Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14 évesen hasznos lehet a...

14 évesen hasznos lehet a kick box megvédeni magam vagy esetleg támadni is? Vagy inkább thai box? Vagy kung-fu nem tudom melyik lenne a legjobb. Kösz

Figyelt kérdés
?
2011. dec. 7. 20:43
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
eldöntöttem jó lesz nekem a kick-box
2011. dec. 9. 01:23
 22/34 anonim válasza:
Szia! Én 1999-től 2005 ig Ninjutsu-ztam, 2007-től pedig Thai box-olok. A kettő együtt nagyon is sokszor hasznomra volt, de nemcsak az önvédelem terén, hanem a mindennapi életben, például a ninjutsuban sokat bukfenceztünk, eséseknél kifejezetten hasznos. Ha viszont a harcot magát vesszük, akkor nagyon javasolnám neked a Thai box, kickbox vagy a bokszot, mert ezeken nagy hangsúlyt fektetnek a harcra, és bizony ha hozzászoksz a feléd közeledő ütésekhez, akkor már van esélyed megvédeni magad. Ezeknél a küzdősportoknál gyorsabban megtanulod a kellő reflexeket, hogy ne csukd be a szemed, és ne fordulj el, ha az ütés közeledik. Ha ezeket, a természetes reflexeket, már ki tudod küszöbölni, akkor már bármilyen harcművészetet gyakorolhatsz, és az már hasznodra válik.
2011. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 dementoricus ***** válasza:

Javaslom, nézz és olvass utána a Krav Magának...


http://www.youtube.com/watch?v=W3CNDW3kFA0


[link]


Kifejezetten önvédelmi rendszer, nem állnék le egy képzett kravossal.

2011. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 victory10 ***** válasza:

(Thai boxolok)Többféle képen is lehet csinálni a Thai boxot: keményen,gyorsan,technikásan.Utcán azért jó a Tahi boxolóknak,mert nagyon jó az álló képességük ,ezért nem fognak anyuhoz futni 2-3 pofontól a rúgásokat tiszta erőből ráfordulásból csípőből csináljuk ami gyengítheti ellenfeled eléggé, a reflexedet is segíti.

Srácok lehet h nem pattognak a Thai boxolok a ringben mint kecskeszar a földön mert tartalékolják az energiát a kick boxosok sokkal de sokkal kevesebbet bírnak nyújtani erőn létből mint a Thai Fighterek.. én a Thai boxot ajánlom.. :)

2012. jan. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

ez tök lelkesítő írás volt!

egy utcán leszúrt thai boxos pedig már sehova sem rohan sírni. csendben összeesik és csak az hallatszik, ahogy bugyborékol a levegő ki a lukon.

még egyszer leírom, utcán nem állunk le bunyózni, mert kinyírnak. tehát vagy előveszi a thai boxos a muay boranos gyilkoló technikáit (kötve hiszem) vagy felkészül arra, hogy nem csak egy combost fog kapni hanem hamar előkapnak valami fegyvert amivel összevagdossák.

thaiboxon mióta oktatják a gyors és hatékony erőszakrendezést?

közben minden tiszteletem, nem azért írtam, csak ringsportok ringbe valók. bár ne így lenne, én örülnék legjobban.

2012. jan. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 victory10 ***** válasza:
Gondolom ismered az Ong bak filmeket Tony Jaa(főszereplő) aki a thai boxot nagyon komolyan űzi és nem csak a filmben hanem a való életben is nagyon profi.Utcán több embert is tud hatástalanítani és fegyverrel való védekezésben is nagyon jó
2012. jan. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
a starwarsot is ismerem nem csak az ongbakot.
2012. jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Azért Tony Jaa az egészen más tészta,mint a magyar Thai Box edzések.Tony Jaa az utolsó aki teljes egészében tanult Muay Boran-t,Buddhista szerzetesektől.Azért most képzeljetek el néhány Muay Thai-s szerzetest,nem szívesen kerülnék össze velük.De Tony Jaa nem is késharcot tanult,hanem még az eredeti táj szabja elleni pusztakezes harcot.Az ősi dolgok miatt ismer annyi fogást és feszítést,ráadásul 1x láttam róla egy videot,h kiáll grappling-szabályrendszerben egy szabadfogású birkózóval.És nyert.Hát én aszittem berosálok,annyira meglepett.Szal kemény dolgok ezek,vigyázni kell velük.
2012. jan. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

ez más megvilágításba helyezi a dolgokat.

mint Victory-nak írtam (vele is beszéltünk privátban) jó ezeket tudni Tony Jaa-ról.

a Muay Boran meg megérdemelné, hogy ne vesszen ki, csak ezt így kicsit nehéz lesz Magyarországról biztosítani.

2012. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Háthh....igen,de sajnos már Tájföldön is csak a buddhista tempomokban oktatj.k,az meg nem olyan,h odamész és aszondod,h 'csókolom a kezit-lábát,gyüttem muáj boránozniiii',oda nehéz bekerülni.
2012. jan. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!