Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » MMA kérdésekre miért jön...

MMA kérdésekre miért jön mindig ez a válasz?

Figyelt kérdés
Mindig van aki azt írja, ha valaki mma-zni akar, akkor először boxoljon/thai boxoljon meg tanuljon külön földharcot és utána majd kezdhet valamit. Akkor ennyi erővel kempózni sem érdemes elkezdeni kezdőnek? Ha van specifikus mma edzés akkor miért ne lehetne egy kezdőnek is elmenni oda? Gondolom ott is megtanítják külön az álló harcot, földrevitelt, földharcot.
2011. júl. 25. 23:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
Teljesen nulláról nem lehet MMA-t tanulni, nézd meg bármelyik profi MMA-st, legtöbb thai boxoló, vagy bírkózó. Nem véletlenül
2011. júl. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok, hogy ez azért van egyrészt, mert még fiatal sportág, másrészt meg mert fiatal korban általában a gyerekek valami ilyen "tradicionálisabbra" járnak mint judo, karate, box, birkózás. De annyira nem vagyok szakértő a témában, csak érdekel az emberek véleménye.
2011. júl. 26. 00:05
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert olyan, hogy MMA oktatás/MMA technikák nem létezik. Minden versenyző viszi magával a küzdősportjai által megtanult tudását, az MMA csak egy keret, egy szabályrendszer, de Fedor nem MMA-t tanult, hanem sambózott, bokszolt, és dzsúdózott, és az MMA mérkőzéseken felhasználja a technikáit.
2011. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

MIXED MARTIAL ARTS....ennyi...


Javaslom a Thai boxot,kick boxot,aikidot,birkózást,meg még ezeken kívül 2-3 küzdősportot;)

2011. júl. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem amiket írtok, de több helyen van már ilyen oktatás, hogy ezt a szabályrendszert tanítják, én nem voltam még ilyenen, de gondolom ott megtanítják azokat a box/thai box/jiujitsu technikákat, amiket használni érdemes a rendszerben.
2011. júl. 26. 00:14
 6/16 anonim ***** válasza:

Hát én elkezdtem MMA zni és ha jó az edző teljesen 0 ról megtanit szóval nemkell ehez semmit :) mindenből fog tanitani és saját magad viheted bele a dolgokat amiket elkézeltél.


fogásokat megtanitják minden sportágból , ütést is , rugásokat is , Én ugyvagyok vele hogy nézek 1-2 filmet és onnan meritek ötleteket "Ezért vagyok ÉN a világ legnagyobb harcosa"

by Uri Boyka

2011. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:

Jobb,ha külön is koncentrálsz egy-egy küzdősportra,a mindenből egy kicsit nem vezet sokra.Mint minden küzdősportnál,itt is az ellenfél kiismerése a lényeg,bármennyire is brutálisnak tűnik néha:) Ha több mindent ismersz,jobban láthatod,hogy az ellenfeled mire helyezi a hangsúlyt.

Egy gyakorlati,leegyszerűsített példa:

X elég agresszívan,teljes testtel támad,thai-boxos stílusa elég kemény.Y ezt kihasználhatja,ha jártas a jeet kun do-ban,illetve aikidoban. Nem tipikus MMA-példa,ha jól tudom a jeet kun do nem jellemző sem az aikido,de ezek pont az ellenfél lendületét használják ki.Az aikido lightosabb,a jeet kun do("a megállító ököl útja") határozottabb,keményebb erővisszafordítás:)

2011. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az mma edzés pont hogy ilyen kezdőknek van. egy nagy vakítás. Ezeken az edzéseken nemigen tudsz felszedni sok hasznos dolgot, pláne kezdőként, mert heti 2-3 mma edzés lóf@sz. ennyi időben nem lehet hatékony álló és földharc technikákat elsajátítani. Ha nem hiszed, nevezz be egy CG versenyre, és azt fogod tapasztalni, hogy egy bírkózó, aki fél éve boxol, a szart is kiveri belőled.


Kempo: jitsusként azt kell mondjam, hogy a kempósok földharca elég gyenge a bjj-hez képest. ez érthető, hiszen a bjj csak a földharcra koncentrál, a kempo meg nem. Viszont épp emiatt egy csomó kempós jár bjj edzésre, hogy hatékony földharc elemeket tanuljanak. Emiatt nagyon becsülöm őket.


és ebből érthető, hogy mi az értelme az mma edzéseknek, (talán a kemponak is), vagyis az, hogy megismersz néhány alaptechnikát álló és földharcban, és el tudod dönteni, melyik szimpatikusabb számodra, melyikkel akarsz mélyrehatóbban foglalkozni.

2011. júl. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Utolsó Ez mind szépen és jól hangzott de azén hülyeséget ne mondj már :)


Edző függő Mind irtam énis kezdőként keztem mma zni és szart se tudtam de jelen állapotomban Azért mert egy Állat vagyok és állom az ütéseket Eltudok érni kemény eredményeket . Vagyis Tény hogy nem rossz dolog ha valaki az alapokat megtanulja valamelyik sportágban de a technika nemminden. Az én elönyös oldalam az hogy Lehtehogy jópár ütést bekapok edzéseken viszont én olyan elemeket rakok edzéseken harc közbe bele amit max filmekbe látsz és "ilyen harcmüvészet nincs is" Ez egy egyedi Mindenkinek megvan hogy mibe lesz jó.


ha az edző jó ahogy nekem is az elején ütni se tudtam nemtudtam hogy kell védekeznem. Szart se tudtam . ÉS alap hogy segitett és lehet MMA zni igyis hogy az ember életébe nem verekedett még vagyis nem tud KB semmit.



Jelenleg nem csak MMA zni járok már hanem katonai közelharc ra is aminél egy birkozó elbújhat mert vicckategória ehez képest .


minden az egyéntől függ hogy mit mer magától csinálni és mennyire akarja csinálni.

2011. júl. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

utolsó - olyan harcművészet valóban nincs, harcművészek nem bohóckodnak.

katonai közelharc, ami mellett elbújhatnak a birkózók.. mert talán lelövik őket? :D

2011. júl. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!