Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Chun Kung-Fu vagy Shaolin...

Wing Chun Kung-Fu vagy Shaolin Kung-Fu?

Figyelt kérdés
Egy kínai wing chun mester le tudna-e győzni egy shaolin szerzetest? Pusztakezes küzdelemről van szó. Melyik kung-fu stílus a jobb?
2011. dec. 14. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy tudna.Alapból a Wing Chunos nem tudna akkorát ütni,h az fájjona Shaolin szerzetesnek,akkora a fájdalomküszöbe.Meg hát le is védi.A WC nem tartalmaz túl sok rúgás,főleg nem magasakat,ezáltal védéseket sem ezekre.A Shaolinos távolról szétrugdalná,ha meg közelebb kerül a WC-s,akk meg kitér és keresztbe veri.
2011. dec. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A shaolin szerzetesnek tényleg magasabb a fájdalom küszöbe, de a wing chun-nak meg tudtommal pont az a lényege, hogy olyan vitálpontokat támad meg amit nem lehet feledzeni. Na most itt nem egy wing chun edzésre lejáró kölyökről van szó, hanem egy kínai mesterről. Egy kínai wing chun mesternek gyorsabb a keze és nem üt gyengén. Bár az tény, hogy rúgni nem tud olyan jól, mint egy shaolin.

Ha a wing chun mester közel tud menni, akkor akár ledarálhatja a shaolint, ha viszont nem tud közel menni, akkor megszívta, mert a shaolin szétrúgja. Ugyanakkor azt se felejtsük el, hogy a shaolinok is jól ütnek és fejelni is keményen tudnak.


Én szerintem 55%, hogy a shaolin és 45%, hogy a wing chun-os győz. Shaolin győzne szerintem is (így elméletben), de nem könnyen! Komoly harc lenne, egyik sem úszná meg sérülés nélkül. Fegyveres harcban pedig egyértelműen a shaolin szerzetes győzne.


Késes Krisz

2011. dec. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem mintha nagyon ott lennék a témában ,de szerintem a szerzetesek sokkal jobban oda teszik magukat ebből adódóan szerintem komolyabb emberek vannak ott . Ha átlagba nézzük az,hogy mondjuk a két legf@szább mit csinálna egymással az meg megint más tészta . de igazság szerint elméletbe verekedni ,pont olyan mint dugni ugyan az a két ember egymás között mondjuk tolnak 50 meccset nagy valószínűséggel más lesz a meccsek kimenete ezáltal az ilyen jellegű elméleti kérdéseknek sok haszna szerintem nincs . Egyébként nagyon érdemes lenne tényleg sokaknak Bruce Leere hallgatni , és nem a stílusokba hinni hanem abba ,hogy ki hogyan tudja magát kifejezni a legjobban .
2011. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem mire a shaolin elmutogatja a tigris, kígyó, daru mozgást, addigra a wing chun-os ledarálja. Egyébként szerintem a shaolin nem menne sokra a magas rúgásokkal. Mert a magas rúgásokat nehéz és sok idő megtanulni, és mégis könnyű levédeni.


Én wing chun-ozok, van egy TKD-s haverom akivel szoktunk sparringolni, hiába rúg magasat levédem könnyen, közel jön ledarálom. (Spanom 4 éve TKD-zik, magasabb is nálam)


Bár mondjuk a shaolin-os rúgás az azért más mint a TKD.

2011. dec. 16. 12:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen. Mindezeken túl, a shaolinos nem fogja "elmutogatni" küzdelemben a tigris, daru, vagy kígyó mozdulatokat, ahogy egy karatés sem valamelyik katát fogja eljárni, hanem üt, rúg egyenest, körívest, a legkülönbözőbb ütő- rúgófelületekkel.
2011. dec. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy kis shaolin kungfu napjainkból:

http://www.youtube.com/watch?v=xRWqhF_p9q8&feature=related

Melyik vingcsunos állna elé?

2011. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

bárhogyisnézem , a thai box jut róla eszembe .



Egyébként ha shaolin kungfuval akarod , össze hasonlítani akkor hogy jön ide a TKD ? Két külön stílus . Ja hogy ha rugnak mindkettőbe akkor ugyanaz ? értem .

2011. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1.Olyan pontok nincsenek amiket nem lehet megedzeni kivétel a szem.

2. Shaolin nyerne mert ő az egész életét gyakorlással tölti.

2013. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!