Paul "Coach" Wade: Fegyencedzés (? )
Aki olvasta, kinek mi a véleménye róla?
Én most olvasom, és nagyon tetszik, és amint befejeztem, rögtön el is kezdem, amint tudom. Tapasztalatokat, megjegyzéseket szívesen "meghallgatnám".
Én például a seregnél vagyok és ott is a saját tessúlyon van inkább a hangsuly mert ez funkcionálisab. a sportedző uriembernek csak anyit mondok ,hogy ezek a gyakorlatok tankönyvi gyakorlatok és a gyakorlatok sorrendisége is fedi a szakirodalmat az első 2-3.lépést például gyógytornász szakkönyvekbe is meg lehet találni. Egy gyógytornász egyszer láta ezt a könyvet és azt mondta kiválóan fel vannak építve sorrendileg. Öszintén a gyakorlatok és a sorrend kivállló ,de az ismétlészámok és intenzitás tekintetébe egyénire kell szabni pl. van olyan lépés amiből többet kell csinálni ,hogy előrre lépjen az ember. Az idő tényező az ami zavarja a testépítőket és ,hogy nem lesznek hatalmas izmaid ,de itt nem az a cél a testépités esztétikai célu (szép szép ,de nekem nem hasznos) a kalisznetik az alap izomzam és az erő funkcionális edzése. Ha hhülyeség lenne akkor egy hadseregbe se használnák. Persze lehet sport pecifikussá tenni. Én a normál katonai alap gyakorlatok mellet az erő edzésem. 2 dolog van például ha valaki 75 szabályos fekvőt vagy annál többet akar 2 perc alat megcsinálni 1.kell csinálni 60% os magas ismétlés számu gyakorlatokat de egy idő után megtorpan a fejlődés merterő nélkül az állóképesség csak addig fejlődik amig a tömeg tényezők és az adot izmok fizikai ereje a makszimális erő beszabályozza 2. az elsőből kifolyólag tehet kel növelni az izmok maximális erejét és ez a gyakorlat rendszer alkalmas rá egy példa meg tudok csinálni 71 fekvőt 2 perc alatt amit mondjuk 1 év magas ismétlés számó és gyorsasági erőt fejlesztő edzések alatt értem el mondjuk az izom álóképességét megnöveltem 80 ismétlésre utána gyorsitó edzésekkel beszoritott kb 71 a 2 percbe -de innen nincs tovább csak lassabb fejlődés utján többet kel edzeni ,hogy nöőjön a sebesség és az ismétlésszám. Ellentétbe a jó edzéssel amivel megnövelem és beiktatok nehezítőket "keményítőket" és megnövelem az izom maximális erejét így megint kitolva azt a tartományt amit az izomnak ellehet érni tehet erősítéssel növelhető az álóképpeségi gyakorlatok fejlődési sebbesége és a 100 fekvőt is elérheti mondjuk 1-be az ember gyorsabban és mivel nagyobb a maximális erő a sebesség és dinamikai tényezők is gyorsabban növelhetők.
Tehát ha nézzük az erő osztályozást a sport szakkonyvek szerint izomzatra nézve akkor van statikus és dinamikus erő és ez adja a maximális erőt van erő álóképesség ami az izmok fáradásának és kitartásának a kombója és van az exploziv (robbankony erő) ami az izom sebességén a hirtelen kifejtett erő (ugrasz egyet)alapul ez tartalmazza a gyorsasági erőt is ,hogy milyen gyorsan éri el az adott izom a maxot. És persze van más terminologia is az erő csoportsitásában ,meg én csak elvonatkoztattva csak izomra irtem ,mert az erőt sok más is befolyásolja pl, agyagcsere oxigén állapotok felvétel ,étkezés , idegrendszer stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!