Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan tudnám karatés formagya...

Hogyan tudnám karatés formagyakorlatokban jobban koncentrálni, és megállítani a testem? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Erős felépítésű katás fiú vagyok, viszont az a problémám, hogy hiába indítom dinamikusan a testem, mielőtt eltudnék lazítani, az izmaimban érzek egy kis plusz feszülést, és még beremeg.. és ez van minden mozdulatnál.. nem tudok rendesen megállni. Valaki tudna segíteni, hogy milyen gyakorlatokkal tudnám elősegíteni a mozdulataim megállítását, vagy hogy gyorsabban, könnyebbe eltudjak lazítani? ( 13 éve csinálom... amióta az eszemet tudom ez a probléma.. és nem igazán sikerült eddig edzésen javítani rajta)
2012. febr. 21. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

2 lehetőség rögtön felmerül.

egyik, hogy Japántól tanulsz, mert ugye Japánban még van igazi Karate. itthon nagyon kevés helyen tanítják komolyan.

2. ötlet - komolyabb szintre emeled a harcművészeted gyakorlását, amivel persze a mozgásodat is finomítanád. valami normális, komolyabb edzéssel. pl. egy kungfu stílus, ami a karatéd őse, ha megfelelő edzőhöz kerülnél, pár év alatt átdolgozhatnád jobbra a mozgásod. én ezt tapasztalom.

2012. febr. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"hiába indítom dinamikusan a testem, mielőtt eltudnék lazítani, az izmaimban érzek egy kis plusz feszülést, és még beremeg.."

Ezt nem nagyon értem. Pont hogy lazán kell indítani és a mozdulat végén kell feszíteni.

2012. febr. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mármint, elindítom lazán, a végén összpontosított, de utána még beleremeg a kezem.. mintha elfolyna a kezemben az erő amit kifejtettem, és az egész katám ettől remegős lesz..
2012. febr. 24. 23:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nem lehetséges, hogy nem elég erősen feszítesz? A mestered mit mondott? (Ha már 13 éve probléma, gondolom csak megkérdezted.)
2012. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sokat fogytam még két éve, és azt mondta, azóta ez a problémám nagyon felerősödött, egyéb annyit szokott még mondani h gyakoroljak, lazítsak, de ezzel túl sokat nem segít.. ezért gondoltam, hátha vkinek így látatlanba támad vmi ötlete, és elég erősen feszítek.. legalábbis erősebben nem igazán menne.
2012. febr. 25. 20:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!