Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a különbség a savate:franci...

Mi a különbség a savate:francia box és a kick box közt?

Figyelt kérdés
Leszámítva ,hogy a francia boxot cipőbe csinálják.

2012. máj. 3. 03:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az hogy míg a savatéval érsz is valamit, a kick- box- al pedig semmit és nem is jó semmire, csak alakformálásra nőknek.
2012. máj. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

a fb-ban támadható a comb és a sípcsont cipőéllel,nincs forduló ütés.

plusz lehet rúgni cipőorral a szúró rúgást.

a rúgás lényege,hogy a másik testébe beledöföd a cipő orrát.

nagyobb a hangsúly a kontrán,vagyis,hogy egy ütésre rúgásra,kettővel-hárommal válaszolj vissza.

a rúgás technika is különböző.

első lábas rúgást helyből,belépés nélkül az ütőtávból kihajolva rúgják,behajlított tartólábbal.

a hátsó lábas rúgást,meg első lábbal kilépve,nem helyből rúgják.

2012. máj. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tehát:

1., kick-box több szabályrendszerből épül fel.

Kick-ligtban, low kickben, k-1-ben lehet combost rúgni.

2., nem tudom hány meccset láttak a tisztelt kommentelők, de egy technikával sosem támadnak vissza a rutinosabb kick-boxosok.

3., a rúgások végrehajtásának dinamikája az ellenfél pozíciójától is függ a kick-boxban

2012. jún. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kick-boxban főleg karatés rúgásokat alkalmaznak, a savate-osoknak meg elég jellegzetes rúgás tehcnikájuk van. A kick-boxolók hasonlóan mereven harcolnak, mint a karatésok, míg a francia boxolók a boxolókhoz hasonlóan, lazábban, rugalmasabban, könnyedebben bunyóznak.
2014. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te sem láttál még kick-box meccset abban 100%-ig biztos vagyok...
2014. jún. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!