Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14 évesen hasznos lehet a...

14 évesen hasznos lehet a kick box megvédeni magam vagy esetleg támadni is? Vagy inkább thai box? Vagy kung-fu nem tudom melyik lenne a legjobb. Kösz

Figyelt kérdés
?
2011. dec. 7. 20:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
24%
Én három hónapja karatézok és nagyon hasznos. Már most erősebben ütök, stabilabban rúgok, ügyesebb, technikásabb, rugalmasabb lettem. Már tanultunk pár mozdulatot, hogy hogyan védjük meg magunkat, ha pl késsel támadnak ránk, de a java még hátra van.
2011. dec. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Ahol lakok város ott nincs karate. Asszem kick box van thai box, kung-fu, aikido (arra semmiképp nem akarok járni), gondolom van sima box is meg nem tom. de kick box nak tartom jónak.
2011. dec. 7. 21:45
 3/34 anonim ***** válasza:
Kick box: dinamikusabb mozgáskultúra, viszont leszabályozottabb stílus, míg a thai box statikusabb, de több lehetőséggel. Kung fu-ból melyik stílus?
2011. dec. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:

Első: "Már tanultunk pár mozdulatot, hogy hogyan védjük meg magunkat, ha pl késsel támadnak ránk"

F.asza!!! Jó kis kamu mestered lehet, ha 3 hónapos karatékákat ezzel hülyít!

Bocsánat, tudom, hogy nem a kérdésre válaszolok, és ez a "kirohanásom" nem ellened szól, hanem az oktatót minősíti. Én nem 1-2 éve tanulok harcművészetet, és mindig kinyílik a bicska a zsebemben, ha meghallom, hogy kezdőket ilyenekkel szédítenek.

2011. dec. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

Én Thai Boxolok,utcán biztos eltudnék gyepálni pár bagyképű hiperpigmentáltat.Múltkor voltak nálunk Kick Boxolók egy kis barátságos kesztyűzésre.Nem voltak rosszak,de azért nem volt nagy dolog leverni őket.Ráadásul a Kic Box nagyon sport,túl sok a szabály.Még több,mint a Thai Boxban.Bár nálunk nem versenyre készítenek fel,szal ütünk könnyökkel meg tanulunk egy kis földharcot is,már amennyi van a Muay Thai-ban.

De önvédelemre sztem Kung Fu.

2011. dec. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
56%
Muay Thai-ban földharc? Hol élsz?
2011. dec. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:

a kambodzsai bokatorból származik a muay thai, teljesen jó ha tanulnak föld technikákat is, legfeljebb hivatalosan az már nem thai box. ÉS? Carbon meglehetően jó helyen élhet, ha ilyen edzése van.


Kérdező: technikailag lehet hogy felkészítenek sok mindenre mondjuk TB edzésen, de vajon olyan alapelveket is megtanulsz egy ringsportban, amik utcára kellenek?

pl. amint feléd mozdul valaki -> ölsz-futsz.

mert ez is alap dolog, utcán nem lehet leállni kesztyűzni szúrogatni, rúgni 1-1 combost oszt távol tartani, mert előveszi a késeit, jönnek a spanjai és kicsinálnak. a rendőrről meg nem is beszélve, akik tuti téged fog megba.szni. tudom ez kicsit komoly téma így hirtelen, 14 évesen, de te is itt élsz köztünk, tudnod kell ezekről.

néhány brutálisabb ember esetleg írhatna egy-két alap harctecelméleti dolgot amire érdemes figyelni (muszáj) utcán. én most lusta vagyok hozzá.. meg nagyon reggel van még, de ha Carbon adna pár tippet, amit edzésen nem valószínű hogy hallani fogsz, esetleg MOST írhatnának a kravmagások, mert victimológiából és utcai harc elméletből úgy vélem fel kell legyenek készítve.

max. majd írok én is még.

Aczél.

2011. dec. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
kösz mindekinek! összegezve akkor szerintetek ink thai box. Még nem tom majd eldöntöm nyáron akarom elkezdeni bár nemtom kick-box fele jobban húzok mer ott vann csomo ismerős, haver.
2011. dec. 8. 12:39
 9/34 anonim ***** válasza:

a haverjaidat megfogják tudni késelni utcán, mert sportolók lesznek.

ahogy Carbon szokta írni: utcára eskrima/jet kali, + JKD. ezek harcművészetek/önvédelmi rendszerek (de a JKD is harcművészeten alapul). arra készítenek fel, hogyan kerüld el hogy körbevegyenek és megrugdossanak, miközben te nyomod le a támadó(i)dat, és eltűnsz. kész.

kickboxon megtanulsz bunyózni, de ez rohadtul nem fog számítani, ha utcán bekapsz egy ütést kesztyű nélkül.

meg kell tanulni darálni, addig támadni amíg mozog az ellenséged, ezt lehet muay thai technikákkal is, de nem ezt gyakorolják. itt az egyik baki.

én személy szerint wudang kung-fut ajánlom. itt még magam is mindég tudok újat tanulni..

Accccz.

2011. dec. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
az a bökkenő hogy ahol lakok nem tanitanak eskrimát :S kung-fut tanitanak de nem tudom milyen fajtát.
2011. dec. 8. 12:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!