Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik ütéssel a legesélyesebb...

Melyik ütéssel a legesélyesebb kiütni egy embert?

Figyelt kérdés

-Horog

-Egyenes

-Felütés


2011. ápr. 6. 11:01
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Én nem akarok verekedni,csak érdekel:D
2011. ápr. 6. 17:50
 12/16 anonim ***** válasza:

Merre laksz, Kérdező?

egyébként, kesztyű.. ki írta?

végülis, régebb óta van kesztyű, mint harc, nem? :) nem kell nagy harctechnikai gyakorlat, hogy tudjuk, hogy a tenyér már kevésbé sérülékeny mint az ököl, és akkor nem kell gyorsan "felvenni a kesztyűt" :)

és újra Kérdezőnek:

ezek közül mindegyikkel lehet "kiütési pontot" támadni, amik sikeres elérése idegsokkot okoz(hat). a rossz hír, hogy nem egy statikus célpontról beszélünk, hanem egy emberről, aki valószínűleg minden erejével megpróbál ilyen esetben gátolni, meg ellentámad, szóval kimondottan kellemetlenek tudnak lenni..

éveken át lehet gyakorolni bizonyos ütéseket, egyrészt, hogy ha védekeznek is meg tudd ütni, másrészt (csak kisbetűvel) vannak ütések, amiket korántsem kell ko. pontra ütni, mert olyan behatásuk van, hogy az okozott roncsolás a test nagyon sok pontján végzetes lehet.

ezt csak azért említettem, mert rém érdekesnek tartom ezeket a dolgokat :)

2011. ápr. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 bix ***** válasza:

aczél: pont ezért nem használható egy kevésbé amatőrrel szemben hatékonyan a horog és a felütés sem. túl hosszú úton mozog a kéz, kiszámítható, fejre testre szerintem simán az egyenes a legjobb, egy lehúzott állcsúcs még mindig az egyik legjobb (nem mellesleg általában reflexszerűen oldalra védekezik mindenki, középen bőven elfér az ököl amire felkapja a kezét) a krav is azért olyan "hatékony" mert rövid és gyors a mozdulat amivel dolgozol.


a rúgások pedig azért jók, mert egy közeli pozícióból simán kivitelezhető, és ha nem figyel lefele akkor akár meg is lepheti, ami elég kellemetlen.

2011. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Bix, én nem igazán tartom jónak az ilyen köríveseket, úgyhogy egyet értek. röviden, zártan, gyorsan.

csak a kérdésre válaszolva írtam, hogy ezekkel is ki lehet ütni egy embert. persze az már más kérdés, hogy nem célszerű.

a rúgásokról meg ha már szó esett. alap :) még ütőtávolságon kívülről lehetőleg szétszaggatni a térdet, de legalább átlyukasztani mondjuk cipőorral a combizmot :) van néhány (de legalább egy kiemelten) érzékenyebb pont a combon, aminek már maga a nyomása sem kellemes. akkor egy 30-50x akkora erőhatásra, ahogy belerúgnak xD

egy démon is sírva fakadna (és én is elkáromkodnám magam)

2011. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 ibi racsis válasza:
azt mondjátok hogy az egyenes a legideálisabb az utcán de ha nem elég erős akkor mi van milyen gyakorlatokat végezzek hogy erős pontos és gyors legyen az ütésem???
2013. ápr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ezek közűl önvédelemre egyiket sem. Hogyha muszáj akkor nyitott tenyérrel mellkas, vagy ököllel gyomorszáj,máj utána könnyes búcsú:)

Hogyha komolyan eltalálod és törik valami az súlyos testisértés.. Az meg már komoly bűncselekmény..

2017. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!