Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Akik olyan sportot űznek,...

Akik olyan sportot űznek, amiben gyakran vagy folyamatosan nagyon nagy súlyokat kell emelni vagy mozgatni azok az emberek szokták nyújtani a gerincüket?

Figyelt kérdés
Tehát hogy megelőzzék a gerincsérvet, csigolyák összenyomódását.

2023. jún. 17. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
A gerinc nem egy izom, így nem lehet a szó szoros értelemben nyújtani. Hogy erőemelőként például szoktunk-e gyógytornákat, gerinctornákat, mobilizációs gyakorlatokat végezni, arra a válasz az, hogy igen. De azt tudd, hogy nem a nagy súlyok okoznak gerincsérvet, hanem a rossz technikai végrehajtások. Fel lehet húzni úgy a 300 kilót, hogy a csigolyák köszönik szépen, semmi bajuk, és lehet deadliftelni 50 kilóval szaró kutya pózban, görbített derékkal úgy, hogy másnapra ott a sérv. Sőt, az ügyfeleim között több olyan erőemelő/testépítő van, aki 200 kiló fölötti munkasúlyokkal dolgozik hosszú évek óta egy jó edzésprogram, jó technika mellett, így semmi baj nem volt még soha a gerincükkel, és az ügyfeleim között több olyan ember is van, akik életükben nem végeztek még súlyzós edzést, mégis porckorongsérvvel küzdenek, mert a 8-12 órás ülőmunka minden egyes nap szépen megtette a hatását.
2023. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nyilván nem egy izom, akkor inkább, de attól még minimálisan nyúlik fokozatosan. Az olyanok, akik nagyon sokat ülnek irodában, azok ritkán szoktam ezt mozgással kompenzálni és én is elkövetettem ezt sokáig. Mit gondolsz a plank az jó a törzs és a gerincmerevítő izmok erősítésére? Valamint én padlón fekve, kezem a seggem alatt és lábemelés el valamin a húzódzkodón való lógással nyújtom.
2023. jún. 18. 00:11
 3/5 anonim ***** válasza:

"Mit gondolsz a plank az jó a törzs és a gerincmerevítő izmok erősítésére?"

Igen, a törzs erősítésére mindenképp remek a plank, és annak variáció. A gerincmerevítők edzésére én inkább értelemszerűen felhúzást, vagy valamilyen típusú hiperhajlítást javasolnék.

2023. jún. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
sok múlik a technikán, a jó technikával olyan hatékonyan lehet súlyt emelni, hogy szinte nem is éri a gerinc csigolyákat mert mindent a hát körül lévő izmok mozgatnak. nyújtást én abszolút nem szoktam csinálni, csak bemelegítek, de az is csak annyi, hogy kis súlyokkal átmozgatom az adott izomcsoportot
2023. júl. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem ezt jó tudni.
2023. júl. 19. 02:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!