Mi a véleményetek a kettlebell-ről?
mindenkinek joga van úgy edzeni, ahogy akar.
Ha viszont néhány hónap után előjön a csuklófájdalom, vállfájás, derékhúzódás, akkor gondolkozz el azon, hogy tényleg jól csinálod-e a dolgokat.
Hadd legyek egy kicsit az egyenlősítő szerepben!
Az tény, hogy a kettlebellel való edzés ténlyeg borzasztóan technikás, nagyon nagy odafigyelést és sok gyakorlást igényel megtanulni a helyes használatát. Hasonló módon, mint amikor az ember harcművészeti technikát tanul. Az apró részletek igen fontosak, azokon áll, vagy bukik minden, úgy mint például a csukló helyes tartása, vagy szakításnál a fogantyú gyors körülfordítása a golyó körül, hogy puhán érkezzen a bell az alkarra, hogy a fő elemeket - mint az egyenes hát, a csípő hajlítása, a térd helyzete, a függőleges sípcsont - ne is említsem. De pont ez a lényeg, amit most leírtam. Ki lehet emelni néhány olyan egyértelmű alapelvet, amelyek betartásával biztosak lehetünk benne, hogy jól csináljuk. Ha valaki ezeket az alapelveket betartja és ezek szerint gyakorol, akkor azon belül megengedett azért egyfajta szabadság. Teljesen felesleges ennyire túllihegni a dolgot!
Ha valakinek lendítésnél a súlya a sarkán van, függőleges a sípcsontja, a térde helyben marad és szabályosan hajlik be, a csípőjét inkább hátratolja, mint leengedi, a háta egyenes, a válla a tokjában marad, de a karja végig laza, és csak a csípő erejével löki a kettlebellt, a felső végponton egyenes a test, és a farizom feszes, a légzés pedig megfelelő ritmusú, akkor onnantól fogva hiába, az oktatók összenéznek, és meg kell, hogy állapítsák, az illető jól csinálja, és ezeket az alapelveket meg lehet tanulni oktató közvetlen segítsége nélkül is, csak egyéni indíttatás, türelem és odafigyelés kérdése.
Aki pedig holdraszállás-jelleget akar adni a dolognak, mondjuk azzal, hogy egy kifogástalan gyakorlatba beleköt mondjuk azzal, hogy "a térdednek 1,3°-kal jobban kéne behajlania, menj oktatóhoz, ő majd kijavít", az meglehetősen átlátszó. Szóval a kettlebellezés igenis tanulható egyedül megbízható szakirodalom alapján, csak az embereknek eleget mondták már ahhoz az ellenkezőjét, hogy elhiggyék, és konformista módon vakon ismételgessék. Persze nyilván van, aki tényleg képtelen egyedül megtanulni. De bőven vannak, akik nagyon is képesek rá.
Másfelől, ha már itt tartunk, egy szkeptikus szemszögéből közelítve a kérdést, ezek szerint a "jútúbos" oktatóvideók kiknek szólnak, akik már úgyis tudják, vagy akik képtelenek az alapján megtanulni?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!