lehet az aikido, aikido-snak túl agresszív a jujitsu)
- Amelyikhez úgy érzed van tehetséged, amelyik tetszik, és amelyikben úgy érzed, megtaláltad önmagad, és elég kemény hozzáállással tudsz dolgozni.
Minden harcművészet és küzdősport használható önvédelemre, de nem minden stílus illik mindenkihez. Ezért is született ennyi különböző harcművészet, illetve azon belül is különböző iskolák. Egy pici japán nem biztos, hogy a rövid karjaival sokra menne az ökölvívásban. Ugyanakkor egy afrika benganéger túl hosszú végtagokkal rendelkezik, és túl magasan van a súlypontja, így nem feltétlenül válna jó judo-s vagy birkózó belőle. Aztán ki tudja?
De egyszerűbb példával élve, egy 2 méteres, 120 kilós orosz katona sambo technikái nem feltétlenül használhatóak egy 50 kilós lánynak.
Mindenki bizonyos adottságokkal születik, a különböző harci metodikák pedig ezeket igyekszenek kiaknázni. Az embernek csak az a dolga, hogy megtalálja a számára megfelelőt, elmélyüljön benne, és megszeresse egy életre...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!