Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik ütéssel a legesélyesebb...

Melyik ütéssel a legesélyesebb kiütni egy embert?

Figyelt kérdés

-Horog

-Egyenes

-Felütés


2011. ápr. 6. 11:01
1 2
 1/16 bix ***** válasza:

tök mindegy, ha jól van kivitelezve bármelyikkel... nem a hogyan a kérdés hanem a hova inkább, állcsúcsot mindegyikkel el tudod találni rendesen, helyzettől, pozíciótól függ leginkább hogy mi a célszerűbb.


én csak teremben használtam "horgot" vagy felütést, éles szituban szerintem a rövid, egyenes, gyors ütések a célravezetők, amik meglepik a másikat. erre a könyök nekem bevált, de egy jól beledőlt félköríves combos is tud meglepő és mulatságos is lenni...

2011. ápr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Te milyen küzdösportra jársz?
2011. ápr. 6. 11:07
 3/16 bix ***** válasza:
kickboxolgatok hobbi szinten, a teremben ahova jártam testépítgetni kickboxoltak, én meg néha becsapódtam, azóta se tolom durvábban, heti 1-2 edzés max, de van hogy egy hónapban egy sem. arra elég hogy ha gáz van és nincs már lehetőség akkor tudjak lépni aztán gyorsan futni:)
2011. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ez nagyon sok mindentől függ, az állat viszont szerintem ha az ellenfél védi magát, messze nem olyan egyszerű eltalálni. Viszont ahogy az előző írta, utcán tényleg az gyors egyenes a legcélravezetőbb szerintem is. A felütésnél már elég közel kell lenned a másikhoz, a horoggal ha jól eltalálod elég pusztító tud lenni, de ez nagyban függ az ellenfél meg a te szintedtől, lehet te jársz rosszul vele. Egy hátsókezes egyenes seggre ültetheti, ebben az esetben valszeg el is törik az orra, vagy egy-két foga kihullik..

Leginkább tőled függ, hogy Ko lesz-e vagy sem, mert minden esetben máshogy kell támadni/védekezni. De ha egy normál testalkatú embernek egy félig felütés,félig horgot küldesz egy oldallépés keretében a gyomorszájra, valószínűleg 1-2 percre kivonod a forgalomból.

2011. ápr. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És mikor következik be a kiütés amikor eltalálnak egy ideget vagy a nagy ütés hatásara fel lépő agyrázkodástól?
2011. ápr. 6. 12:04
 6/16 Neji ***** válasza:
Szerintem várd meg,amíg üt egyet.Amint üt gyors lépj ki ellenkező irányba és verd bordán olyan erősen ahogy csak virod utánna elbírsz futni egy ideig felsem tud majd álni.Amm a legjobb hanem ökölel vágod teljesen bordán hanem uj begyekkel szúrod.
2011. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Adjál ilyen tippeket egy olyan embernek, akinek látszólag semmilyen tapasztalata/gyakorlata sincs a dologban, majd jól összeverik, esetleg előbb kitöri a saját ujját
2011. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

kiütés kesztyűvel valószínűbb, úgy több kinetikus energia megy el az agyig.


ha puszta kézzel ütsz, akkor az ütés energiáját elnyelik a kézcsontok (törése). mint a forma1 es kocsiknál. a karoszéria szarrátörik, de a pilóta jól van.


egyébként ko-ra jobb a horog és a felütés, mert ekkor az agy jobban elmozdul a koponyában, "csavarodik". De ezeket puszta kézzel barominehéz és veszélyes megütni. egy rossz horog, és 2 ujjad eltört. vagy a foga felsérti a kezedet, és elfertőződik. gyakori. és baromira kellemetlen.

2011. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sz. Zoli válasza:
Ujjbegyekkel?? Az oldalát?? Hát ez szerintem sem volt a legjobb tipp. Az utcán a legegyszerűbb ha az állcsúcsot célzod. Az orrnyereg, a halánték és a fültő is kiütési pont. Érdemes ezekre menni, mert ugyebár fejre senki nem tud edzeni. :)
2011. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Neji ***** válasza:

Ezért írtam oda,hogy ökölel üsse.Én csak mondtam ,h lehet ujbegyekkel is szúrni....

Amúgy ha összeverik az jó dolog mert tanul belőle.(jobb esetben tanul belőle)

Ha a kérdező rendes ember lenne,akkor nem akarna csak úgy kiütni vkit/vkiket.Ha önvédelmet szeretne akkor pedig nem azt kérdezné,h h lehet kiütni vkit.Ha nem azt,h védje meg magát a legjobban,milyen ütéssel.

2011. ápr. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!