Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogy hívják azt a küzdősportot...

Hogy hívják azt a küzdősportot amiben egy botot használnak a közepén fogják és forgatják pörgetik stb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 30. 09:46
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
Bottal: Gatka vagy Kendo
2012. jún. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kb 2 m es bot és a közepén fogják 1 illetve 2 kézzel
2012. jún. 30. 09:59
 3/10 Smartguy86 ***** válasza:

[link]


Ezt találtam még.

2012. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bo-jitsu.
2012. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2012. jún. 30. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hallottam ilyen küzdősportról. A videóben egyébként ninjutsu edzés látható, szerintem rajtuk kívűl is vannak akik használnak botot(pl: shaolin) edzés közben. De ezek nem küzdősportok hanem harcművészetek.
2012. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A videóban egy bo található kifejezetten bo technikákkal a bojutsu foglalkozik, de néhány komplexebb harcművészet ia használja a fegyvert.
2012. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

na most már van fogalmam legalább róla xd

kössz mindenkinek

2012. jún. 30. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az amit te keresel szerintem az XMA (eXtreme Martial Arts) ott vannak ilyen pörgetések meg ugrások. Ez konkrétan egy színpadias, látványos harcművészeti edzésmetodika (nem akartam stílust írni, mert akárcsak az MMA esetében, itt is különböző, már meglévő harcművészetek gyakorlói mérik össze tudásukat). A bázisát alapvetően a Ninjutsu, a Capoeira és a Taekwon Do adja, de a gyakorló bármit beépíthet, ami neki hasznos (pl torna, akrobatika). Itt vannak a különböző (nagyrészt shaolin kung fu-ra és ninjutsu-ra visszavezethető) fegyverek is.

Itt egy példa pont egy xma bot formára:

http://www.youtube.com/watch?v=LEWBR7i2k2c&feature=related


Ha ilyesmit akarsz tanulni, érdeklődj a hazai xma szervezeteknél:

[link]

[link]

2012. júl. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!