Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 14 évesen hasznos lehet a...

14 évesen hasznos lehet a kick box megvédeni magam vagy esetleg támadni is? Vagy inkább thai box? Vagy kung-fu nem tudom melyik lenne a legjobb. Kösz

Figyelt kérdés
?
2011. dec. 7. 20:43
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
De azért valamit érek el utcán kick boxal is nem? mert azér azt nem hiszem hogy semmire nem lenne jó. Vagy thai-box.
2011. dec. 8. 12:58
 12/34 A kérdező kommentje:
tudom hogy jobb lenne eskrima de sajnos nincs :/
2011. dec. 8. 12:59
 13/34 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. dec. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Harcelmélet.

Az első és legfontosabb:ne támadj.Primitív dolog.Soha nem tudhatod,h kinek mész neki.Ne külső alapján ítélj.

Ne keresd a bajt.Tudom milyen,mihelyt elkezdesz majd tanulni harcolni,rögtön az erődet akarod majd próbára tenni.Mondhatod,h nem így lesz,és utólag is letagadhatod,de így van és kész.Én is ilyen voltam,mindenki ilyen elsőre.

"A legjobb küzdelem az,amit elkerülsz"-ehez tartsd magad.

Fegyver elől fuss,vagy add meg amit akarnak.(Amennyiben az nem az életed/segged szűzessége stb).Ha mégis harcolnod kell,azt ésszel csináld.Először a fegyvereket hatástalanítsd,utána az embereket.

Utcán kerüld az idegeneket.Ha valaki odajön hozzád,mondd,h nem tudsz segíteni,és lépj le.Hacsak nem egy öreg bácsi és eltévedt,stb......Ha nem akarja engedni,h elhord magad onnan,akkor tépd ki magad a szorításából,üsd/rúgd meg,stb....

Kerüld el,h körbevegyenek.Folyamatosan mozogj váltakozó irányba.Ha mégis körbevesznek,akkor próbálj kijönni a körből.Törj ki lehetőleg hátra vagy oldalra,mert azok nem készülnek rá.

te üss először.Ha látod,h mozdul,légy te a gyorsabb.

Támadj vitálpontokat.Pl. fültő,állcsúcs,nyak két oldalról,gége,tarkó,a könyék fölött lévő pár cm-es kör belső oldala(nemtom a nevét).

Folyamatosan védd magad,légyy mindig kettős fedezékben.

Ne izgulj,ne félj,ne ijedj meg.A harc az élet természetes része.Vegyél néhány nagy levegőt,és nyugodj meg.Dühből se harcolj,rossz tanácsadó,bár ugyanakkor hatalmas is.Fojtsd el,nyugodj meg.

2011. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Aczél, pont azért kérdezem, hogy hova költözzek, ahol ilyet lehet tanulni.
2011. dec. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:
De azért ha kick boxolok pár évig akkor azért az jelethet csak valamit pl egy utcai verekedésben nem? mert azér azt nem hiszem hogy semmi előnye nem lenne. Testi adottságaim megvannak hozzá.
2011. dec. 8. 18:43
 17/34 A kérdező kommentje:
nem olyan harcra gondlok ahol az ellenfélnek fegyvere van és 3 man vannak max 2 en
2011. dec. 8. 18:47
 18/34 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen sokat jelent, ha kb. 5-6 évig kitartóan űzöl egy küzdősportot, legyen az thai box, vagy kick box. Az átlag férfiak nagy százaléka egy normális egyenest nem tud ütni, vagy levédeni. A technikán túl pedig lesz egy átlagon felüli kondid is. Amúgy azt hallottam/olvastam nálam jóval nagyobb tudású "öregektől", hogy kb. 10 évet tölts el EGY harcművészeti stílusban, ezzel lesz egy jó ALAPOD. Utána lehet tanulni a finomságokat! Jó gyakorlást!
2011. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Wudang jó Pesten.

Kérdezőnek. ha megtanulod a harctechnikákat, és a vallásoddá teszel minden szót amit Carbon leírt, akkor elég jó leszel.

és sose abból indulj ki, hogy max 2 fegyvertelen ellen akarsz védekezni. ha hárman vannak akkor elsőnek mozdulj nyomd ki kettőnek a szemét, és akkor már csak 1 lesz ellened aki teljes értékű ellenség. ha annak leküldesz még egy combost (így minimálisan nyitod csak ki a védelmedet) utána már le is léphetsz. mondjuk én még nyakon taposnám a vakoskodókat egyszer, de nálam elv egyrészt az, hogy a harcművészeteket azért használják, hogy öljenek, + ha valaki egyszer megtámadott, akkor az újra képes lehet rá, tehát jobb ha nem él.

vérmérséklettől függően, mint mondtam egy támadás hullám után már le is tudsz lépni, mert pár másodpercig nagyon meg lesznek lepve. tehát ha fejben ott vagy, vannak bizonyos begyakorlott képességeid, akkor ez sokat jelent.

Aczél.

2011. dec. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
köszkösz
2011. dec. 9. 01:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!