Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcmüveszetek java,leginkáb...

A harcmüveszetek java,leginkább a Kinai hm-ek,miért nem méretik meg magukat soha harcban?

Figyelt kérdés

A serülés megfelelő vedőeszközökkel elkerülhető.

Szem es torok ütes kimaradhat hisz ez amúgy is minden stilus sajátja,mégis vannak versenyeik tehat ezekre hivatkozni ostobaság.

Nem ebből a 2 technikából áll egy stilus.



#harc #kung-fu #Kamu fu
2024. máj. 4. 12:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/75 anonim ***** válasza:
70%

39:

Mert szerinted abban az időben egyedül csak Bruce Lee ért, más ember nem is élt, aki ismerhette volna? Akik elmondhatták volna, hogy milyen ember is volt valójában a legendákon kívül?

Wing Chunról meg nem azért váltott. Kicsit azért olvass utána, ő maga mondta, hogy a Wing Chun Kínán kívül nem működik és ezért kényszerült rá, hogy más stílust is gyakoroljon.

Az meg már látszik, hogy nagyon nem értesz hozzá, mert a Kínában a legtöbben Sandaznak, nem MMAznak. MMA-t már nem is nagyon támogatja a Kínai Kommunista Párt miután például pont Leung Ting egyik emberét leverte pont egy MMAs.

Az meg nagyon vicces, mikor felhozod az irigykedést, mikor véded a Wing Tsunt (amit a Wing Tsun hívőkön kívül senki se védi), mikor az egész stílus pusztán irigykedésből jött létre. Ugyanis Leung Ting besértődött, hogy Yip Man nem nevezte ki őt külön Nagymesternek és a hagyományok szerint Yip Chun örökölte a nagymesteri rangot. Ezért fogta berakta a mókusboxot és kikiáltotta külön stílusnak és magát Nagymesternek nevezte ki azonnal.

2024. máj. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/75 sa Dale Cooper ***** válasza:

A galamb-sakknak nincs értelme.


Rengeteg a hibás, féligazságon alapuló, avagy valótlan felvetés, ami mindig előkerül az ezekre alapozott - nyilván hibás - következtetésekkel együtt.

2024. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/75 anonim ***** válasza:
49%

#41

"...mikor az egész stílus pusztán irigykedésből jött létre..."

Te miről beszélsz itt ember? :D

A Wing-Chun bár viszonylag fiatal a többi harcművészethez képest, mégis kb. 300 éves és egészen a Qing dinasztiáig nyúlik vissza. Nem Yip man tálálta fel a Wing-Chunt, hanem Ng Mui, egy Shaolin szerzetes nő, valamikor a 18. században, a Kung-Fu -ból ered.

És még te jössz azzal, hogy én nem értek hozzá... :D :D Talán neked sem ártana kicsit utánaolvasni mielőtt kommentelsz.


Lee meg csupán annyit mondott, hogy korlátozottnak érezte ezt a stílust, de sosem mondta magára a stílusra, hogy haszontalan.

Egyébként meg teljesen mindegy, hogy Kínán belül vagy kívül vagyunk, Kínában is vannak nagydarab emberek, akik ellen nem működnek bizonyos dolgok, ezért jó ha az ember más stílusból is gyűjt tapasztalatot.


#40

A box régebb óta létezik és népszerűbb is. Amúgy érdekelnének a konkrét források, ahonnan szedted ezt az infót...

2024. máj. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/75 A kérdező kommentje:

43#


A wing tsun ról lehet szó,hogy kihisztizett stilus.

Nem a ving chun ról.


Ie. 688 ban szerepelt először box az Olimpián,amit a Szmürnai Onomasztosz nyert.

Már akkor letezett az arnyekbox,erősites ,nyújtás,homokzsak használata.


A box régebbi mint a kung fu stilusok java.

Nagyot ugorva, az első szazadban már nem csak box hanem utő rugó,dobó valtozata is volt a boxnak amiben előszeretettel versenyeztek Rómában.


Google: Az ökölvívás törtenete,enter..

2024. máj. 19. 10:52
 45/75 sa Dale Cooper ***** válasza:

#43 Minden letelepedett, specializálódó, rétegződő társadalmat felépítő-fenntartó kultúrának volt küzdelem alapú "művészete" és "sportja".

Nyilván Európában a görög kultúrkörhöz kötötten van erről több és néha konkrétan dokumentált ismeretünk.

Bizonyára nem mondok újat azzal, hogy a legelső, legősibb civilizációk között megtalálható a ma Kínának nevezett térség folyami civilizációja is. Amikor ezekben már rétegzett társadalom működött, a mai Göröghonban - ezzel nem lebecsülve a görög civilizációs hatás nagyságát és jelentőségét - még csak újkőkori hordák leledztek.

A kínai box úgy rendelkezik 4000 éves gyökerekkel, hogy maga a Kína elnevezés is csak alig több, mint 2200 éves. Tehát elég nehéz lenne állítani, hogy az Európában ismert box elődjét régebb óta ismerjük, mint a Kung Fu-ét. Akár az Indus völgyi civilizációt tekintjük az eredeti forrásának, akár a Sárga folyó civilizációjáét. Annyi ismert, hogy a mai formája vagy 1500 éves, egy indiai buddhista szerzetes kínai útja apropóján, amikor egy Kis Erdő (Shao-Lin) nevű kolostor fizikálisan leépült szerzeteseinek állított össze testgyakorlatokat annak érdekében, hogy a lelki meditációk elvégzéséhez nagyobb fizikai erőnlétet tudjanak párosítani.


Ergo, a melyik az ősibb, elég lehetetlen felvetés.

2024. máj. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/75 anonim ***** válasza:

43:


Aztán ki a tököm beszél a Wing Chunról? Nem vetted volna észre a Wing Tsunról beszélek, a kettő meg nem ugyanaz. Pont azért nem ugyanaz, mert Leung Thing kihisztizte magának, fogta és beillesztette a mókusbokszot és kikiáltotta saját stílusnak, ugyanis besértődött azon, hogy Yip Chun lett kikiáltva Nagymesternek és nem ő. Mivel akkoriban is már jól tudott nyalni a megfelelő embereknek, ezért engedték is neki megtenni, hiába, hogy kb. a mókusboxon kívül nincs más technikai eltérés. Annyira jól nyalt, hogy még a Yip Man filmekbe is berakatta neki a Kínai Kommunista Párt, hogy azt higyjék az emberek mindig is jelen volt.

Kínának a történelmét tanulmányozd. Ne a modern időkből indulj ki, régen baromira nem voltak nagydarab emberek. Alapaból genetika miatt is, meg óriási szegénység volt akkoriban Kínában. Kb. Hong Kongban találkoztál kicsivel nagyobb kínaikkal a nyugatiakkal való keveredés miatt. Pont ezért mondta Bruce Lee, hogy Kínán kívül nem működik a Wing Chun, mert ott nem vasággyal együtt 40kgos emberek rohangálnak. Bruce Lee-t is pont azért utálta sok társa, köztük Leung Thing is, mert röhögve elverte őket odahaza. Emiatt is lett bőven nagy egója, amit hamar letörtek az USAban neki, mikor rájött mit jelentenek a súlycsoportok és elég csúnyán helyben hagyták. Ezután kezdett más stílusokat tanulni és ezerrel tömegeleni, mert rájött kb. semmit nem ér a Wing Chun Kínán kívül, mert totál más testfelépítésű emberek vannak, mint ami ellen a stílus készült. Ami Kínában akkoriban meg régen is "nagydarab ember" volt, az a nyugati világokban az átlagos ember.

Hong Kongban láthattak pár nagyobb kínait, de őket is azért, mert keveredtek a - főleg angol - nyugatiakkal. Mielőtt meg azzal jönnél nyugatiak ellen egyáltalán nem tudták gyakorolni, mivel jó ideig totál tiltott volt nyugati embernek Kung Fu-t tanítani. Azt mondtad ismered Lee életútját, ezt tudnod kellene, mivel többek között emiatt is támadták őt egyre több helyen, mivel ő félig amcsi állampolgár volt.

2024. máj. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/75 anonim ***** válasza:

#46

Igen, tudom, hogy támadták emiatt. Sőt főleg amiatt, hogy Kung-fut tanított nem kínai nemzetiségűeknek is. Volt néhány ember, akiknek ez nem tetszett. De te megint csak ugyan azokat a dolgokat hajtogatod. A Wing Chun (igen ch-val) is hatásos tud lenni megfelelően alkalmazva, de ezt már elmagyaráztam korábban így nem fogom újra leírni.

És nem a modern időkből indulok ki, ezért is értem a Wing Chun alatt az eredeti stílust, nem a modernizált változatot.

Annyira a méretre vagy ráfókuszálva, holott rohadtul nem csak az emberek mérete számít egy harcban. Hanem pl. ott a gyorsaság, pontosság amikben Bruce Lee kiemelkedő volt. Nem volt más, aki olyan sebességgel tudott volna ütni-rúgni mint ő.

Mellesleg Lee lehet, hogy vékony volt, de színtiszta izom. Sosem arra gyúrt, hogy nagyobb legyen, mint a mai modern testépítők, hanem hogy erősebb és gyorsabb. Izom hipertrófia és izom hiperplázia. A kettő nem ugyan az és ezt más is alá tudja támasztani, aki otthon van a témában.

Leung Ting sosem verekedett Lee -vel, hanem az edzőtársa volt.

Lee pedig tudtommal sosem fejezte be az edzését Yip Man-nál, mert kb 3 évig tanította miután amerikába utazott, így ez is közre játszhatott abban, hogy Lee váltott a wing-chunról.

Nézz meg egy olyan embert aki mondjuk 10 évig keményen edzette ezt a stílust és neki mond mennyire is nem hatásos ez... ;)


#45

Persze, de igazából lényegtelen. Mindkét civilizáció harcművészete régről ered, de senki sem tudja pontosan mennyire is.

Mondjuk én Wing-Chunt említettem, ami nem idősebb kb 300 évtől, viszont a Kung-Fu -ból ered, ami valóban több ezer éves lehet.

2024. máj. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/75 A kérdező kommentje:

Ha mar Lee..

Szegyenteljes,gerinctelen dolognak tartom hogy wing tsunt ugy reklamozzák mintha Lee nek barmi köze lett volna hozzá....Soha,soha!nem volt köze a Ting féle wt hez,csak az Ip től tanult Ving chun hoz

2024. máj. 25. 19:51
 49/75 anonim ***** válasza:

Alapvetően a két dolog ugyan az, csak más a betűzése és kisebb eltérések vannak a két ember által használt harcművészeti stílus között. Wing Chun -t tanult Bruce Lee, az eredetit.

Olyan ez mint a Tai Chi Chuan vagy Taijiquan. A két dolog ugyan az, csak a latin betűs átírása más a kínairól.

2024. máj. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/75 A kérdező kommentje:

49#

Megértelek,de Leung Ting fele wing tsunt Lee nem tanult.

Nyilvan a Chun is nagyon hasonló( bár már az alapállás sem egyező)de az itt megbúvó gerinctelen,penzhajhász csúsztatás az amire gondolok.

2024. máj. 26. 14:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!