Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik harcművészetet válassza...

Melyik harcművészetet válasszam (ezek közül)?

Figyelt kérdés
Már jó ideje fontolgatom hogy elkezdek egy keleti harcművészetet és alaposan utánanéztem a különböző stílusoknak. Ezek tetszettek meg (amit oktatnak is a közelben): Wing Chun, Xing Yi Quan, Wushu. Nem tudom melyiket válasszam. Kérlek írjatok róluk ha van tapasztalatotok valamelyikben.
2009. júl. 18. 18:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Nekem a wing tsun nagyon bejön , csináltam és csinálom is , és szerintem nagyon jó . Csak ajánlani tudom.
2009. júl. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen arról sok jót hallottam és azt mondják gyors eredményt hoz. persze nem ez az egyetlen szempont, de kb mennyi idő amíg ad egy jó alapot az önvédelemhez?
2009. júl. 18. 19:08
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki mind a 3mat, és amelyik jobban tetszik neked arra járjál.
2009. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam rá, valószínűleg ezt teszem majd. De félek hogy első látásra nem tudom átlátni és megítélni hogy milyen is lesz valójában, pl egy év múlva...
2009. júl. 18. 19:22
 5/14 anonim válasza:
0%
Thai Box majd ketrec harc. 5év múlva keres fel és belém köthetsz
2009. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
tudtommal ez a kettő nem harcművészet hanem küzdősport.
2009. júl. 18. 19:27
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Aha, mert a Wing Chun az nagy harcművészet a láncütéssel, meg a hasonló "halálos" technikákkal!

§93-ban az Első Magyar Kung-fu Bajnokságon voltak Wing Chun-osok is, de csak bemutatót tartottak, mert ők "halálos" technikákat alkalmaznak. A bemutató során a "mester" majdnem leütötte a partnerét, mert elnézte az ütőtávot! Há' tényleg halálos!

2009. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
20:32 mert te aztán rohadtul tudod , hogy most a wing chun mennyire jó , mert láttál egy bemutatót . Ugyan már , igazán csendben maradhattál volna .
2009. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A Máday féle Wing Tsun-t nem javaslom. Szerintem nem korrektek. Azzal a dumával, hogy a minőséget meg kell fizetni, iszonyatos pénzeket húznak le a tanulókról, és feltétlen imádatot várnak el a nagy mesterek irányában.

Én másfél év után hagytam abba, mert nem tudtam már elviselni a mindenki hülye meg béna csak mi vagyunk a fasza gyerekek stílust.

Ahova most járok, ott a mester néha meghív egy-egy "vendéget" aki bemutatja a saját stílusát. Ismerkedj és tapasztalj. Nincs jó és rossz harcművészet, csak gyakorlott és tapasztalatlan harcművész.

Szerintem a stílusnak illeszkedni kell az egyéniséghez, és a testalkathoz.

Attól meg falnak megyek amikor megmagyarázzák, hogy a gyenge nő meg a 40 kilós "karácsonyfadísz" fickó majd legyőzi a 100 kilós kopasz kigyúrt állatot. Persze elképzelhető kb. 20-30 év szorgalmas gyakorlás után. 100000 kezdőből kb. 1 ha eljut arra a szintre.


Szóval szerintem reálisan kell nézni a lehetőségeket és az esélyeket. Olyan társaságot keress, ahol jól érzed magad. Általában meg lehet nézni az edzést és néhány helyen az első edzés ingyenes.

2009. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a Wushu-t javasolnám. Nekem nagyon tetszenek az akrobatikus elemei és az, hogy többet foglalkoznak fegyverekkel. De ez szubjektív. A Wing Chun se rossz, Xing Yi Quan-ról nincs tapasztalatom. Szerintem nincs legjobb, gyakorlás kérdése, de ha engem kérdezel akkor Wushu :)
2009. júl. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!