Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetet válassza...

Melyik harcművészetet válasszam ami jó az utcán is? Aikido-Ju Jitsu-t?

Figyelt kérdés
Mert Aikido meg Ju Jitsu van a közelben és ezek tetszenek is. Melyik a jobb és ami az utcán is jó?
2010. jún. 25. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szerintem a fojtogatás a leghasznosabb.


öcsém sárga öves, de én meg nagyobb termetű és nehezebb vagyok nála, nem tud földre vinni, de én meg tudom folytogatni, attól kicsit lelassul, és nem pattog már annyira :P

2010. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
55%
Aikido akkor már inkább.
2010. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

A Tai Chi-t is szokták utcán csinálni :)

http://www.youtube.com/watch?v=dID-dQpaLbc

2010. jún. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Én aikidozom, nagyon megszerettem.

Sok függ attól, aki tanítja.

Időbe telik "megtanulni", de ha rendszeresen jársz edzésre, érezni fogod a fejlődést :)

Az utcán is jól tudod majd használni.

2010. jún. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
krav maga ami kifejezetten az utcára való de ha csak a 2közül választható Aikido
2010. jún. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Szerintem azt válaszd,amelyik neked jobban tetszik...

Utcán meg egy jó "tökrúgásnál" nincs jobb :DDD

2010. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Thai chi-t a barátok köztben Vili bécsi szokta xD
2010. jún. 25. 12:14
 8/13 anonim ***** válasza:

mit értesz az alatt, hogy az utcán is jó? ha az utcai önvédelemre, akkor arra a jiu-jitsu nem túl jó, az aikido meg szinte alkalmatlan. a kettő közül viszont a JJ-t választanám.


Félreértések eljerülése végett tisztelem azokat, akik a harcművészetek eme ágait űzik. de ha az önvédelem a cél, arra vannak hatékonyabb rendszerek, pl kravmaga, defendo.

2010. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De az nincs a környéken :S
2010. jún. 25. 19:40
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Valóban, kravmaga a legjobb.

A harcművészettel az a baj, hogy ott nem szoksz hozzá az ütésekhez, szenvedéshez, a folyamatos kontakthoz. Mert ott ugye olyan fogásokat-ütéseket tanul az ember, amivel akár egy csapásból is mozgáskételen lehet vki. ÉS ezt edzésen nem gyakoroljátok egymáson.

Én ink, valami olyasmit ajánlanék, hogy box, ketrecharc, thaibox, küzdősportot, ahol valóban megütitek egymást. Egy pusztakezes bunyó után veszettül fog fájni mindened, de ha utcán olyan helyzetbe kerülsz, tudod mire számíts, és tudsz reagálni, és viszonylag gyorsan egész jól el lehet sajátítani ezeket, utcára mindenképp jobb mint a harcmávészet.

Utóbbit nagyon magas szinten kell tudni, hogy hatásos legyen, és nem kell hozzá 100 kilónak lenni, hogy egy 120 kilós embert megállíts. Ha az ember kitanul egy harcmávészetet magas szinte, akkor az nagyon "brutál" de az rengeteg idő, egy élet sem elegendő hozzá.

Elmész boxolni, ott megy fél év-1 év alatt megtanulsz legalább kivédeni egy ütést, ha ketrecezni akkor ott alsó testre is, és támani is lesz miből.

2010. jún. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!