Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik harcművészetet válasszam?

Melyik harcművészetet válasszam?

Figyelt kérdés
16/F vagyok, most kezdeném ezt a műfajt. Leginkább önvédelemre használnám, tehát nem célom, hogy versenyekre járjak, és karriert befussak. :D 67kg, 180centis tag vagyok. :D válaszaitokat, kisebb indoklással kérném. :D köszi :)) (Debrecen)

2012. máj. 1. 18:59
 1/8 anonim válasza:
53%

MMA!

Debrecenbe voltam a Pitbulloknál egy darabig,

önvédelemre szinte zseniális...

2012. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az MMA-nak semmi köze a harcművészetekhez és az önvédelemhez.

Pl Jujutsu, kung fu irányzatok, kali stb

2012. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Gratulálok első. Harcművészet kért a kérdező, te meg erre egy szabályrendszert ajánlasz...
2012. máj. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Wing chun,wing tzun,ju jutsu.
2012. máj. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jujutsu-t ajánlom most így mert ott majdnem az összes technika használható utcán, és veszélyesek a technikái. Szerintem utcán jobb hogyha a biztonság kedvéért kitöröd a kezét vagy a lábát, akkor biztosan nem kel fel.
2012. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 claidheamohmor ***** válasza:
42%
hát azért a fene tudja, de itt debrecenben reális önvédelemre inkább a wing-tsunt meg a krav magát szokták ajánlgatni :D
2012. máj. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 claidheamohmor ***** válasza:
ja, indoklás: mindkettő valódi, esendő embereknek készül, reális célkitűzésekkel, valós helyzetekben használható technikákkal, amelyek közül sokat viszonylag hamar - pár év alatt - el lehet sajátítani.
2012. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kercsak ***** válasza:

A Doce Pares Eskrimát ajánlom. Ez egy filippínó harcművészet. Alapelve, hogy a harcot fegyverrel vívják, ezért már a kezdetektől tanulsz fegyverforgatást is. Először egy bot, aztán dupla bot, kés, kés és bot, hosszú bot, marokbot stb.

A tévhitekkel ellentétben nagyon komoly pusztakezes része is van (ütések, rúgások, feszítések, fojtások, földrevitel, földharc stb.).

Az edzéseken nagy hangsúlyt fektetnek az önvédelmi technikákra is, és mivel megtanulsz fegyverrel bánni, ezért egyrészt nem lesznek olyan téves képzeteid, hogy

pl. utcán egy késes támadót egy pörgő rúgással elintézel. Másrészt viszont épp azért, mert tudsz fegyverrel bánni, reálisabban tudsz védekezni fegyveres támadóval szemben is, így nagyobb esélyed lesz a túlélésre. Illetve a környezetedben lévő tárgyakat fegyverként tudod használni. Harmadrészt pedig a mozgáskoordinációdat is fejleszti a különböző fegyverekkel történő gyakorlás.

A Doce Pares magyarországi központja itt Debrecenben van, így sokszor itt vannak a szemináriumok is, tehát nem kell utazgatni. Minden évben ellátogatnak hozzánk filippínó nagymesterek (most május végén is lesz egy nagymesteri szeminárium), tehát közvetlen forrásból tudunk tanulni.

Magyarországon tudtommal ez az egyetlen Eskrima szervezet, amelynek közvetlen kapcsolata van a Fülöp-szigetekkel.

Szoktak versenyeket is rendezni. Tudom, írtad, hogy nem célod a versenyzés, de a teljes képhez hozzátartozik. Én is az önvédelem miatt kezdtem el, de "evés közben jön meg az étvágy".

A versenyt szerencsére nem keverik a harcművészettel. A versenyzői edzések külön vannak, csak versenyzőknek.

Sokan -nagyon helyesen- leírták már itt a GYIK-en, hogy fontos az edző/mester személye is. Nos, fentebb írtam, hogy Debrecenben van a központ, tehát közvetlenül a magyarországi főinstruktortól tudsz tanulni.

Róla annyit, hogy kétszeres Európabajnok és háromszoros Világbajnok. Több más stílusban is otthon van. Ráadásul civilben tanár, tehát át is tudja adni a tudását.

A honlap: [link]

2012. máj. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!