Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Már 5 hónapja tanulom az...

Már 5 hónapja tanulom az előre szaltót (szertornaterembe kezdtem és most már füvön), de nem repülök magasra, hogyan tudnák fejlődni?

Figyelt kérdés

a tigrisbukfenc meg baromi félelmetes és veszélyes ,lehet hogy azt kéne megtanulnom először jól?


ennyi idő alatt már kéne menni és xar vagyok hogy nem megy, vagy túl sokat várok magamtól?!


köszönöm


2010. okt. 31. 19:11
 1/8 A kérdező kommentje:

17F


életembe nem szertornáztam csak néha be tudok jutni a terembe!

2010. okt. 31. 19:18
 2/8 anonim válasza:

Amúgy van tériszonyod?

Mert ha van, akkor előbb azt győzd le aztán próbálkozz!

És nem szabad elsőre a szaltónak ugrani hanem szépen fokozatosan. (bukfenc->tigrisbukfenc->trambulin+tigris bukfenc-> trambulin+szaltó->dobbantó+szaltó->aztán mehet simán csak a földről)


Ezt a sorrendet tartsd be és akkor menni fog!!

Nekem is megy és én csak 13 éves vagyok és lány de én tornázok is.

Ha segítség kellene még akkor nyugodtan írj privit, abban szívesen elmagyarázom.

2010. okt. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

persze van:)


de szerintem mindenkinek van:)

2010. okt. 31. 21:48
 4/8 A kérdező kommentje:

trambulinról megy a szaltó, csak az a gond hogy túl korán kezdem el a pörgést és nem merek felszállni magasba:(


fűről ugyan ez a gond:(

2010. okt. 31. 21:50
 5/8 anonim válasza:

A trambulint úgy gondoltam hogy egy szekrény nekirugaszkodáshoz és az elé közvetlen egy kicsi trambulin.

De a tigris bukfencet azt kell neked megtanulni utána már bátran magasra is felmersz majd ugrani. És akk először a trambulinon csak ugrálsz és az lesz a célod hogy minél magasabbra ugorj aztán bukfencelj, meg tigrisezz.



Vagy a másik gondod szerintem hogy rossz a technikád.

Ismersz olyat aki tud szaltózni?

Ha igen akkor kérd meg hogy segítsen neked a technikában.


Ja és ha már megy a tigrisbukvenc csinálhatod azt hogy kiraksz egy ugrókötelet és az fölött kell átugranod. És ugyanígy majd a szaltónál.Mert ezzel ösztönzöd magad hogy magasra kell ugranod. Meg attól ne félj hogy összetöröd magad mert annyira nem lehetsz béna!!!!

2010. nov. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hehe kösz
2010. nov. 1. 15:49
 7/8 anonim válasza:
egyél babot
2011. aug. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Trambulin
2013. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!