Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a neve annak a sportnak,...

Mi a neve annak a sportnak, ahol szamurájkardot használnak?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Iaido, kendo.
2012. ápr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

mindenki csak ezt a 2-t ismeri?? :P :D

am... ha ilyen jellegű terveid vannak, h szeretnél "szamurájkarddal való harcot" tanulni... akkor egy kis segítség:

Iaido-- főleg a katana kihúzása (és abból rögtön vágás)+ még 1-2-3 vágás... eléggé spirituális jellegű sport

Kendo-- gyorsvágások/ "ütések" főleg gyakorlókarddal... eléggé versenysport (tuti láttál már ilyet.. fekete ruhás emberkék, bambuszkarddal, és rácsos védőmaszkban :P)

Shinkendo-- ez leginkább a szamuráj hadviselést tanítja meg neked... kihúzásból vágás, alapvágások meg minden, ami evvel jár (direkt a szamuráj hadviselésre tanít)

.......................................

remélem segítettem.. én mondjuk csak ezt a 3-at ismerem :P

2013. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na, hogy tisztázzuk:


Iaido - ez nem sport. Kard kirántását és azt követő egy-két vágásból álló formagyakorlatokat oktat. Sokan egyfajta meditációra használják. Sokan kritizálják amiért életlen alumínium "kardokat" használnak.


Kendo - ez sport, de nem használ szamurájkardot.


Van még sok kenjutsu sítlus, ami használ szamurájkardot, de nem sport.


Attól tartok olyan sport nincs ami szamurájkardot használ. Elég durva lenne, ha belegondolsz.

2013. ápr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előttem írónak:


Nem kéne egy szinten kezelni Shinkendot kendo és iaidoval, mert azok gyűjtőfogalmak, míg Shinkendo egy konkrét stílus.


Kenjutsuhoz tartozik sok másikkal együtt (pl: Katori)

2013. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!